en
Champions League Champions League Europa League Europa League Premier League Premier League Championship Championship Eredivisie Eredivisie 2. Bundesliga 2. Bundesliga Tipico Bundesliga Tipico Bundesliga Austrian Cup Austrian Cup Pro League Pro League Belgian Cup Belgian Cup Fortuna Liga Fortuna Liga Superliga Superliga Ligue 1 Ligue 1 Ligue 2 Ligue 2 Coupe de France Coupe de France Super League Super League Greek Cup Greek Cup Serie A Serie A Serie B Serie B Primeira Liga Primeira Liga Segunda Liga Segunda Liga Premier League Premier League Premiership Premiership La Liga La Liga La Liga 2 La Liga 2 Super League Super League Swiss Cup Swiss Cup Super Lig Super Lig Serie A Serie A FIFA Club World Cup FIFA Club World Cup

dodgerbet Dodgerbet >

Eredivisie Table

Eredivisie

Eredivisie

Matches: 309

Home team: 133 (43%)
Away team: 100 (32%)
Draws: 76 (25%)

OVER/UNDER

OVER 1,5: 264 (85%)
OVER 2,5: 198 (64%)
OVER 3,5: 137 (44%)

Home team

OVER 0,5: 246 (80%)
OVER 1,5: 154 (50%)
OVER 2,5: 86 (28%)

Away team

OVER 0,5: 224 (72%)
OVER 1,5: 133 (43%)
OVER 2,5: 58 (19%)

