Dodgerbet >
Eredivisie Table
Eredivisie
Meciuri: 270
Echipa gazdă: 118 (44%)Echipa oaspete: 85 (31%)
Egaluri: 67 (25%)
OVER/UNDER
OVER 1,5: 230 (85%)OVER 2,5: 167 (62%)
OVER 3,5: 116 (43%)
Echipa gazdă
OVER 0,5: 215 (80%)OVER 1,5: 136 (50%)
OVER 2,5: 74 (27%)
Echipa oaspete
OVER 0,5: 193 (71%)OVER 1,5: 112 (41%)
OVER 2,5: 47 (17%)
Next matches Eredivisie
31. Etapa
24.4. 16:45
FC Twente
Preview
Almere City
24.4. 16:45
FC Twente
Almere City
Almere City
24.4. 19:00
Ajax
Preview
Excelsior
24.4. 19:00
Ajax
Excelsior
Excelsior
25.4. 16:45
SC Heerenveen
vs.
PSV
25.4. 16:45
SC Heerenveen
PSV
PSV
25.4. 19:00
Go Ahead Eagles
vs.
Feyenoord
25.4. 19:00
Go Ahead Eagles
Feyenoord
Feyenoord
28.4. 10:15
NEC Nijmegen
vs.
AZ
28.4. 10:15
NEC Nijmegen
AZ
AZ
28.4. 10:15
PEC Zwolle
vs.
Heracles Almelo
28.4. 10:15
PEC Zwolle
Heracles Almelo
Heracles Almelo
28.4. 12:30
RKC Waalwijk
vs.
FC Utrecht
28.4. 12:30
RKC Waalwijk
FC Utrecht
FC Utrecht
28.4. 12:30
Sparta Rotterdam
vs.
FC Volendam
28.4. 12:30
Sparta Rotterdam
FC Volendam
FC Volendam
28.4. 14:45
Vitesse
vs.
Fortuna Sittard
28.4. 14:45
Vitesse
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
32. Etapa
3.5. 18:00
Fortuna Sittard
vs.
Go Ahead Eagles
3.5. 18:00
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3.5. 18:00
Almere City
vs.
SC Heerenveen
3.5. 18:00
Almere City
SC Heerenveen
SC Heerenveen
5.5. 10:15
PSV
vs.
Sparta Rotterdam
5.5. 10:15
PSV
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
5.5. 10:15
Heracles Almelo
vs.
RKC Waalwijk
5.5. 10:15
Heracles Almelo
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
5.5. 12:30
FC Utrecht
vs.
Vitesse
5.5. 12:30
FC Utrecht
Vitesse
Vitesse
5.5. 12:30
FC Volendam
vs.
Ajax
5.5. 12:30
FC Volendam
Ajax
Ajax
5.5. 14:45
AZ
vs.
FC Twente
5.5. 14:45
AZ
FC Twente
FC Twente
5.5. 18:00
Feyenoord
vs.
PEC Zwolle
5.5. 18:00
Feyenoord
PEC Zwolle
PEC Zwolle
6.5. 18:00
Excelsior
vs.
NEC Nijmegen
6.5. 18:00
Excelsior
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
12.5. 12:30
SC Heerenveen
vs.
Vitesse
12.5. 12:30
SC Heerenveen
Vitesse
Vitesse
12.5. 12:30
RKC Waalwijk
vs.
PEC Zwolle
12.5. 12:30
RKC Waalwijk
PEC Zwolle
PEC Zwolle
12.5. 12:30
NEC Nijmegen
vs.
Feyenoord
12.5. 12:30
NEC Nijmegen
Feyenoord
Feyenoord
12.5. 12:30
Go Ahead Eagles
vs.
AZ
12.5. 12:30
Go Ahead Eagles
AZ
AZ
12.5. 12:30
Fortuna Sittard
vs.
PSV
12.5. 12:30
Fortuna Sittard
PSV
PSV
12.5. 12:30
FC Utrecht
vs.
Sparta Rotterdam
12.5. 12:30
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
12.5. 12:30
FC Twente
vs.
FC Volendam
12.5. 12:30
FC Twente
FC Volendam
FC Volendam
12.5. 12:30
Excelsior
vs.
Heracles Almelo
12.5. 12:30
Excelsior
Heracles Almelo
Heracles Almelo
12.5. 12:30
Ajax
vs.
Almere City
12.5. 12:30
Ajax
Almere City
Almere City
19.5. 12:30
Vitesse
vs.
Ajax
19.5. 12:30
Vitesse
Ajax
Ajax
19.5. 12:30
Sparta Rotterdam
vs.
SC Heerenveen
19.5. 12:30
Sparta Rotterdam
SC Heerenveen
SC Heerenveen
19.5. 12:30
PSV
vs.
RKC Waalwijk
19.5. 12:30
PSV
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
19.5. 12:30
PEC Zwolle
vs.
FC Twente
19.5. 12:30
PEC Zwolle
FC Twente
FC Twente
19.5. 12:30
Heracles Almelo
vs.
Fortuna Sittard
19.5. 12:30
Heracles Almelo
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
19.5. 12:30
Feyenoord
vs.
Excelsior
19.5. 12:30
Feyenoord
Excelsior
Excelsior
19.5. 12:30
FC Volendam
vs.
Go Ahead Eagles
19.5. 12:30
FC Volendam
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
19.5. 12:30
AZ
vs.
FC Utrecht
19.5. 12:30
AZ
FC Utrecht
FC Utrecht
19.5. 12:30
Almere City
vs.
NEC Nijmegen
19.5. 12:30
Almere City
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
Clasament complet (Regular Season)
1.
PSV
30
26
3
1
95:17
78
81
1.
PSV
81
95:17
30
2.
Feyenoord
30
22
6
2
77:23
54
72
2.
Feyenoord
72
77:23
30
3.
FC Twente
30
18
6
6
56:30
26
60
3.
FC Twente
60
56:30
30
4.
AZ
30
16
7
7
59:35
24
55
4.
AZ
55
59:35
30
5.
Ajax
30
13
9
8
63:56
7
48
5.
Ajax
48
63:56
30
6.
NEC Nijmegen
30
12
11
7
59:44
15
47
6.
NEC Nijmegen
47
59:44
30
7.
FC Utrecht
30
12
9
9
43:41
2
45
7.
FC Utrecht
45
43:41
30
8.
Go Ahead Eagles
30
11
9
10
44:39
5
42
8.
Go Ahead Eagles
42
44:39
30
9.
Sparta Rotterdam
30
11
7
12
45:43
2
40
9.
Sparta Rotterdam
40
45:43
30
10.
SC Heerenveen
30
10
6
14
50:56
-6
36
10.
SC Heerenveen
36
50:56
30
11.