Eredivisie Next matches Eredivisie

Eredivisie Match review Eredivisie

26.5. 16:00
FC Utrecht
FC Utrecht
1:2 (1-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
26.5.
16:00
FC Utrecht
Go Ahead Eagles
FC Utrecht
Go Ahead Eagles
1
2
23.5. 19:00
FC Utrecht
FC Utrecht
3:1 (1-1)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
23.5.
19:00
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
3
1
23.5. 16:45
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1:2 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
23.5.
16:45
NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles
NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles
1
2
34. Round
19.5. 12:30
Almere City
Almere City
1:4 (1-2)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
19.5.
12:30
Almere City
NEC Nijmegen
Almere City
NEC Nijmegen
1
4
19.5. 12:30
AZ
AZ
3:3 (3-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
19.5.
12:30
AZ
FC Utrecht
AZ
FC Utrecht
3
3
19.5. 12:30
FC Volendam
FC Volendam
1:2 (1-1)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
19.5.
12:30
FC Volendam
Go Ahead Eagles
FC Volendam
Go Ahead Eagles
1
2
19.5. 12:30
Feyenoord
Feyenoord
4:0 (0-0)
Excelsior
Excelsior
19.5.
12:30
Feyenoord
Excelsior
Feyenoord
Excelsior
4
0
19.5. 12:30
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0:0 (0-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
19.5.
12:30
Heracles Almelo
Fortuna Sittard
Heracles Almelo
Fortuna Sittard
0
0
19.5. 12:30
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:2 (0-0)
FC Twente
FC Twente
19.5.
12:30
PEC Zwolle
FC Twente
PEC Zwolle
FC Twente
1
2
19.5. 12:30
PSV
PSV
3:1 (1-1)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
19.5.
12:30
PSV
RKC Waalwijk
PSV
RKC Waalwijk
3
1
19.5. 12:30
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2:1 (0-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
19.5.
12:30
Sparta Rotterdam
SC Heerenveen
Sparta Rotterdam
SC Heerenveen
2
1
19.5. 12:30
Vitesse
Vitesse
2:2 (1-1)
Ajax
Ajax
19.5.
12:30
Vitesse
Ajax
Vitesse
Ajax
2
2
33. Round
12.5. 12:30
Ajax
Ajax
3:0 (3-0)
Almere City
Almere City
12.5.
12:30
Ajax
Almere City
Ajax
Almere City
3
0
12.5. 12:30
Excelsior
Excelsior
4:0 (1-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
12.5.
12:30
Excelsior
Heracles Almelo
Excelsior
Heracles Almelo
4
0
12.5. 12:30
FC Twente
FC Twente
7:2 (5-2)
FC Volendam
FC Volendam
12.5.
12:30
FC Twente
FC Volendam
FC Twente
FC Volendam
7
2
12.5. 12:30
FC Utrecht
FC Utrecht
0:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
12.5.
12:30
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
0
1
12.5. 12:30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1:1 (1-0)
PSV
PSV
12.5.
12:30
Fortuna Sittard
PSV
Fortuna Sittard
PSV
1
1
12.5. 12:30
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0:3 (0-2)
AZ
AZ
12.5.
12:30
Go Ahead Eagles
AZ
Go Ahead Eagles
AZ
0
3
12.5. 12:30
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2:3 (0-1)
Feyenoord
Feyenoord
12.5.
12:30
NEC Nijmegen
Feyenoord
NEC Nijmegen
Feyenoord
2
3
12.5. 12:30
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:1 (0-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
12.5.
12:30
RKC Waalwijk
PEC Zwolle
RKC Waalwijk
PEC Zwolle
1
1
12.5. 12:30
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1:3 (1-1)
Vitesse
Vitesse
12.5.
12:30
SC Heerenveen
Vitesse
SC Heerenveen
Vitesse
1
3
32. Round
6.5. 18:00
Excelsior
Excelsior
0:3 (0-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
6.5.
18:00
Excelsior
NEC Nijmegen
Excelsior
NEC Nijmegen
0
3
5.5. 18:00
Feyenoord
Feyenoord
5:0 (2-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
5.5.
18:00
Feyenoord
PEC Zwolle
Feyenoord
PEC Zwolle
5
0
5.5. 14:45
AZ
AZ
2:1 (0-1)
FC Twente
FC Twente
5.5.
14:45
AZ
FC Twente
AZ
FC Twente
2
1
5.5. 12:30
FC Volendam
FC Volendam
1:4 (0-1)
Ajax
Ajax
5.5.
12:30
FC Volendam
Ajax
FC Volendam
Ajax
1
4
5.5. 12:30
FC Utrecht
FC Utrecht
1:0 (0-0)
Vitesse
Vitesse
5.5.
12:30
FC Utrecht
Vitesse
FC Utrecht
Vitesse
1
0
5.5. 10:15
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0:5 (0-2)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
5.5.
10:15
Heracles Almelo
RKC Waalwijk
Heracles Almelo
RKC Waalwijk
0
5
5.5. 10:15
PSV
PSV
4:2 (2-2)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
5.5.
10:15
PSV
Sparta Rotterdam
PSV
Sparta Rotterdam
4
2
3.5. 18:00
Almere City
Almere City
1:1 (0-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3.5.
18:00
Almere City
SC Heerenveen
Almere City
SC Heerenveen
1
1
3.5. 18:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0:0 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3.5.
18:00
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
0
0
31. Round
28.4. 14:45
Vitesse
Vitesse
3:2 (1-1)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
28.4.
14:45
Vitesse
Fortuna Sittard
Vitesse
Fortuna Sittard
3
2
28.4. 12:30
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:0 (0-0)
FC Volendam
FC Volendam
28.4.
12:30
Sparta Rotterdam
FC Volendam
Sparta Rotterdam
FC Volendam
1
0
28.4. 12:30
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2:2 (1-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
28.4.
12:30
RKC Waalwijk
FC Utrecht
RKC Waalwijk
FC Utrecht
2
2
28.4. 10:15
PEC Zwolle
PEC Zwolle
3:1 (1-1)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
28.4.
10:15
PEC Zwolle
Heracles Almelo
PEC Zwolle
Heracles Almelo
3
1
28.4. 10:15
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
0:3 (0-1)
AZ
AZ
28.4.
10:15
NEC Nijmegen
AZ
NEC Nijmegen
AZ
0
3
25.4. 19:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1:3 (1-2)
Feyenoord
Feyenoord
25.4.
19:00
Go Ahead Eagles
Feyenoord
Go Ahead Eagles
Feyenoord
1
3
25.4. 16:45
SC Heerenveen
SC Heerenveen
0:8 (0-5)
PSV
PSV
25.4.
16:45
SC Heerenveen
PSV
SC Heerenveen
PSV
0
8
24.4. 19:00
Ajax
Ajax
2:2 (1-1)
Excelsior
Excelsior
24.4.
19:00
Ajax
Excelsior
Ajax
Excelsior
2
2
24.4. 16:45
FC Twente
FC Twente
3:1 (1-0)
Almere City
Almere City
24.4.
16:45
FC Twente
Almere City
FC Twente
Almere City
3
1
30. Round
14.4. 18:00
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2:2 (0-1)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
14.4.
18:00
NEC Nijmegen
PEC Zwolle
NEC Nijmegen
PEC Zwolle
2
2
14.4. 14:45
Ajax
Ajax
2:1 (0-1)
FC Twente
FC Twente
14.4.
14:45
Ajax
FC Twente
Ajax
FC Twente
2
1
14.4. 12:30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0:1 (0-1)
Feyenoord
Feyenoord
14.4.
12:30
Fortuna Sittard
Feyenoord
Fortuna Sittard
Feyenoord
0
1
14.4. 12:30
FC Utrecht
FC Utrecht
2:1 (1-1)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
14.4.
12:30
FC Utrecht
Go Ahead Eagles
FC Utrecht
Go Ahead Eagles
2
1
14.4. 10:15
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0:2 (0-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
14.4.
10:15
Heracles Almelo
SC Heerenveen
Heracles Almelo
SC Heerenveen
0
2
13.4. 19:00
Almere City
Almere City
2:3 (1-2)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
13.4.
19:00
Almere City
Sparta Rotterdam
Almere City
Sparta Rotterdam
2
3
13.4. 16:45
AZ
AZ
3:2 (0-2)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
13.4.
16:45
AZ
RKC Waalwijk
AZ
RKC Waalwijk
3
2
13.4. 14:30
PSV
PSV
6:0 (3-0)
Vitesse
Vitesse
13.4.
14:30
PSV
Vitesse
PSV
Vitesse
6
0
12.4. 18:00
Excelsior
Excelsior
4:0 (2-0)
FC Volendam
FC Volendam
12.4.
18:00
Excelsior
FC Volendam
Excelsior
FC Volendam
4
0
29. Round
7.4. 18:00
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2:3 (0-1)
FC Utrecht
FC Utrecht
7.4.
18:00
SC Heerenveen
FC Utrecht
SC Heerenveen
FC Utrecht
2
3
7.4. 14:45
FC Volendam
FC Volendam
3:2 (2-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
7.4.
14:45
FC Volendam
RKC Waalwijk
FC Volendam
RKC Waalwijk
3
2
7.4. 12:30
Feyenoord
Feyenoord
6:0 (3-0)
Ajax
Ajax
7.4.
12:30
Feyenoord
Ajax
Feyenoord
Ajax
6
0
7.4. 12:30
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1:1 (1-1)
Almere City
Almere City
7.4.
12:30
Go Ahead Eagles
Almere City
Go Ahead Eagles
Almere City
1
1
7.4. 10:15
Vitesse
Vitesse
0:3 (0-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
7.4.
10:15
Vitesse
NEC Nijmegen
Vitesse
NEC Nijmegen
0
3
6.4. 19:00
FC Twente
FC Twente
2:0 (0-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
6.4.
19:00
FC Twente
Fortuna Sittard
FC Twente
Fortuna Sittard
2
0
6.4. 18:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2:1 (1-0)
Excelsior
Excelsior
6.4.
18:00
PEC Zwolle
Excelsior
PEC Zwolle
Excelsior
2
1
6.4. 16:45
PSV
PSV
5:1 (2-0)
AZ
AZ
6.4.
16:45
PSV
AZ
PSV
AZ
5
1
6.4. 14:30
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:2 (1-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
6.4.
14:30
Sparta Rotterdam
Heracles Almelo
Sparta Rotterdam
Heracles Almelo
1
2
28. Round
4.4. 19:00
Ajax
Ajax
1:1 (1-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
4.4.
19:00
Ajax
Go Ahead Eagles
Ajax
Go Ahead Eagles
1
1
4.4. 18:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
0:0 (0-0)
Almere City
Almere City
4.4.
18:00
RKC Waalwijk
Almere City
RKC Waalwijk
Almere City
0
0
4.4. 16:45
FC Volendam
FC Volendam
0:0 (0-0)
Feyenoord
Feyenoord
4.4.
16:45
FC Volendam
Feyenoord
FC Volendam
Feyenoord
0
0
3.4. 19:00
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3:3 (2-3)
FC Twente
FC Twente
3.4.
19:00
SC Heerenveen
FC Twente
SC Heerenveen
FC Twente
3
3
3.4. 18:00
FC Utrecht
FC Utrecht
5:1 (0-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
3.4.
18:00
FC Utrecht
PEC Zwolle
FC Utrecht
PEC Zwolle
5
1
3.4. 16:45
Heracles Almelo
Heracles Almelo
5:0 (3-0)
AZ
AZ
3.4.
16:45
Heracles Almelo
AZ
Heracles Almelo
AZ
5
0
2.4. 19:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1:1 (0-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2.4.
19:00
Fortuna Sittard
NEC Nijmegen
Fortuna Sittard
NEC Nijmegen
1
1
2.4. 18:00
Excelsior
Excelsior
0:2 (0-0)
PSV
PSV
2.4.
18:00
Excelsior
PSV
Excelsior
PSV
0
2
2.4. 16:45
Vitesse
Vitesse
1:4 (1-3)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2.4.
16:45
Vitesse
Sparta Rotterdam
Vitesse
Sparta Rotterdam
1
4
27. Round
31.3. 14:45
Almere City
Almere City
1:1 (0-0)
FC Volendam
FC Volendam
31.3.
14:45
Almere City
FC Volendam
Almere City
FC Volendam
1
1
31.3. 12:30
FC Twente
FC Twente
1:0 (0-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
31.3.
12:30
FC Twente
Heracles Almelo
FC Twente
Heracles Almelo
1
0
31.3. 12:30
Feyenoord
Feyenoord
4:2 (1-2)
FC Utrecht
FC Utrecht
31.3.
12:30
Feyenoord
FC Utrecht
Feyenoord
FC Utrecht
4
2
31.3. 10:15
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:3 (0-2)
Ajax
Ajax
31.3.
10:15
PEC Zwolle
Ajax
PEC Zwolle
Ajax
1
3
30.3. 20:00
AZ
AZ
2:0 (0-0)
Vitesse
Vitesse
30.3.
20:00
AZ
Vitesse
AZ
Vitesse
2
0
30.3. 19:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:1 (0-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
30.3.
19:00
RKC Waalwijk
SC Heerenveen
RKC Waalwijk
SC Heerenveen
1
1
30.3. 19:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3:0 (1-0)
Excelsior
Excelsior
30.3.
19:00
Go Ahead Eagles
Excelsior
Go Ahead Eagles
Excelsior
3
0
30.3. 17:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
4:0 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
30.3.
17:45
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
4
0
30.3. 15:30
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3:1 (1-1)
PSV
PSV
30.3.
15:30
NEC Nijmegen
PSV
NEC Nijmegen
PSV
3
1
26. Round
17.3. 19:00
PSV
PSV
1:0 (0-0)
FC Twente
FC Twente
17.3.
19:00
PSV
FC Twente
PSV
FC Twente
1
0
17.3. 15:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2:2 (1-0)
Ajax
Ajax
17.3.
15:45
Sparta Rotterdam
Ajax
Sparta Rotterdam
Ajax
2
2
17.3. 13:30
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2:3 (1-1)
Feyenoord
Feyenoord
17.3.
13:30
SC Heerenveen
Feyenoord
SC Heerenveen
Feyenoord
2
3
17.3. 13:30
FC Utrecht
FC Utrecht
1:0 (0-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
17.3.
13:30
FC Utrecht
NEC Nijmegen
FC Utrecht
NEC Nijmegen
1
0
17.3. 11:15
FC Volendam
FC Volendam
0:4 (0-2)
AZ
AZ
17.3.
11:15
FC Volendam
AZ
FC Volendam
AZ
0
4
16.3. 20:00
Vitesse
Vitesse
1:1 (0-1)
Almere City
Almere City
16.3.
20:00
Vitesse
Almere City
Vitesse
Almere City
1
1
16.3. 19:00
Excelsior
Excelsior
1:1 (1-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
16.3.
19:00
Excelsior
RKC Waalwijk
Excelsior
RKC Waalwijk
1
1
16.3. 17:45
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3:1 (1-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
16.3.
17:45
Fortuna Sittard
PEC Zwolle
Fortuna Sittard
PEC Zwolle
3
1
15.3. 19:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2:0 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
15.3.
19:00
Heracles Almelo
Go Ahead Eagles
Heracles Almelo
Go Ahead Eagles
2
0
25. Round
10.3. 19:00
Feyenoord
Feyenoord
3:0 (2-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
10.3.
19:00
Feyenoord
Heracles Almelo
Feyenoord
Heracles Almelo
3
0
10.3. 15:45
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2:0 (0-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
10.3.
15:45
NEC Nijmegen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
SC Heerenveen
2
0
10.3. 13:30
Ajax
Ajax
2:2 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
10.3.
13:30
Ajax
Fortuna Sittard
Ajax
Fortuna Sittard
2
2
10.3. 13:30