Fortuna Sittard
30
9
8
13
34:52
-18
35
11.
Fortuna Sittard
35
34:52
30
12.
Almere City
30
7
12
11
30:48
-18
33
12.
Almere City
33
30:48
30
13.
PEC Zwolle
30
8
8
14
40:58
-18
32
13.
PEC Zwolle
32
40:58
30
14.
Heracles Almelo
30
9
5
16
40:62
-22
32
14.
Heracles Almelo
32
40:62
30
15.
Excelsior
30
5
10
15
44:64
-20
25
15.
Excelsior
25
44:64
30
16.
RKC Waalwijk
30
6
6
18
29:50
-21
24
16.
RKC Waalwijk
24
29:50
30
17.
FC Volendam
30
4
7
19
30:74
-44
19
17.
FC Volendam
19
30:74
30
18.
Vitesse
30
4
5
21
22:68
-46
17
18.
Vitesse
17
22:68
30
Cronica meciului Eredivisie
30. Etapa
14.4. 18:00
NEC Nijmegen
2:2 (0-1)
PEC Zwolle
14.4.
18:00
18:00
NEC Nijmegen
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2
2
2
14.4. 14:45
Ajax
2:1 (0-1)
FC Twente
14.4.
14:45
14:45
Ajax
FC Twente
FC Twente
2
1
1
14.4. 12:30
Fortuna Sittard
0:1 (0-1)
Feyenoord
14.4.
12:30
12:30
Fortuna Sittard
Feyenoord
Feyenoord
0
1
1
14.4. 12:30
FC Utrecht
2:1 (1-1)
Go Ahead Eagles
14.4.
12:30
12:30
FC Utrecht
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
2
1
1
14.4. 10:15
Heracles Almelo
0:2 (0-1)
SC Heerenveen
14.4.
10:15
10:15
Heracles Almelo
SC Heerenveen
SC Heerenveen
0
2
2
13.4. 19:00
Almere City
2:3 (1-2)
Sparta Rotterdam
13.4.
19:00
19:00
Almere City
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
3
3
13.4. 16:45
AZ
3:2 (0-2)
RKC Waalwijk
13.4.
16:45
16:45
AZ
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3
2
2
13.4. 14:30
PSV
6:0 (3-0)
Vitesse
13.4.
14:30
14:30
PSV
Vitesse
Vitesse
6
0
0
12.4. 18:00
Excelsior
4:0 (2-0)
FC Volendam
12.4.
18:00
18:00
Excelsior
FC Volendam
FC Volendam
4
0
0
29. Etapa
7.4. 18:00
SC Heerenveen
2:3 (0-1)
FC Utrecht
7.4.
18:00
18:00
SC Heerenveen
FC Utrecht
FC Utrecht
2
3
3
7.4. 14:45
FC Volendam
3:2 (2-0)
RKC Waalwijk
7.4.
14:45
14:45
FC Volendam
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3
2
2
7.4. 12:30
Feyenoord
6:0 (3-0)
Ajax
7.4.
12:30
12:30
Feyenoord
Ajax
Ajax
6
0
0
7.4. 12:30
Go Ahead Eagles
1:1 (1-1)
Almere City
7.4.
12:30
12:30
Go Ahead Eagles
Almere City
Almere City
1
1
1
7.4. 10:15
Vitesse
0:3 (0-0)
NEC Nijmegen
7.4.
10:15
10:15
Vitesse
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
0
3
3
6.4. 19:00
FC Twente
2:0 (0-0)
Fortuna Sittard
6.4.
19:00
19:00
FC Twente
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
2
0
0
6.4. 18:00
PEC Zwolle
2:1 (1-0)
Excelsior
6.4.
18:00
18:00
PEC Zwolle
Excelsior
Excelsior
2
1
1
6.4. 16:45
PSV
5:1 (2-0)
AZ
6.4.
16:45
16:45
PSV
AZ
AZ
5
1
1
6.4. 14:30
Sparta Rotterdam
1:2 (1-0)
Heracles Almelo
6.4.
14:30
14:30
Sparta Rotterdam
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1
2
2
4.4. 19:00
Ajax
1:1 (1-0)
Go Ahead Eagles
4.4.
19:00
19:00
Ajax
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1
1
1
4.4. 18:00
RKC Waalwijk
0:0 (0-0)
Almere City
4.4.
18:00
18:00
RKC Waalwijk
Almere City
Almere City
0
0
0
4.4. 16:45
FC Volendam
0:0 (0-0)
Feyenoord
4.4.
16:45
16:45
FC Volendam
Feyenoord
Feyenoord
0
0
0
3.4. 19:00
SC Heerenveen
3:3 (2-3)
FC Twente
3.4.
19:00
19:00
SC Heerenveen
FC Twente
FC Twente
3
3
3
3.4. 18:00
FC Utrecht
5:1 (0-0)
PEC Zwolle
3.4.
18:00
18:00
FC Utrecht
PEC Zwolle
PEC Zwolle
5
1
1
3.4. 16:45
Heracles Almelo
5:0 (3-0)
AZ
3.4.
16:45
16:45
Heracles Almelo
AZ
AZ
5
0
0
2.4. 19:00
Fortuna Sittard
1:1 (0-0)
NEC Nijmegen
2.4.
19:00
19:00
Fortuna Sittard
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
1
1
2.4. 18:00
Excelsior
0:2 (0-0)
PSV
2.4.
18:00
18:00
Excelsior
PSV
PSV
0
2
2
2.4. 16:45
Vitesse
1:4 (1-3)
Sparta Rotterdam
2.4.
16:45
16:45
Vitesse
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1
4
4
31.3. 14:45
Almere City
1:1 (0-0)
FC Volendam
31.3.
14:45
14:45
Almere City
FC Volendam
FC Volendam
1
1
1
31.3. 12:30
FC Twente
1:0 (0-0)
Heracles Almelo
31.3.
12:30
12:30
FC Twente
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1
0
0
31.3. 12:30
Feyenoord
4:2 (1-2)
FC Utrecht
31.3.
12:30
12:30
Feyenoord
FC Utrecht
FC Utrecht
4
2
2
31.3. 10:15
PEC Zwolle
1:3 (0-2)
Ajax
31.3.
10:15
10:15
PEC Zwolle
Ajax
Ajax
1
3
3
30.3. 20:00
AZ
2:0 (0-0)
Vitesse
30.3.
20:00
20:00
AZ
Vitesse
Vitesse
2
0
0
30.3. 19:00
RKC Waalwijk
1:1 (0-0)
SC Heerenveen
30.3.
19:00
19:00
RKC Waalwijk
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1
1
1
30.3. 19:00
Go Ahead Eagles
3:0 (1-0)
Excelsior
30.3.