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:1 (0-0)
FC Volendam
FC Volendam
10.3.
13:30
PEC Zwolle
FC Volendam
PEC Zwolle
FC Volendam
1
1
10.3. 11:15
AZ
AZ
4:0 (3-0)
Excelsior
Excelsior
10.3.
11:15
AZ
Excelsior
AZ
Excelsior
4
0
9.3. 20:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3:1 (1-0)
Vitesse
Vitesse
9.3.
20:00
RKC Waalwijk
Vitesse
RKC Waalwijk
Vitesse
3
1
9.3. 19:00
Almere City
Almere City
1:1 (1-1)
FC Utrecht
FC Utrecht
9.3.
19:00
Almere City
FC Utrecht
Almere City
FC Utrecht
1
1
9.3. 17:45
FC Twente
FC Twente
2:1 (1-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
9.3.
17:45
FC Twente
Sparta Rotterdam
FC Twente
Sparta Rotterdam
2
1
8.3. 19:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0:1 (0-1)
PSV
PSV
8.3.
19:00
Go Ahead Eagles
PSV
Go Ahead Eagles
PSV
0
1
24. Round
3.3. 19:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2:2 (0-2)
Almere City
Almere City
3.3.
19:00
Heracles Almelo
Almere City
Heracles Almelo
Almere City
2
2
3.3. 15:45
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
5:2 (4-0)
Excelsior
Excelsior
3.3.
15:45
Fortuna Sittard
Excelsior
Fortuna Sittard
Excelsior
5
2
3.3. 13:30
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2:0 (1-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
3.3.
13:30
SC Heerenveen
PEC Zwolle
SC Heerenveen
PEC Zwolle
2
0
3.3. 13:30
PSV
PSV
2:2 (1-1)
Feyenoord
Feyenoord
3.3.
13:30
PSV
Feyenoord
PSV
Feyenoord
2
2
3.3. 11:15
Ajax
Ajax
2:0 (1-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
3.3.
11:15
Ajax
FC Utrecht
Ajax
FC Utrecht
2
0
2.3. 20:00
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:1 (0-1)
AZ
AZ
2.3.
20:00
Sparta Rotterdam
AZ
Sparta Rotterdam
AZ
1
1
2.3. 19:00
Vitesse
Vitesse
1:2 (1-1)
FC Twente
FC Twente
2.3.
19:00
Vitesse
FC Twente
Vitesse
FC Twente
1
2
2.3. 17:45
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1:0 (0-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2.3.
17:45
Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
1
0
1.3. 19:00
FC Volendam
FC Volendam
2:5 (0-3)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1.3.
19:00
FC Volendam
NEC Nijmegen
FC Volendam
NEC Nijmegen
2
5
23. Round
25.2. 19:00
FC Volendam
FC Volendam
0:4 (0-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
25.2.
19:00
FC Volendam
SC Heerenveen
FC Volendam
SC Heerenveen
0
4
25.2. 15:45
AZ
AZ
2:0 (1-0)
Ajax
Ajax
25.2.
15:45
AZ
Ajax
AZ
Ajax
2
0
25.2. 13:30
FC Twente
FC Twente
3:0 (2-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
25.2.
13:30
FC Twente
Go Ahead Eagles
FC Twente
Go Ahead Eagles
3
0
25.2. 13:30
Almere City
Almere City
0:2 (0-0)
Feyenoord
Feyenoord
25.2.
13:30
Almere City
Feyenoord
Almere City
Feyenoord
0
2
25.2. 11:15
Excelsior
Excelsior
1:2 (0-0)
Vitesse
Vitesse
25.2.
11:15
Excelsior
Vitesse
Excelsior
Vitesse
1
2
24.2. 20:00
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
2:0 (2-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
24.2.
20:00
NEC Nijmegen
Sparta Rotterdam
NEC Nijmegen
Sparta Rotterdam
2
0
24.2. 19:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:7 (1-2)
PSV
PSV
24.2.
19:00
PEC Zwolle
PSV
PEC Zwolle
PSV
1
7
24.2. 17:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
0:1 (0-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
24.2.
17:45
RKC Waalwijk
Fortuna Sittard
RKC Waalwijk
Fortuna Sittard
0
1
23.2. 19:00
FC Utrecht
FC Utrecht
1:0 (0-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
23.2.
19:00
FC Utrecht
Heracles Almelo
FC Utrecht
Heracles Almelo
1
0
22. Round
18.2. 15:45
Feyenoord
Feyenoord
1:0 (0-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
18.2.
15:45
Feyenoord
RKC Waalwijk
Feyenoord
RKC Waalwijk
1
0
18.2. 13:30
Vitesse
Vitesse
1:1 (1-1)
FC Volendam
FC Volendam
18.2.
13:30
Vitesse
FC Volendam
Vitesse
FC Volendam
1
1
18.2. 13:30
Ajax
Ajax
2:2 (1-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
18.2.
13:30
Ajax
NEC Nijmegen
Ajax
NEC Nijmegen
2
2
18.2. 11:15
FC Twente
FC Twente
0:1 (0-1)
FC Utrecht
FC Utrecht
18.2.
11:15
FC Twente
FC Utrecht
FC Twente
FC Utrecht
0
1
17.2. 20:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
0:1 (0-0)
Almere City
Almere City
17.2.
20:00
PEC Zwolle
Almere City
PEC Zwolle
Almere City
0
1
17.2. 20:00
SC Heerenveen
SC Heerenveen
0:2 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
17.2.
20:00
SC Heerenveen
Go Ahead Eagles
SC Heerenveen
Go Ahead Eagles
0
2
17.2. 17:45
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1:2 (1-0)
AZ
AZ
17.2.
17:45
Fortuna Sittard
AZ
Fortuna Sittard
AZ
1
2
17.2. 17:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
4:2 (2-2)
Excelsior
Excelsior
17.2.
17:45
Sparta Rotterdam
Excelsior
Sparta Rotterdam
Excelsior
4
2
16.2. 19:00
PSV
PSV
2:0 (1-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
16.2.
19:00
PSV
Heracles Almelo
PSV
Heracles Almelo
2
0
21. Round
11.2. 19:00
Feyenoord
Feyenoord
2:0 (0-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
11.2.
19:00
Feyenoord
Sparta Rotterdam
Feyenoord
Sparta Rotterdam
2
0
11.2. 15:45
FC Volendam
FC Volendam
1:5 (1-1)
PSV
PSV
11.2.
15:45
FC Volendam
PSV
FC Volendam
PSV
1
5
11.2. 13:30
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3:2 (2-0)
Ajax
Ajax
11.2.
13:30
SC Heerenveen
Ajax
SC Heerenveen
Ajax
3
2
11.2. 13:30
FC Utrecht
FC Utrecht
4:0 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
11.2.
13:30
FC Utrecht
Fortuna Sittard
FC Utrecht
Fortuna Sittard
4
0
11.2. 11:15
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1:1 (0-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
11.2.
11:15
Go Ahead Eagles
PEC Zwolle
Go Ahead Eagles
PEC Zwolle
1
1
10.2. 20:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
3:2 (1-2)
Vitesse
Vitesse
10.2.
20:00
Heracles Almelo
Vitesse
Heracles Almelo
Vitesse
3
2
10.2. 19:00
Almere City
Almere City
0:0 (0-0)
AZ
AZ
10.2.
19:00
Almere City
AZ
Almere City
AZ
0
0
10.2. 17:45
Excelsior
Excelsior
0:3 (0-3)
FC Twente
FC Twente
10.2.
17:45
Excelsior
FC Twente
Excelsior
FC Twente
0
3
9.2. 19:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2:0 (2-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
9.2.
19:00
RKC Waalwijk
NEC Nijmegen
RKC Waalwijk
NEC Nijmegen
2
0
20. Round
4.2. 15:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
0:2 (0-1)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
4.2.
15:45
Sparta Rotterdam
PEC Zwolle
Sparta Rotterdam
PEC Zwolle
0
2
4.2. 13:30
AZ
AZ
0:1 (0-1)
Feyenoord
Feyenoord
4.2.
13:30
AZ
Feyenoord
AZ
Feyenoord
0
1
4.2. 13:30
FC Utrecht
FC Utrecht
4:2 (2-1)
FC Volendam
FC Volendam
4.2.
13:30
FC Utrecht
FC Volendam
FC Utrecht
FC Volendam
4
2
4.2. 11:15
Vitesse
Vitesse