19:00
19:00
Go Ahead Eagles
Excelsior
Excelsior
3
0
0
30.3. 17:45
Sparta Rotterdam
4:0 (1-0)
Fortuna Sittard
30.3.
17:45
17:45
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
4
0
0
30.3. 15:30
NEC Nijmegen
3:1 (1-1)
PSV
30.3.
15:30
15:30
NEC Nijmegen
PSV
PSV
3
1
1
17.3. 19:00
PSV
1:0 (0-0)
FC Twente
17.3.
19:00
19:00
PSV
FC Twente
FC Twente
1
0
0
17.3. 15:45
Sparta Rotterdam
2:2 (1-0)
Ajax
17.3.
15:45
15:45
Sparta Rotterdam
Ajax
Ajax
2
2
2
17.3. 13:30
SC Heerenveen
2:3 (1-1)
Feyenoord
17.3.
13:30
13:30
SC Heerenveen
Feyenoord
Feyenoord
2
3
3
17.3. 13:30
FC Utrecht
1:0 (0-0)
NEC Nijmegen
17.3.
13:30
13:30
FC Utrecht
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
0
0
17.3. 11:15
FC Volendam
0:4 (0-2)
AZ
17.3.
11:15
11:15
FC Volendam
AZ
AZ
0
4
4
16.3. 20:00
Vitesse
1:1 (0-1)
Almere City
16.3.
20:00
20:00
Vitesse
Almere City
Almere City
1
1
1
16.3. 19:00
Excelsior
1:1 (1-0)
RKC Waalwijk
16.3.
19:00
19:00
Excelsior
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
1
1
16.3. 17:45
Fortuna Sittard
3:1 (1-0)
PEC Zwolle
16.3.
17:45
17:45
Fortuna Sittard
PEC Zwolle
PEC Zwolle
3
1
1
15.3. 19:00
Heracles Almelo
2:0 (0-0)
Go Ahead Eagles
15.3.
19:00
19:00
Heracles Almelo
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
2
0
0
10.3. 19:00
Feyenoord
3:0 (2-0)
Heracles Almelo
10.3.
19:00
19:00
Feyenoord
Heracles Almelo
Heracles Almelo
3
0
0
10.3. 15:45
NEC Nijmegen
2:0 (0-0)
SC Heerenveen
10.3.
15:45
15:45
NEC Nijmegen
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2
0
0
10.3. 13:30
Ajax
2:2 (1-0)
Fortuna Sittard
10.3.
13:30
13:30
Ajax
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
2
2
2
10.3. 13:30
PEC Zwolle
1:1 (0-0)
FC Volendam
10.3.
13:30
13:30
PEC Zwolle
FC Volendam
FC Volendam
1
1
1
10.3. 11:15
AZ
4:0 (3-0)
Excelsior
10.3.
11:15
11:15
AZ
Excelsior
Excelsior
4
0
0
9.3. 20:00
RKC Waalwijk
3:1 (1-0)
Vitesse
9.3.
20:00
20:00
RKC Waalwijk
Vitesse
Vitesse
3
1
1
9.3. 19:00
Almere City
1:1 (1-1)
FC Utrecht
9.3.
19:00
19:00
Almere City
FC Utrecht
FC Utrecht
1
1
1
9.3. 17:45
FC Twente
2:1 (1-0)
Sparta Rotterdam
9.3.
17:45
17:45
FC Twente
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
1
1
8.3. 19:00
Go Ahead Eagles
0:1 (0-1)
PSV
8.3.
19:00
19:00
Go Ahead Eagles
PSV
PSV
0
1
1
3.3. 19:00
Heracles Almelo
2:2 (0-2)
Almere City
3.3.
19:00
19:00
Heracles Almelo
Almere City
Almere City
2
2
2
3.3. 15:45
Fortuna Sittard
5:2 (4-0)
Excelsior
3.3.
15:45
15:45
Fortuna Sittard
Excelsior
Excelsior
5
2
2
3.3. 13:30
SC Heerenveen
2:0 (1-0)
PEC Zwolle
3.3.
13:30
13:30
SC Heerenveen
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2
0
0
3.3. 13:30
PSV
2:2 (1-1)
Feyenoord
3.3.
13:30
13:30
PSV
Feyenoord
Feyenoord
2
2
2
3.3. 11:15
Ajax
2:0 (1-0)
FC Utrecht
3.3.
11:15
11:15
Ajax
FC Utrecht
FC Utrecht
2
0
0
2.3. 20:00
Sparta Rotterdam
1:1 (0-1)
AZ
2.3.
20:00
20:00
Sparta Rotterdam
AZ
AZ
1
1
1
2.3. 19:00
Vitesse
1:2 (1-1)
FC Twente
2.3.
19:00
19:00
Vitesse
FC Twente
FC Twente
1
2
2
2.3. 17:45
Go Ahead Eagles
1:0 (0-0)
RKC Waalwijk
2.3.
17:45
17:45
Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
0
0
1.3. 19:00
FC Volendam
2:5 (0-3)
NEC Nijmegen
1.3.
19:00
19:00
FC Volendam
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2
5
5
25.2. 19:00
FC Volendam
0:4 (0-1)
SC Heerenveen
25.2.
19:00
19:00
FC Volendam
SC Heerenveen
SC Heerenveen
0
4
4
25.2. 15:45
AZ
2:0 (1-0)
Ajax
25.2.
15:45
15:45
AZ
Ajax
Ajax
2
0
0
25.2. 13:30
FC Twente
3:0 (2-0)
Go Ahead Eagles
25.2.
13:30
13:30
FC Twente
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3
0
0
25.2. 13:30
Almere City
0:2 (0-0)
Feyenoord
25.2.
13:30
13:30
Almere City
Feyenoord
Feyenoord
0
2
2
25.2. 11:15
Excelsior
1:2 (0-0)
Vitesse
25.2.
11:15
11:15
Excelsior
Vitesse
Vitesse
1
2
2
24.2. 20:00
NEC Nijmegen
2:0 (2-0)
Sparta Rotterdam
24.2.
20:00
20:00
NEC Nijmegen
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
0
0
24.2. 19:00
PEC Zwolle
1:7 (1-2)
PSV
24.2.
19:00
19:00
PEC Zwolle
PSV
PSV
1
7
7
24.2. 17:45
RKC Waalwijk
0:1 (0-0)
Fortuna Sittard
24.2.
17:45
17:45
RKC Waalwijk
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0
1
1
23.2. 19:00
FC Utrecht
1:0 (0-0)
Heracles Almelo
23.2.
19:00
19:00
FC Utrecht
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1
0
0
18.2. 15:45
Feyenoord
1:0 (0-0)
RKC Waalwijk
18.2.