0:2 (0-1)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
4.2.
11:15
Vitesse
Go Ahead Eagles
Vitesse
Go Ahead Eagles
0
2
3.2. 20:00
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3:1 (0-1)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
3.2.
20:00
NEC Nijmegen
Heracles Almelo
NEC Nijmegen
Heracles Almelo
3
1
3.2. 19:00
Ajax
Ajax
1:1 (1-1)
PSV
PSV
3.2.
19:00
Ajax
PSV
Ajax
PSV
1
1
3.2. 17:45
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3:3 (0-2)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3.2.
17:45
Fortuna Sittard
SC Heerenveen
Fortuna Sittard
SC Heerenveen
3
3
3.2. 15:30
FC Twente
FC Twente
3:0 (1-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
3.2.
15:30
FC Twente
RKC Waalwijk
FC Twente
RKC Waalwijk
3
0
2.2. 19:00
Almere City
Almere City
2:1 (1-1)
Excelsior
Excelsior
2.2.
19:00
Almere City
Excelsior
Almere City
Excelsior
2
1
19. Round
28.1. 15:45
FC Volendam
FC Volendam
0:1 (0-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
28.1.
15:45
FC Volendam
Fortuna Sittard
FC Volendam
Fortuna Sittard
0
1
28.1. 13:30
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
2:2 (0-1)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
28.1.
13:30
Go Ahead Eagles
NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles
NEC Nijmegen
2
2
28.1. 13:30
Feyenoord
Feyenoord
0:0 (0-0)
FC Twente
FC Twente
28.1.
13:30
Feyenoord
FC Twente
Feyenoord
FC Twente
0
0
28.1. 11:15
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2:2 (1-1)
AZ
AZ
28.1.
11:15
SC Heerenveen
AZ
SC Heerenveen
AZ
2
2
27.1. 20:00
Excelsior
Excelsior
1:1 (0-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
27.1.
20:00
Excelsior
FC Utrecht
Excelsior
FC Utrecht
1
1
27.1. 20:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2:4 (1-1)
Ajax
Ajax
27.1.
20:00
Heracles Almelo
Ajax
Heracles Almelo
Ajax
2
4
27.1. 17:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
27.1.
17:45
RKC Waalwijk
Sparta Rotterdam
RKC Waalwijk
Sparta Rotterdam
1
1
27.1. 17:45
PSV
PSV
2:0 (1-0)
Almere City
Almere City
27.1.
17:45
PSV
Almere City
PSV
Almere City
2
0
26.1. 19:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:0 (1-0)
Vitesse
Vitesse
26.1.
19:00
PEC Zwolle
Vitesse
PEC Zwolle
Vitesse
1
0
18. Round
24.1. 17:45
Almere City
Almere City
0:0 (0-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
24.1.
17:45
Almere City
Fortuna Sittard
Almere City
Fortuna Sittard
0
0
21.1. 15:45
Ajax
Ajax
4:1 (2-1)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
21.1.
15:45
Ajax
RKC Waalwijk
Ajax
RKC Waalwijk
4
1
21.1. 13:30
Vitesse
Vitesse
1:2 (0-1)
Feyenoord
Feyenoord
21.1.
13:30
Vitesse
Feyenoord
Vitesse
Feyenoord
1
2
21.1. 13:30
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
0:2 (0-1)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
21.1.
13:30
Sparta Rotterdam
Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam
Go Ahead Eagles
0
2
21.1. 11:15
FC Utrecht
FC Utrecht
1:1 (0-1)
PSV
PSV
21.1.
11:15
FC Utrecht
PSV
FC Utrecht
PSV
1
1
20.1. 19:00
AZ
AZ
2:2 (0-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
20.1.
19:00
AZ
PEC Zwolle
AZ
PEC Zwolle
2
2
20.1. 17:45
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1:1 (0-1)
FC Volendam
FC Volendam
20.1.
17:45
Heracles Almelo
FC Volendam
Heracles Almelo
FC Volendam
1
1
20.1. 15:30
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1:0 (0-0)
FC Twente
FC Twente
20.1.
15:30
NEC Nijmegen
FC Twente
NEC Nijmegen
FC Twente
1
0
19.1. 19:00
Excelsior
Excelsior
3:0 (2-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
19.1.
19:00
Excelsior
SC Heerenveen
Excelsior
SC Heerenveen
3
0
17. Round
14.1. 15:45
Feyenoord
Feyenoord
2:2 (2-1)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
14.1.
15:45
Feyenoord
NEC Nijmegen
Feyenoord
NEC Nijmegen
2
2
14.1. 13:30
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
2:3 (1-2)
Ajax
Ajax
14.1.
13:30
Go Ahead Eagles
Ajax
Go Ahead Eagles
Ajax
2
3
14.1. 13:30
Vitesse
Vitesse
0:0 (0-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
14.1.
13:30
Vitesse
FC Utrecht
Vitesse
FC Utrecht
0
0
14.1. 11:15
FC Volendam
FC Volendam
0:1 (0-1)
Almere City
Almere City
14.1.
11:15
FC Volendam
Almere City
FC Volendam
Almere City
0
1
13.1. 20:00
PSV
PSV
3:1 (2-0)
Excelsior
Excelsior
13.1.
20:00
PSV
Excelsior
PSV
Excelsior
3
1
13.1. 19:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2:2 (0-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
13.1.
19:00
PEC Zwolle
SC Heerenveen
PEC Zwolle
SC Heerenveen
2
2
13.1. 17:45
FC Twente
FC Twente
2:1 (1-1)
AZ
AZ
13.1.
17:45
FC Twente
AZ
FC Twente
AZ
2
1
13.1. 15:30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0:2 (0-1)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
13.1.
15:30
Fortuna Sittard
Sparta Rotterdam
Fortuna Sittard
Sparta Rotterdam
0
2
12.1. 19:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:2 (0-1)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
12.1.
19:00
RKC Waalwijk
Heracles Almelo
RKC Waalwijk
Heracles Almelo
1
2
16. Round
17.12. 19:00
AZ
AZ
0:4 (0-3)
PSV
PSV
17.12.
19:00
AZ
PSV
AZ
PSV
0
4
17.12. 15:45
Ajax
Ajax
2:2 (1-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
17.12.
15:45
Ajax
PEC Zwolle
Ajax
PEC Zwolle
2
2
17.12. 13:30
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2:2 (0-1)
FC Twente
FC Twente
17.12.
13:30
Sparta Rotterdam
FC Twente
Sparta Rotterdam
FC Twente
2
2
17.12. 13:30
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0:4 (0-2)
Feyenoord
Feyenoord
17.12.
13:30
Heracles Almelo
Feyenoord
Heracles Almelo
Feyenoord
0
4
17.12. 11:15
Almere City
Almere City
5:0 (2-0)
Vitesse
Vitesse
17.12.
11:15
Almere City
Vitesse
Almere City
Vitesse
5
0
16.12. 20:00
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1:2 (0-1)
FC Volendam
FC Volendam
16.12.
20:00
SC Heerenveen
FC Volendam
SC Heerenveen
FC Volendam
1
2
16.12. 17:45
Excelsior
Excelsior
1:1 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
16.12.
17:45
Excelsior
Go Ahead Eagles
Excelsior
Go Ahead Eagles
1
1
16.12. 15:30
FC Utrecht
FC Utrecht
1:1 (1-1)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
16.12.
15:30
FC Utrecht
RKC Waalwijk
FC Utrecht
RKC Waalwijk
1
1
15.12. 19:00
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
4:1 (2-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
15.12.
19:00
NEC Nijmegen
Fortuna Sittard
NEC Nijmegen
Fortuna Sittard
4
1
15. Round
10.12. 15:45
Vitesse
Vitesse
2:0 (1-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
10.12.
15:45
Vitesse
Heracles Almelo
Vitesse
Heracles Almelo
2
0
10.12. 13:30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1:0 (0-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