15:45
15:45
Feyenoord
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
0
0
18.2. 13:30
Vitesse
1:1 (1-1)
FC Volendam
18.2.
13:30
13:30
Vitesse
FC Volendam
FC Volendam
1
1
1
18.2. 13:30
Ajax
2:2 (1-0)
NEC Nijmegen
18.2.
13:30
13:30
Ajax
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2
2
2
18.2. 11:15
FC Twente
0:1 (0-1)
FC Utrecht
18.2.
11:15
11:15
FC Twente
FC Utrecht
FC Utrecht
0
1
1
17.2. 20:00
PEC Zwolle
0:1 (0-0)
Almere City
17.2.
20:00
20:00
PEC Zwolle
Almere City
Almere City
0
1
1
17.2. 20:00
SC Heerenveen
0:2 (0-0)
Go Ahead Eagles
17.2.
20:00
20:00
SC Heerenveen
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0
2
2
17.2. 17:45
Fortuna Sittard
1:2 (1-0)
AZ
17.2.
17:45
17:45
Fortuna Sittard
AZ
AZ
1
2
2
17.2. 17:45
Sparta Rotterdam
4:2 (2-2)
Excelsior
17.2.
17:45
17:45
Sparta Rotterdam
Excelsior
Excelsior
4
2
2
16.2. 19:00
PSV
2:0 (1-0)
Heracles Almelo
16.2.
19:00
19:00
PSV
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2
0
0
11.2. 19:00
Feyenoord
2:0 (0-0)
Sparta Rotterdam
11.2.
19:00
19:00
Feyenoord
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
0
0
11.2. 15:45
FC Volendam
1:5 (1-1)
PSV
11.2.
15:45
15:45
FC Volendam
PSV
PSV
1
5
5
11.2. 13:30
SC Heerenveen
3:2 (2-0)
Ajax
11.2.
13:30
13:30
SC Heerenveen
Ajax
Ajax
3
2
2
11.2. 13:30
FC Utrecht
4:0 (1-0)
Fortuna Sittard
11.2.
13:30
13:30
FC Utrecht
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
4
0
0
11.2. 11:15
Go Ahead Eagles
1:1 (0-0)
PEC Zwolle
11.2.
11:15
11:15
Go Ahead Eagles
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1
1
1
10.2. 20:00
Heracles Almelo
3:2 (1-2)
Vitesse
10.2.
20:00
20:00
Heracles Almelo
Vitesse
Vitesse
3
2
2
10.2. 19:00
Almere City
0:0 (0-0)
AZ
10.2.
19:00
19:00
Almere City
AZ
AZ
0
0
0
10.2. 17:45
Excelsior
0:3 (0-3)
FC Twente
10.2.
17:45
17:45
Excelsior
FC Twente
FC Twente
0
3
3
9.2. 19:00
RKC Waalwijk
2:0 (2-0)
NEC Nijmegen
9.2.
19:00
19:00
RKC Waalwijk
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2
0
0
4.2. 15:45
Sparta Rotterdam
0:2 (0-1)
PEC Zwolle
4.2.
15:45
15:45
Sparta Rotterdam
PEC Zwolle
PEC Zwolle
0
2
2
4.2. 13:30
AZ
0:1 (0-1)
Feyenoord
4.2.
13:30
13:30
AZ
Feyenoord
Feyenoord
0
1
1
4.2. 13:30
FC Utrecht
4:2 (2-1)
FC Volendam
4.2.
13:30
13:30
FC Utrecht
FC Volendam
FC Volendam
4
2
2
4.2. 11:15
Vitesse
0:2 (0-1)
Go Ahead Eagles
4.2.
11:15
11:15
Vitesse
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0
2
2
3.2. 20:00
NEC Nijmegen
3:1 (0-1)
Heracles Almelo
3.2.
20:00
20:00
NEC Nijmegen
Heracles Almelo
Heracles Almelo
3
1
1
3.2. 19:00
Ajax
1:1 (1-1)
PSV
3.2.
19:00
19:00
Ajax
PSV
PSV
1
1
1
3.2. 17:45
Fortuna Sittard
3:3 (0-2)
SC Heerenveen
3.2.
17:45
17:45
Fortuna Sittard
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3
3
3
3.2. 15:30
FC Twente
3:0 (1-0)
RKC Waalwijk
3.2.
15:30
15:30
FC Twente
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3
0
0
2.2. 19:00
Almere City
2:1 (1-1)
Excelsior
2.2.
19:00
19:00
Almere City
Excelsior
Excelsior
2
1
1
28.1. 15:45
FC Volendam
0:1 (0-0)
Fortuna Sittard
28.1.
15:45
15:45
FC Volendam
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0
1
1
28.1. 13:30
Go Ahead Eagles
2:2 (0-1)
NEC Nijmegen
28.1.
13:30
13:30
Go Ahead Eagles
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2
2
2
28.1. 13:30
Feyenoord
0:0 (0-0)
FC Twente
28.1.
13:30
13:30
Feyenoord
FC Twente
FC Twente
0
0
0
28.1. 11:15
SC Heerenveen
2:2 (1-1)
AZ
28.1.
11:15
11:15
SC Heerenveen
AZ
AZ
2
2
2
27.1. 20:00
Excelsior
1:1 (0-0)
FC Utrecht
27.1.
20:00
20:00
Excelsior
FC Utrecht
FC Utrecht
1
1
1
27.1. 20:00
Heracles Almelo
2:4 (1-1)
Ajax
27.1.
20:00
20:00
Heracles Almelo
Ajax
Ajax
2
4
4
27.1. 17:45
RKC Waalwijk
1:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
27.1.
17:45
17:45
RKC Waalwijk
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1
1
1
27.1. 17:45
PSV
2:0 (1-0)
Almere City
27.1.
17:45
17:45
PSV
Almere City
Almere City
2
0
0
26.1. 19:00
PEC Zwolle
1:0 (1-0)
Vitesse
26.1.
19:00
19:00
PEC Zwolle
Vitesse
Vitesse
1
0
0
24.1. 17:45
Almere City
0:0 (0-0)
Fortuna Sittard
24.1.
17:45
17:45
Almere City
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0
0
0
21.1. 15:45
Ajax
4:1 (2-1)
RKC Waalwijk
21.1.
15:45
15:45
Ajax
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
4
1
1
21.1. 13:30
Vitesse
1:2 (0-1)
Feyenoord
21.1.
13:30
13:30
Vitesse
Feyenoord
Feyenoord
1
2
2
21.1. 13:30
Sparta Rotterdam
0:2 (0-1)
Go Ahead Eagles
21.1.
13:30
13:30
Sparta Rotterdam
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0
2
2
21.1. 11:15
FC Utrecht
1:1 (0-1)
PSV
21.1.