10.12.
13:30
Fortuna Sittard
RKC Waalwijk
Fortuna Sittard
RKC Waalwijk
1
0
10.12. 11:15
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0:2 (0-2)
FC Utrecht
FC Utrecht
10.12.
11:15
Go Ahead Eagles
FC Utrecht
Go Ahead Eagles
FC Utrecht
0
2
9.12. 20:00
AZ
AZ
4:1 (1-0)
Almere City
Almere City
9.12.
20:00
AZ
Almere City
AZ
Almere City
4
1
9.12. 19:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:3 (0-1)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
9.12.
19:00
PEC Zwolle
NEC Nijmegen
PEC Zwolle
NEC Nijmegen
1
3
9.12. 17:45
Ajax
Ajax
2:1 (2-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
9.12.
17:45
Ajax
Sparta Rotterdam
Ajax
Sparta Rotterdam
2
1
8.12. 19:00
FC Twente
FC Twente
4:2 (1-2)
Excelsior
Excelsior
8.12.
19:00
FC Twente
Excelsior
FC Twente
Excelsior
4
2
7.12. 20:00
Feyenoord
Feyenoord
3:1 (1-1)
FC Volendam
FC Volendam
7.12.
20:00
Feyenoord
FC Volendam
Feyenoord
FC Volendam
3
1
7.12. 17:45
PSV
PSV
2:0 (1-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
7.12.
17:45
PSV
SC Heerenveen
PSV
SC Heerenveen
2
0
7. Round
6.12. 19:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2:3 (1-2)
Ajax
Ajax
6.12.
19:00
RKC Waalwijk
Ajax
RKC Waalwijk
Ajax
2
3
10. Round
6.12. 18:00
AZ
AZ
1:2 (0-2)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
6.12.
18:00
AZ
NEC Nijmegen
AZ
NEC Nijmegen
1
2
14. Round
3.12. 15:45
FC Utrecht
FC Utrecht
1:1 (0-1)
AZ
AZ
3.12.
15:45
FC Utrecht
AZ
FC Utrecht
AZ
1
1
3.12. 13:30
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1:2 (0-0)
Ajax
Ajax
3.12.
13:30
NEC Nijmegen
Ajax
NEC Nijmegen
Ajax
1
2
3.12. 13:30
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
1:3 (0-2)
FC Twente
FC Twente
3.12.
13:30
Go Ahead Eagles
FC Twente
Go Ahead Eagles
FC Twente
1
3
3.12. 11:15
Feyenoord
Feyenoord
1:2 (0-0)
PSV
PSV
3.12.
11:15
Feyenoord
PSV
Feyenoord
PSV
1
2
2.12. 20:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2.12.
20:00
Heracles Almelo
Sparta Rotterdam
Heracles Almelo
Sparta Rotterdam
0
1
2.12. 19:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3:1 (2-0)
Vitesse
Vitesse
2.12.
19:00
Fortuna Sittard
Vitesse
Fortuna Sittard
Vitesse
3
1
2.12. 19:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2:2 (1-0)
Excelsior
Excelsior
2.12.
19:00
RKC Waalwijk
Excelsior
RKC Waalwijk
Excelsior
2
2
2.12. 17:45
FC Volendam
FC Volendam
0:5 (0-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2.12.
17:45
FC Volendam
PEC Zwolle
FC Volendam
PEC Zwolle
0
5
1.12. 19:00
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3:0 (2-0)
Almere City
Almere City
1.12.
19:00
SC Heerenveen
Almere City
SC Heerenveen
Almere City
3
0
13. Round
26.11. 15:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:2 (1-1)
FC Utrecht
FC Utrecht
26.11.
15:45
Sparta Rotterdam
FC Utrecht
Sparta Rotterdam
FC Utrecht
1
2
26.11. 13:30
AZ
AZ
3:0 (1-0)
FC Volendam
FC Volendam
26.11.
13:30
AZ
FC Volendam
AZ
FC Volendam
3
0
26.11. 13:30
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1:1 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
26.11.
13:30
NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles
NEC Nijmegen
Go Ahead Eagles
1
1
26.11. 11:15
Almere City
Almere City
0:5 (0-1)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
26.11.
11:15
Almere City
Heracles Almelo
Almere City
Heracles Almelo
0
5
25.11. 20:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:2 (1-1)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
25.11.
20:00
PEC Zwolle
RKC Waalwijk
PEC Zwolle
RKC Waalwijk
1
2
25.11. 20:00
Ajax
Ajax
5:0 (2-0)
Vitesse
Vitesse
25.11.
20:00
Ajax
Vitesse
Ajax
Vitesse
5
0
25.11. 17:45
FC Twente
FC Twente
0:3 (0-1)
PSV
PSV
25.11.
17:45
FC Twente
PSV
FC Twente
PSV
0
3
25.11. 17:45
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3:0 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
25.11.
17:45
SC Heerenveen
Fortuna Sittard
SC Heerenveen
Fortuna Sittard
3
0
25.11. 15:30
Excelsior
Excelsior
2:4 (1-1)
Feyenoord
Feyenoord
25.11.
15:30
Excelsior
Feyenoord
Excelsior
Feyenoord
2
4
12. Round
12.11. 19:00
FC Utrecht
FC Utrecht
2:2 (0-0)
Excelsior
Excelsior
12.11.
19:00
FC Utrecht
Excelsior
FC Utrecht
Excelsior
2
2
12.11. 15:45
Feyenoord
Feyenoord
1:0 (1-0)
AZ
AZ
12.11.
15:45
Feyenoord
AZ
Feyenoord
AZ
1
0
12.11. 13:30
FC Volendam
FC Volendam
1:4 (1-2)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
12.11.
13:30
FC Volendam
Sparta Rotterdam
FC Volendam
Sparta Rotterdam
1
4
12.11. 13:30
Almere City
Almere City
2:2 (0-0)
Ajax
Ajax
12.11.
13:30
Almere City
Ajax
Almere City
Ajax
2
2
12.11. 11:15
PSV
PSV
4:0 (2-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
12.11.
11:15
PSV
PEC Zwolle
PSV
PEC Zwolle
4
0
11.11. 20:00
Vitesse
Vitesse
1:3 (1-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
11.11.
20:00
Vitesse
SC Heerenveen
Vitesse
SC Heerenveen
1
3
11.11. 19:00
FC Twente
FC Twente
3:3 (1-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
11.11.
19:00
FC Twente
NEC Nijmegen
FC Twente
NEC Nijmegen
3
3
11.11. 17:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
0:1 (0-1)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
11.11.
17:45
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
0
1
10.11. 19:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
4:1 (4-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
10.11.
19:00
Fortuna Sittard
Heracles Almelo
Fortuna Sittard
Heracles Almelo
4
1
11. Round
5.11. 15:45
Ajax
Ajax
4:1 (2-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
5.11.
15:45
Ajax
SC Heerenveen
Ajax
SC Heerenveen
4
1
5.11. 15:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:2 (0-1)
Almere City
Almere City
5.11.
15:45
Sparta Rotterdam
Almere City
Sparta Rotterdam
Almere City
1
2
5.11. 13:30
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2:0 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
5.11.
13:30
PEC Zwolle
Fortuna Sittard
PEC Zwolle
Fortuna Sittard
2
0
5.11. 13:30
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3:3 (1-1)
FC Volendam
FC Volendam
5.11.
13:30
NEC Nijmegen
FC Volendam
NEC Nijmegen
FC Volendam
3
3
5.11. 11:15
FC Utrecht
FC Utrecht
1:1 (1-1)
FC Twente
FC Twente
5.11.
11:15
FC Utrecht
FC Twente
FC Utrecht
FC Twente
1
1
4.11. 20:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
5:1 (1-0)
Vitesse
Vitesse
4.11.
20:00
Go Ahead Eagles
Vitesse
Go Ahead Eagles
Vitesse
5
1
4.11. 17:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:2 (1-1)
Feyenoord
Feyenoord
4.11.
17:45
RKC Waalwijk
Feyenoord
RKC Waalwijk
Feyenoord
1
2
4.11. 17:45
Excelsior
Excelsior
1:1 (0-0)
AZ
AZ
4.11.
17:45
Excelsior
AZ
Excelsior
AZ
1
1
4.11. 15:30
Heracles Almelo