11:15
11:15
FC Utrecht
PSV
PSV
1
1
1
20.1. 19:00
AZ
2:2 (0-0)
PEC Zwolle
20.1.
19:00
19:00
AZ
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2
2
2
20.1. 17:45
Heracles Almelo
1:1 (0-1)
FC Volendam
20.1.
17:45
17:45
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Volendam
1
1
1
20.1. 15:30
NEC Nijmegen
1:0 (0-0)
FC Twente
20.1.
15:30
15:30
NEC Nijmegen
FC Twente
FC Twente
1
0
0
19.1. 19:00
Excelsior
3:0 (2-0)
SC Heerenveen
19.1.
19:00
19:00
Excelsior
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3
0
0
14.1. 15:45
Feyenoord
2:2 (2-1)
NEC Nijmegen
14.1.
15:45
15:45
Feyenoord
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2
2
2
14.1. 13:30
Go Ahead Eagles
2:3 (1-2)
Ajax
14.1.
13:30
13:30
Go Ahead Eagles
Ajax
Ajax
2
3
3
14.1. 13:30
Vitesse
0:0 (0-0)
FC Utrecht
14.1.
13:30
13:30
Vitesse
FC Utrecht
FC Utrecht
0
0
0
14.1. 11:15
FC Volendam
0:1 (0-1)
Almere City
14.1.
11:15
11:15
FC Volendam
Almere City
Almere City
0
1
1
13.1. 20:00
PSV
3:1 (2-0)
Excelsior
13.1.
20:00
20:00
PSV
Excelsior
Excelsior
3
1
1
13.1. 19:00
PEC Zwolle
2:2 (0-1)
SC Heerenveen
13.1.
19:00
19:00
PEC Zwolle
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2
2
2
13.1. 17:45
FC Twente
2:1 (1-1)
AZ
13.1.
17:45
17:45
FC Twente
AZ
AZ
2
1
1
13.1. 15:30
Fortuna Sittard
0:2 (0-1)
Sparta Rotterdam
13.1.
15:30
15:30
Fortuna Sittard
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
0
2
2
12.1. 19:00
RKC Waalwijk
1:2 (0-1)
Heracles Almelo
12.1.
19:00
19:00
RKC Waalwijk
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1
2
2
17.12. 19:00
AZ
0:4 (0-3)
PSV
17.12.
19:00
19:00
AZ
PSV
PSV
0
4
4
17.12. 15:45
Ajax
2:2 (1-0)
PEC Zwolle
17.12.
15:45
15:45
Ajax
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2
2
2
17.12. 13:30
Sparta Rotterdam
2:2 (0-1)
FC Twente
17.12.
13:30
13:30
Sparta Rotterdam
FC Twente
FC Twente
2
2
2
17.12. 13:30
Heracles Almelo
0:4 (0-2)
Feyenoord
17.12.
13:30
13:30
Heracles Almelo
Feyenoord
Feyenoord
0
4
4
17.12. 11:15
Almere City
5:0 (2-0)
Vitesse
17.12.
11:15
11:15
Almere City
Vitesse
Vitesse
5
0
0
16.12. 20:00
SC Heerenveen
1:2 (0-1)
FC Volendam
16.12.
20:00
20:00
SC Heerenveen
FC Volendam
FC Volendam
1
2
2
16.12. 17:45
Excelsior
1:1 (0-0)
Go Ahead Eagles
16.12.
17:45
17:45
Excelsior
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1
1
1
16.12. 15:30
FC Utrecht
1:1 (1-1)
RKC Waalwijk
16.12.
15:30
15:30
FC Utrecht
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
1
1
15.12. 19:00
NEC Nijmegen
4:1 (2-0)
Fortuna Sittard
15.12.
19:00
19:00
NEC Nijmegen
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
4
1
1
10.12. 15:45
Vitesse
2:0 (1-0)
Heracles Almelo
10.12.
15:45
15:45
Vitesse
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2
0
0
10.12. 13:30
Fortuna Sittard
1:0 (0-0)
RKC Waalwijk
10.12.
13:30
13:30
Fortuna Sittard
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
0
0
10.12. 11:15
Go Ahead Eagles
0:2 (0-2)
FC Utrecht
10.12.
11:15
11:15
Go Ahead Eagles
FC Utrecht
FC Utrecht
0
2
2
9.12. 20:00
AZ
4:1 (1-0)
Almere City
9.12.
20:00
20:00
AZ
Almere City
Almere City
4
1
1
9.12. 19:00
PEC Zwolle
1:3 (0-1)
NEC Nijmegen
9.12.
19:00
19:00
PEC Zwolle
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
3
3
9.12. 17:45
Ajax
2:1 (2-0)
Sparta Rotterdam
9.12.
17:45
17:45
Ajax
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
1
1
8.12. 19:00
FC Twente
4:2 (1-2)
Excelsior
8.12.
19:00
19:00
FC Twente
Excelsior
Excelsior
4
2
2
7.12. 20:00
Feyenoord
3:1 (1-1)
FC Volendam
7.12.
20:00
20:00
Feyenoord
FC Volendam
FC Volendam
3
1
1
7.12. 17:45
PSV
2:0 (1-0)
SC Heerenveen
7.12.
17:45
17:45
PSV
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2
0
0
6.12. 19:00
RKC Waalwijk
2:3 (1-2)
Ajax
6.12.
19:00
19:00
RKC Waalwijk
Ajax
Ajax
2
3
3
6.12. 18:00
AZ
1:2 (0-2)
NEC Nijmegen
6.12.
18:00
18:00
AZ
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
2
2
3.12. 15:45
FC Utrecht
1:1 (0-1)
AZ
3.12.
15:45
15:45
FC Utrecht
AZ
AZ
1
1
1
3.12. 13:30
NEC Nijmegen
1:2 (0-0)
Ajax
3.12.
13:30
13:30
NEC Nijmegen
Ajax
Ajax
1
2
2
3.12. 13:30
Go Ahead Eagles
1:3 (0-2)
FC Twente
3.12.
13:30
13:30
Go Ahead Eagles
FC Twente
FC Twente
1
3
3
3.12. 11:15
Feyenoord
1:2 (0-0)
PSV
3.12.
11:15
11:15
Feyenoord
PSV
PSV
1
2
2
2.12. 20:00
Heracles Almelo
0:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
2.12.
20:00
20:00
Heracles Almelo
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
0
1
1
2.12. 19:00
Fortuna Sittard
3:1 (2-0)
Vitesse
2.12.
19:00
19:00
Fortuna Sittard
Vitesse
Vitesse
3
1
1
2.12. 19:00
RKC Waalwijk
2:2 (1-0)
Excelsior
2.12.