Heracles Almelo
0:6 (0-2)
PSV
PSV
4.11.
15:30
Heracles Almelo
PSV
Heracles Almelo
PSV
0
6
3. Round
2.11. 19:00
Ajax
Ajax
2:0 (0-0)
FC Volendam
FC Volendam
2.11.
19:00
Ajax
FC Volendam
Ajax
FC Volendam
2
0
10. Round
29.10. 13:30
FC Volendam
FC Volendam
3:1 (0-1)
Excelsior
Excelsior
29.10.
13:30
FC Volendam
Excelsior
FC Volendam
Excelsior
3
1
29.10. 13:30
PSV
PSV
5:2 (1-2)
Ajax
Ajax
29.10.
13:30
PSV
Ajax
PSV
Ajax
5
2
29.10. 11:15
FC Twente
FC Twente
2:1 (1-0)
Feyenoord
Feyenoord
29.10.
11:15
FC Twente
Feyenoord
FC Twente
Feyenoord
2
1
28.10. 19:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0:0 (0-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
28.10.
19:00
Fortuna Sittard
FC Utrecht
Fortuna Sittard
FC Utrecht
0
0
28.10. 18:00
Almere City
Almere City
0:0 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
28.10.
18:00
Almere City
Go Ahead Eagles
Almere City
Go Ahead Eagles
0
0
28.10. 18:00
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2:0 (0-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
28.10.
18:00
Sparta Rotterdam
RKC Waalwijk
Sparta Rotterdam
RKC Waalwijk
2
0
28.10. 16:45
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3:0 (2-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
28.10.
16:45
SC Heerenveen
Heracles Almelo
SC Heerenveen
Heracles Almelo
3
0
27.10. 18:00
Vitesse
Vitesse
1:1 (0-1)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
27.10.
18:00
Vitesse
PEC Zwolle
Vitesse
PEC Zwolle
1
1
9. Round
22.10. 14:45
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
0:0 (0-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
22.10.
14:45
Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam
Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam
0
0
22.10. 12:30
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2:2 (0-2)
FC Twente
FC Twente
22.10.
12:30
Heracles Almelo
FC Twente
Heracles Almelo
FC Twente
2
2
22.10. 12:30
Excelsior
Excelsior
2:4 (1-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
22.10.
12:30
Excelsior
PEC Zwolle
Excelsior
PEC Zwolle
2
4
22.10. 10:15
FC Utrecht
FC Utrecht
4:3 (1-0)
Ajax
Ajax
22.10.
10:15
FC Utrecht
Ajax
FC Utrecht
Ajax
4
3
21.10. 19:00
Feyenoord
Feyenoord
4:0 (2-0)
Vitesse
Vitesse
21.10.
19:00
Feyenoord
Vitesse
Feyenoord
Vitesse
4
0
21.10. 19:00
AZ
AZ
3:0 (1-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
21.10.
19:00
AZ
SC Heerenveen
AZ
SC Heerenveen
3
0
21.10. 18:00
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1:1 (0-1)
Almere City
Almere City
21.10.
18:00
NEC Nijmegen
Almere City
NEC Nijmegen
Almere City
1
1
21.10. 16:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
2:1 (1-0)
FC Volendam
FC Volendam
21.10.
16:45
RKC Waalwijk
FC Volendam
RKC Waalwijk
FC Volendam
2
1
21.10. 16:45
PSV
PSV
3:1 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
21.10.
16:45
PSV
Fortuna Sittard
PSV
Fortuna Sittard
3
1
8. Round
8.10. 14:45
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
0:4 (0-0)
PSV
PSV
8.10.
14:45
Sparta Rotterdam
PSV
Sparta Rotterdam
PSV
0
4
8.10. 12:30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0:3 (0-1)
FC Twente
FC Twente
8.10.
12:30
Fortuna Sittard
FC Twente
Fortuna Sittard
FC Twente
0
3
8.10. 12:30
Ajax
Ajax
1:2 (0-1)
AZ
AZ
8.10.
12:30
Ajax
AZ
Ajax
AZ
1
2
8.10. 10:15
PEC Zwolle
PEC Zwolle
0:2 (0-1)
Feyenoord
Feyenoord
8.10.
10:15
PEC Zwolle
Feyenoord
PEC Zwolle
Feyenoord
0
2
7.10. 19:00
Vitesse
Vitesse
0:0 (0-0)
Excelsior
Excelsior
7.10.
19:00
Vitesse
Excelsior
Vitesse
Excelsior
0
0
7.10. 18:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
4:0 (2-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
7.10.
18:00
Go Ahead Eagles
Heracles Almelo
Go Ahead Eagles
Heracles Almelo
4
0
7.10. 16:45
Almere City
Almere City
1:0 (1-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
7.10.
16:45
Almere City
RKC Waalwijk
Almere City
RKC Waalwijk
1
0
7.10. 14:30
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1:1 (1-1)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
7.10.
14:30
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
1
1
6.10. 18:00
FC Volendam
FC Volendam
1:0 (0-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
6.10.
18:00
FC Volendam
FC Utrecht
FC Volendam
FC Utrecht
1
0
7. Round
1.10. 14:45
AZ
AZ
4:0 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
1.10.
14:45
AZ
Fortuna Sittard
AZ
Fortuna Sittard
4
0
1.10. 12:30
Excelsior
Excelsior
2:1 (0-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1.10.
12:30
Excelsior
Sparta Rotterdam
Excelsior
Sparta Rotterdam
2
1
1.10. 12:30
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2:1 (0-0)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1.10.
12:30
Heracles Almelo
PEC Zwolle
Heracles Almelo
PEC Zwolle
2
1
1.10. 10:15
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1:3 (1-1)
Vitesse
Vitesse
1.10.
10:15
NEC Nijmegen
Vitesse
NEC Nijmegen
Vitesse
1
3
30.9. 19:00
FC Twente
FC Twente
1:0 (0-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
30.9.
19:00
FC Twente
SC Heerenveen
FC Twente
SC Heerenveen
1
0
30.9. 16:45
FC Utrecht
FC Utrecht
0:2 (0-0)
Almere City
Almere City
30.9.
16:45
FC Utrecht
Almere City
FC Utrecht
Almere City
0
2
30.9. 16:45
PSV
PSV
3:1 (1-0)
FC Volendam
FC Volendam
30.9.
16:45
PSV
FC Volendam
PSV
FC Volendam
3
1
30.9. 14:30
Feyenoord
Feyenoord
3:1 (1-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
30.9.
14:30
Feyenoord
Go Ahead Eagles
Feyenoord
Go Ahead Eagles
3
1
3. Round
28.9. 18:00
AZ
AZ
1:1 (1-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
28.9.
18:00
AZ
Heracles Almelo
AZ
Heracles Almelo
1
1
27.9. 18:00
FC Twente
FC Twente
1:0 (1-0)
Vitesse
Vitesse
27.9.
18:00
FC Twente
Vitesse
FC Twente
Vitesse
1
0
27.9. 16:45
PSV
PSV
3:0 (1-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
27.9.
16:45
PSV
Go Ahead Eagles
PSV
Go Ahead Eagles
3
0
6. Round
27.9. 12:00
Ajax
Ajax
0:4 (0-3)
Feyenoord
Feyenoord
27.9.
12:00
Ajax
Feyenoord
Ajax
Feyenoord
0
4
24.9. 14:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:0 (0-0)
FC Twente
FC Twente
24.9.
14:45
RKC Waalwijk
FC Twente
RKC Waalwijk
FC Twente
1
0
24.9. 14:45
PEC Zwolle
PEC Zwolle
0:3 (0-1)
AZ
AZ
24.9.
14:45
PEC Zwolle
AZ
PEC Zwolle
AZ
0
3
24.9. 10:15
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:0 (1-0)
Vitesse
Vitesse
24.9.
10:15
Sparta Rotterdam
Vitesse
Sparta Rotterdam
Vitesse
1
0
23.9. 19:00
SC Heerenveen
SC Heerenveen
0:3 (0-2)
Excelsior
Excelsior
23.9.
19:00
SC Heerenveen
Excelsior
SC Heerenveen
Excelsior
0
3
23.9. 18:00
Almere City
Almere City
0:4 (0-2)
PSV
PSV
23.9.
18:00
Almere City
PSV
Almere City
PSV
0
4
23.9. 16:45