19:00
19:00
RKC Waalwijk
Excelsior
Excelsior
2
2
2
2.12. 17:45
FC Volendam
0:5 (0-0)
PEC Zwolle
2.12.
17:45
17:45
FC Volendam
PEC Zwolle
PEC Zwolle
0
5
5
1.12. 19:00
SC Heerenveen
3:0 (2-0)
Almere City
1.12.
19:00
19:00
SC Heerenveen
Almere City
Almere City
3
0
0
26.11. 15:45
Sparta Rotterdam
1:2 (1-1)
FC Utrecht
26.11.
15:45
15:45
Sparta Rotterdam
FC Utrecht
FC Utrecht
1
2
2
26.11. 13:30
AZ
3:0 (1-0)
FC Volendam
26.11.
13:30
13:30
AZ
FC Volendam
FC Volendam
3
0
0
26.11. 13:30
NEC Nijmegen
1:1 (0-0)
Go Ahead Eagles
26.11.
13:30
13:30
NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1
1
1
26.11. 11:15
Almere City
0:5 (0-1)
Heracles Almelo
26.11.
11:15
11:15
Almere City
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0
5
5
25.11. 20:00
PEC Zwolle
1:2 (1-1)
RKC Waalwijk
25.11.
20:00
20:00
PEC Zwolle
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
2
2
25.11. 20:00
Ajax
5:0 (2-0)
Vitesse
25.11.
20:00
20:00
Ajax
Vitesse
Vitesse
5
0
0
25.11. 17:45
FC Twente
0:3 (0-1)
PSV
25.11.
17:45
17:45
FC Twente
PSV
PSV
0
3
3
25.11. 17:45
SC Heerenveen
3:0 (1-0)
Fortuna Sittard
25.11.
17:45
17:45
SC Heerenveen
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3
0
0
25.11. 15:30
Excelsior
2:4 (1-1)
Feyenoord
25.11.
15:30
15:30
Excelsior
Feyenoord
Feyenoord
2
4
4
12.11. 19:00
FC Utrecht
2:2 (0-0)
Excelsior
12.11.
19:00
19:00
FC Utrecht
Excelsior
Excelsior
2
2
2
12.11. 15:45
Feyenoord
1:0 (1-0)
AZ
12.11.
15:45
15:45
Feyenoord
AZ
AZ
1
0
0
12.11. 13:30
FC Volendam
1:4 (1-2)
Sparta Rotterdam
12.11.
13:30
13:30
FC Volendam
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1
4
4
12.11. 13:30
Almere City
2:2 (0-0)
Ajax
12.11.
13:30
13:30
Almere City
Ajax
Ajax
2
2
2
12.11. 11:15
PSV
4:0 (2-0)
PEC Zwolle
12.11.
11:15
11:15
PSV
PEC Zwolle
PEC Zwolle
4
0
0
11.11. 20:00
Vitesse
1:3 (1-1)
SC Heerenveen
11.11.
20:00
20:00
Vitesse
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1
3
3
11.11. 19:00
FC Twente
3:3 (1-0)
NEC Nijmegen
11.11.
19:00
19:00
FC Twente
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3
3
3
11.11. 17:45
RKC Waalwijk
0:1 (0-1)
Go Ahead Eagles
11.11.
17:45
17:45
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0
1
1
10.11. 19:00
Fortuna Sittard
4:1 (4-0)
Heracles Almelo
10.11.
19:00
19:00
Fortuna Sittard
Heracles Almelo
Heracles Almelo
4
1
1
5.11. 15:45
Ajax
4:1 (2-1)
SC Heerenveen
5.11.
15:45
15:45
Ajax
SC Heerenveen
SC Heerenveen
4
1
1
5.11. 15:45
Sparta Rotterdam
1:2 (0-1)
Almere City
5.11.
15:45
15:45
Sparta Rotterdam
Almere City
Almere City
1
2
2
5.11. 13:30
PEC Zwolle
2:0 (1-0)
Fortuna Sittard
5.11.
13:30
13:30
PEC Zwolle
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
2
0
0
5.11. 13:30
NEC Nijmegen
3:3 (1-1)
FC Volendam
5.11.
13:30
13:30
NEC Nijmegen
FC Volendam
FC Volendam
3
3
3
5.11. 11:15
FC Utrecht
1:1 (1-1)
FC Twente
5.11.
11:15
11:15
FC Utrecht
FC Twente
FC Twente
1
1
1
4.11. 20:00
Go Ahead Eagles
5:1 (1-0)
Vitesse
4.11.
20:00
20:00
Go Ahead Eagles
Vitesse
Vitesse
5
1
1
4.11. 17:45
RKC Waalwijk
1:2 (1-1)
Feyenoord
4.11.
17:45
17:45
RKC Waalwijk
Feyenoord
Feyenoord
1
2
2
4.11. 17:45
Excelsior
1:1 (0-0)
AZ
4.11.
17:45
17:45
Excelsior
AZ
AZ
1
1
1
4.11. 15:30
Heracles Almelo
0:6 (0-2)
PSV
4.11.
15:30
15:30
Heracles Almelo
PSV
PSV
0
6
6
2.11. 19:00
Ajax
2:0 (0-0)
FC Volendam
2.11.
19:00
19:00
Ajax
FC Volendam
FC Volendam
2
0
0
29.10. 13:30
FC Volendam
3:1 (0-1)
Excelsior
29.10.
13:30
13:30
FC Volendam
Excelsior
Excelsior
3
1
1
29.10. 13:30
PSV
5:2 (1-2)
Ajax
29.10.
13:30
13:30
PSV
Ajax
Ajax
5
2
2
29.10. 11:15
FC Twente
2:1 (1-0)
Feyenoord
29.10.
11:15
11:15
FC Twente
Feyenoord
Feyenoord
2
1
1
28.10. 19:00
Fortuna Sittard
0:0 (0-0)
FC Utrecht
28.10.
19:00
19:00
Fortuna Sittard
FC Utrecht
FC Utrecht
0
0
0
28.10. 18:00
Almere City
0:0 (0-0)
Go Ahead Eagles
28.10.
18:00
18:00
Almere City
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0
0
0
28.10. 18:00
Sparta Rotterdam
2:0 (0-0)
RKC Waalwijk
28.10.
18:00
18:00
Sparta Rotterdam
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2
0
0
28.10. 16:45
SC Heerenveen
3:0 (2-0)
Heracles Almelo
28.10.
16:45
16:45
SC Heerenveen
Heracles Almelo
Heracles Almelo
3
0
0
27.10. 18:00
Vitesse
1:1 (0-1)
PEC Zwolle
27.10.
18:00
18:00
Vitesse
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1
1
1
22.10. 14:45
Go Ahead Eagles
0:0 (0-0)
Sparta Rotterdam
22.10.
14:45
14:45
Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
0
0
0
22.10. 12:30
Heracles Almelo
2:2 (0-2)
FC Twente
22.10.
12:30
12:30
Heracles Almelo
FC Twente
FC Twente
2
2
2
22.10. 12:30
Excelsior
2:4 (1-0)
PEC Zwolle
22.10.
12:30
12:30
Excelsior
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2
4
4
22.10. 10:15
FC Utrecht
4:3 (1-0)
Ajax
22.10.
10:15
10:15
FC Utrecht
Ajax
Ajax
4
3
3
21.10. 19:00
Feyenoord
4:0 (2-0)
Vitesse
21.10.
19:00
19:00
Feyenoord
Vitesse
Vitesse
4
0
0
21.10. 19:00
AZ
3:0 (1-0)
SC Heerenveen
21.10.
19:00
19:00
AZ
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3
0
0
21.10. 18:00
NEC Nijmegen
1:1 (0-1)
Almere City
21.10.
18:00
18:00
NEC Nijmegen
Almere City
Almere City
1
1
1
21.10. 16:45
RKC Waalwijk
2:1 (1-0)
FC Volendam
21.10.
16:45
16:45
RKC Waalwijk
FC Volendam
FC Volendam
2
1
1
21.10. 16:45
PSV
3:1 (1-0)
Fortuna Sittard
21.10.
16:45
16:45
PSV
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3
1
1
8.10. 14:45
Sparta Rotterdam
0:4 (0-0)
PSV
8.10.
14:45
14:45
Sparta Rotterdam
PSV
PSV
0
4
4
8.10. 12:30
Fortuna Sittard
0:3 (0-1)
FC Twente
8.10.
12:30
12:30
Fortuna Sittard
FC Twente
FC Twente
0
3
3
8.10. 12:30
Ajax
1:2 (0-1)
AZ
8.10.
12:30
12:30
Ajax
AZ
AZ
1
2
2
8.10. 10:15
PEC Zwolle
0:2 (0-1)
Feyenoord
8.10.
10:15
10:15
PEC Zwolle
Feyenoord
Feyenoord
0
2
2
7.10. 19:00
Vitesse
0:0 (0-0)
Excelsior
7.10.
19:00
19:00
Vitesse
Excelsior
Excelsior
0
0
0
7.10. 18:00
Go Ahead Eagles
4:0 (2-0)
Heracles Almelo
7.10.
18:00
18:00
Go Ahead Eagles
Heracles Almelo
Heracles Almelo
4
0
0
7.10. 16:45
Almere City
1:0 (1-0)
RKC Waalwijk
7.10.
16:45
16:45
Almere City
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1
0
0
7.10. 14:30
SC Heerenveen
1:1 (1-1)
NEC Nijmegen
7.10.
14:30
14:30
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
1
1
6.10. 18:00
FC Volendam
1:0 (0-0)
FC Utrecht
6.10.
18:00
18:00
FC Volendam
FC Utrecht
FC Utrecht
1
0
0
1.10. 14:45
AZ
4:0 (1-0)
Fortuna Sittard
1.10.
14:45
14:45
AZ
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
4
0
0
1.10. 12:30
Excelsior
2:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
1.10.
12:30
12:30
Excelsior
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
1
1
1.10. 12:30
Heracles Almelo
2:1 (0-0)
PEC Zwolle
1.10.
12:30
12:30
Heracles Almelo
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2
1
1
1.10. 10:15
NEC Nijmegen
1:3 (1-1)
Vitesse
1.10.
10:15
10:15
NEC Nijmegen
Vitesse
Vitesse
1
3
3
30.9. 19:00
FC Twente
1:0 (0-0)
SC Heerenveen
30.9.
19:00
19:00
FC Twente
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1
0
0
30.9. 16:45
FC Utrecht
0:2 (0-0)
Almere City
30.9.
16:45
16:45
FC Utrecht
Almere City
Almere City
0
2
2
30.9. 16:45
PSV
3:1 (1-0)
FC Volendam
30.9.
16:45
16:45
PSV
FC Volendam
FC Volendam
3
1
1
30.9. 14:30
Feyenoord
3:1 (1-0)
Go Ahead Eagles
30.9.
14:30
14:30
Feyenoord
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3
1
1
28.9. 18:00
AZ
1:1 (1-0)
Heracles Almelo
28.9.
18:00
18:00
AZ
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1
1
1
27.9. 18:00
FC Twente
1:0 (1-0)
Vitesse
27.9.
18:00
18:00
FC Twente
Vitesse
Vitesse
1
0
0
27.9. 16:45
PSV
3:0 (1-0)
Go Ahead Eagles
27.9.
16:45
16:45
PSV
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3
0
0
27.9. 12:00
Ajax
0:4 (0-3)
Feyenoord
27.9.
12:00
12:00
Ajax
Feyenoord
Feyenoord
0
4
4
24.9. 14:45
RKC Waalwijk
1:0 (0-0)
FC Twente
24.9.
14:45
14:45
RKC Waalwijk
FC Twente
FC Twente
1
0
0
24.9. 14:45
PEC Zwolle
0:3 (0-1)
AZ
24.9.
14:45
14:45
PEC Zwolle
AZ
AZ
0
3
3
24.9. 10:15
Sparta Rotterdam
1:0 (1-0)
Vitesse
24.9.
10:15
10:15
Sparta Rotterdam
Vitesse
Vitesse
1
0
0
23.9. 19:00
SC Heerenveen
0:3 (0-2)
Excelsior
23.9.
19:00
19:00
SC Heerenveen
Excelsior
Excelsior
0
3
3
23.9. 18:00
Almere City
0:4 (0-2)
PSV
23.9.
18:00
18:00
Almere City
PSV
PSV
0
4
4
23.9. 16:45
NEC Nijmegen
3:0 (2-0)
FC Utrecht
23.9.
16:45
16:45
NEC Nijmegen
FC Utrecht
FC Utrecht
3
0
0
23.9. 14:30
FC Volendam
2:2 (0-0)
Heracles Almelo
23.9.
14:30
14:30
FC Volendam
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2
2
2
22.9. 18:00
Go Ahead Eagles
3:0 (1-0)
Fortuna Sittard
22.9.
18:00
18:00
Go Ahead Eagles
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3
0
0
17.9. 14:45
AZ
2:0 (2-0)
Sparta Rotterdam
17.9.
14:45
14:45
AZ
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2
0
0
17.9. 12:30
Excelsior
0:0 (0-0)
Almere City
17.9.
12:30
12:30
Excelsior
Almere City
Almere City
0
0
0
17.9. 12:30
FC Twente
3:1 (2-1)
Ajax
17.9.