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3:0 (2-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
23.9.
16:45
NEC Nijmegen
FC Utrecht
NEC Nijmegen
FC Utrecht
3
0
23.9. 14:30
FC Volendam
FC Volendam
2:2 (0-0)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
23.9.
14:30
FC Volendam
Heracles Almelo
FC Volendam
Heracles Almelo
2
2
22.9. 18:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3:0 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
22.9.
18:00
Go Ahead Eagles
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
Fortuna Sittard
3
0
5. Round
17.9. 14:45
AZ
AZ
2:0 (2-0)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
17.9.
14:45
AZ
Sparta Rotterdam
AZ
Sparta Rotterdam
2
0
17.9. 12:30
Excelsior
Excelsior
0:0 (0-0)
Almere City
Almere City
17.9.
12:30
Excelsior
Almere City
Excelsior
Almere City
0
0
17.9. 12:30
FC Twente
FC Twente
3:1 (2-1)
Ajax
Ajax
17.9.
12:30
FC Twente
Ajax
FC Twente
Ajax
3
1
17.9. 10:15
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:1 (0-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
17.9.
10:15
PEC Zwolle
Go Ahead Eagles
PEC Zwolle
Go Ahead Eagles
1
1
16.9. 19:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
1:3 (0-2)
FC Utrecht
FC Utrecht
16.9.
19:00
Heracles Almelo
FC Utrecht
Heracles Almelo
FC Utrecht
1
3
16.9. 18:00
PSV
PSV
4:0 (2-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
16.9.
18:00
PSV
NEC Nijmegen
PSV
NEC Nijmegen
4
0
16.9. 18:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
3:1 (0-1)
FC Volendam
FC Volendam
16.9.
18:00
Fortuna Sittard
FC Volendam
Fortuna Sittard
FC Volendam
3
1
16.9. 16:45
Vitesse
Vitesse
0:2 (0-1)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
16.9.
16:45
Vitesse
RKC Waalwijk
Vitesse
RKC Waalwijk
0
2
16.9. 14:30
Feyenoord
Feyenoord
6:1 (3-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
16.9.
14:30
Feyenoord
SC Heerenveen
Feyenoord
SC Heerenveen
6
1
4. Round
3.9. 14:45
Vitesse
Vitesse
0:2 (0-0)
AZ
AZ
3.9.
14:45
Vitesse
AZ
Vitesse
AZ
0
2
3.9. 12:30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
0:0 (0-0)
Ajax
Ajax
3.9.
12:30
Fortuna Sittard
Ajax
Fortuna Sittard
Ajax
0
0
3.9. 12:30
FC Volendam
FC Volendam
0:2 (0-1)
FC Twente
FC Twente
3.9.
12:30
FC Volendam
FC Twente
FC Volendam
FC Twente
0
2
3.9. 10:15
FC Utrecht
FC Utrecht
1:5 (1-2)
Feyenoord
Feyenoord
3.9.
10:15
FC Utrecht
Feyenoord
FC Utrecht
Feyenoord
1
5
2.9. 19:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
3:1 (0-1)
Excelsior
Excelsior
2.9.
19:00
Heracles Almelo
Excelsior
Heracles Almelo
Excelsior
3
1
2.9. 18:00
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
0:4 (0-1)
PSV
PSV
2.9.
18:00
RKC Waalwijk
PSV
RKC Waalwijk
PSV
0
4
2.9. 16:45
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
3:2 (2-1)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
2.9.
16:45
Go Ahead Eagles
SC Heerenveen
Go Ahead Eagles
SC Heerenveen
3
2
2.9. 14:30
Almere City
Almere City
1:2 (0-1)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
2.9.
14:30
Almere City
PEC Zwolle
Almere City
PEC Zwolle
1
2
1.9. 18:00
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
1:1 (0-0)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
1.9.
18:00
Sparta Rotterdam
NEC Nijmegen
Sparta Rotterdam
NEC Nijmegen
1
1
3. Round
27.8. 14:45
SC Heerenveen
SC Heerenveen
1:3 (0-1)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
27.8.
14:45
SC Heerenveen
Sparta Rotterdam
SC Heerenveen
Sparta Rotterdam
1
3
27.8. 12:30
Feyenoord
Feyenoord
6:1 (3-0)
Almere City
Almere City
27.8.
12:30
Feyenoord
Almere City
Feyenoord
Almere City
6
1
27.8. 10:15
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:0 (0-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
27.8.
10:15
PEC Zwolle
FC Utrecht
PEC Zwolle
FC Utrecht
1
0
26.8. 19:00
Excelsior
Excelsior
2:2 (1-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
26.8.
19:00
Excelsior
Fortuna Sittard
Excelsior
Fortuna Sittard
2
2
26.8. 16:45
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3:0 (1-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
26.8.
16:45
NEC Nijmegen
RKC Waalwijk
NEC Nijmegen
RKC Waalwijk
3
0
2. Round
20.8. 14:45
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
1:3 (1-0)
AZ
AZ
20.8.
14:45
RKC Waalwijk
AZ
RKC Waalwijk
AZ
1
3
20.8. 12:30
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2:2 (1-0)
Feyenoord
Feyenoord
20.8.
12:30
Sparta Rotterdam
Feyenoord
Sparta Rotterdam
Feyenoord
2
2
20.8. 12:30
FC Twente
FC Twente
3:1 (1-1)
PEC Zwolle
PEC Zwolle
20.8.
12:30
FC Twente
PEC Zwolle
FC Twente
PEC Zwolle
3
1
20.8. 10:15
FC Utrecht
FC Utrecht
0:2 (0-0)
SC Heerenveen
SC Heerenveen
20.8.
10:15
FC Utrecht
SC Heerenveen
FC Utrecht
SC Heerenveen
0
2
19.8. 19:00
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
4:1 (3-0)
FC Volendam
FC Volendam
19.8.
19:00
Go Ahead Eagles
FC Volendam
Go Ahead Eagles
FC Volendam
4
1
19.8. 18:00
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
2:1 (2-1)
Almere City
Almere City
19.8.
18:00
Fortuna Sittard
Almere City
Fortuna Sittard
Almere City
2
1
19.8. 16:45
Vitesse
Vitesse
1:3 (1-0)
PSV
PSV
19.8.
16:45
Vitesse
PSV
Vitesse
PSV
1
3
19.8. 14:30
Excelsior
Excelsior
2:2 (1-1)
Ajax
Ajax
19.8.
14:30
Excelsior
Ajax
Excelsior
Ajax
2
2
18.8. 18:00
Heracles Almelo
Heracles Almelo
2:1 (0-1)
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
18.8.
18:00
Heracles Almelo
NEC Nijmegen
Heracles Almelo
NEC Nijmegen
2
1
1. Round
13.8. 14:45
Almere City
Almere City
1:4 (0-0)
FC Twente
FC Twente
13.8.
14:45
Almere City
FC Twente
Almere City
FC Twente
1
4
13.8. 12:30
Feyenoord
Feyenoord
0:0 (0-0)
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
13.8.
12:30
Feyenoord
Fortuna Sittard
Feyenoord
Fortuna Sittard
0
0
13.8. 12:30
AZ
AZ
5:1 (2-0)
Go Ahead Eagles
Go Ahead Eagles
13.8.
12:30
AZ
Go Ahead Eagles
AZ
Go Ahead Eagles
5
1
13.8. 10:15
NEC Nijmegen
NEC Nijmegen
3:4 (2-1)
Excelsior
Excelsior
13.8.
10:15
NEC Nijmegen
Excelsior
NEC Nijmegen
Excelsior
3
4
12.8. 19:00
PEC Zwolle
PEC Zwolle
1:2 (0-1)
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
12.8.
19:00
PEC Zwolle
Sparta Rotterdam
PEC Zwolle
Sparta Rotterdam
1
2
12.8. 18:00
Ajax
Ajax
4:1 (1-1)
Heracles Almelo
Heracles Almelo
12.8.
18:00
Ajax
Heracles Almelo
Ajax
Heracles Almelo
4
1
12.8. 16:45
SC Heerenveen
SC Heerenveen
3:1 (3-0)
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk
12.8.
16:45
SC Heerenveen
RKC Waalwijk
SC Heerenveen
RKC Waalwijk
3
1
12.8. 14:30
PSV
PSV
2:0 (1-0)
FC Utrecht
FC Utrecht
12.8.
14:30
PSV
FC Utrecht
PSV
FC Utrecht
2
0
11.8. 18:00
FC Volendam
FC Volendam
1:2 (1-0)
Vitesse
Vitesse
11.8.
18:00
FC Volendam
Vitesse
FC Volendam
Vitesse
1
2
Show more