12:30
12:30
FC Twente
Ajax
Ajax
3
1
1
17.9. 10:15
PEC Zwolle
1:1 (0-0)
Go Ahead Eagles
17.9.
10:15
10:15
PEC Zwolle
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1
1
1
16.9. 19:00
Heracles Almelo
1:3 (0-2)
FC Utrecht
16.9.
19:00
19:00
Heracles Almelo
FC Utrecht
FC Utrecht
1
3
3
16.9. 18:00
PSV
4:0 (2-0)
NEC Nijmegen
16.9.
18:00
18:00
PSV
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
4
0
0
16.9. 18:00
Fortuna Sittard
3:1 (0-1)
FC Volendam
16.9.
18:00
18:00
Fortuna Sittard
FC Volendam
FC Volendam
3
1
1
16.9. 16:45
Vitesse
0:2 (0-1)
RKC Waalwijk
16.9.
16:45
16:45
Vitesse
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
0
2
2
16.9. 14:30
Feyenoord
6:1 (3-1)
SC Heerenveen
16.9.
14:30
14:30
Feyenoord
SC Heerenveen
SC Heerenveen
6
1
1
3.9. 14:45
Vitesse
0:2 (0-0)
AZ
3.9.
14:45
14:45
Vitesse
AZ
AZ
0
2
2
3.9. 12:30
Fortuna Sittard
0:0 (0-0)
Ajax
3.9.
12:30
12:30
Fortuna Sittard
Ajax
Ajax
0
0
0
3.9. 12:30
FC Volendam
0:2 (0-1)
FC Twente
3.9.
12:30
12:30
FC Volendam
FC Twente
FC Twente
0
2
2
3.9. 10:15
FC Utrecht
1:5 (1-2)
Feyenoord
3.9.
10:15
10:15
FC Utrecht
Feyenoord
Feyenoord
1
5
5
2.9. 19:00
Heracles Almelo
3:1 (0-1)
Excelsior
2.9.
19:00
19:00
Heracles Almelo
Excelsior
Excelsior
3
1
1
2.9. 18:00
RKC Waalwijk
0:4 (0-1)
PSV
2.9.
18:00
18:00
RKC Waalwijk
PSV
PSV
0
4
4
2.9. 16:45
Go Ahead Eagles
3:2 (2-1)
SC Heerenveen
2.9.
16:45
16:45
Go Ahead Eagles
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3
2
2
2.9. 14:30
Almere City
1:2 (0-1)
PEC Zwolle
2.9.
14:30
14:30
Almere City
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1
2
2
1.9. 18:00
Sparta Rotterdam
1:1 (0-0)
NEC Nijmegen
1.9.
18:00
18:00
Sparta Rotterdam
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1
1
1
27.8. 14:45
SC Heerenveen
1:3 (0-1)
Sparta Rotterdam
27.8.
14:45
14:45
SC Heerenveen
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1
3
3
27.8. 12:30
Feyenoord
6:1 (3-0)
Almere City
27.8.
12:30
12:30
Feyenoord
Almere City
Almere City
6
1
1
27.8. 10:15
PEC Zwolle
1:0 (0-0)
FC Utrecht
27.8.
10:15
10:15
PEC Zwolle
FC Utrecht
FC Utrecht
1
0
0
26.8. 19:00
Excelsior
2:2 (1-0)
Fortuna Sittard
26.8.
19:00
19:00
Excelsior
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
2
2
2
26.8. 16:45
NEC Nijmegen
3:0 (1-0)
RKC Waalwijk
26.8.
16:45
16:45
NEC Nijmegen
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3
0
0
20.8. 14:45
RKC Waalwijk
1:3 (1-0)
AZ
20.8.
14:45
14:45
RKC Waalwijk
AZ
AZ
1
3
3
20.8. 12:30
Sparta Rotterdam
2:2 (1-0)
Feyenoord
20.8.
12:30
12:30
Sparta Rotterdam
Feyenoord
Feyenoord
2
2
2
20.8. 12:30
FC Twente
3:1 (1-1)
PEC Zwolle
20.8.
12:30
12:30
FC Twente
PEC Zwolle
PEC Zwolle
3
1
1
20.8. 10:15
FC Utrecht
0:2 (0-0)
SC Heerenveen
20.8.
10:15
10:15
FC Utrecht
SC Heerenveen
SC Heerenveen
0
2
2
19.8. 19:00
Go Ahead Eagles
4:1 (3-0)
FC Volendam
19.8.
19:00
19:00
Go Ahead Eagles
FC Volendam
FC Volendam
4
1
1
19.8. 18:00
Fortuna Sittard
2:1 (2-1)
Almere City
19.8.
18:00
18:00
Fortuna Sittard
Almere City
Almere City
2
1
1
19.8. 16:45
Vitesse
1:3 (1-0)
PSV
19.8.
16:45
16:45
Vitesse
PSV
PSV
1
3
3
19.8. 14:30
Excelsior
2:2 (1-1)
Ajax
19.8.
14:30
14:30
Excelsior
Ajax
Ajax
2
2
2
18.8. 18:00
Heracles Almelo
2:1 (0-1)
NEC Nijmegen
18.8.
18:00
18:00
Heracles Almelo
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2
1
1
13.8. 14:45
Almere City
1:4 (0-0)
FC Twente
13.8.
14:45
14:45
Almere City
FC Twente
FC Twente
1
4
4
13.8. 12:30
Feyenoord
0:0 (0-0)
Fortuna Sittard
13.8.
12:30
12:30
Feyenoord
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0
0
0
13.8. 12:30
AZ
5:1 (2-0)
Go Ahead Eagles
13.8.
12:30
12:30
AZ
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
5
1
1
13.8. 10:15
NEC Nijmegen
3:4 (2-1)
Excelsior
13.8.
10:15
10:15
NEC Nijmegen
Excelsior
Excelsior
3
4
4
12.8. 19:00
PEC Zwolle
1:2 (0-1)
Sparta Rotterdam
12.8.
19:00
19:00
PEC Zwolle
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1
2
2
12.8. 18:00
Ajax
4:1 (1-1)
Heracles Almelo
12.8.
18:00
18:00
Ajax
Heracles Almelo
Heracles Almelo
4
1
1
12.8. 16:45
SC Heerenveen
3:1 (3-0)
RKC Waalwijk
12.8.
16:45
16:45
SC Heerenveen
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3
1
1
12.8. 14:30
PSV
2:0 (1-0)
FC Utrecht
12.8.
14:30
14:30
PSV
FC Utrecht
FC Utrecht
2
0
0
11.8. 18:00
FC Volendam
1:2 (1-0)
Vitesse
11.8.
18:00
18:00
FC Volendam
Vitesse
Vitesse
1
2
2