en
Champions League Champions League Europa League Europa League Premier League Premier League Championship Championship Eredivisie Eredivisie 2. Bundesliga 2. Bundesliga Tipico Bundesliga Tipico Bundesliga Austrian Cup Austrian Cup Pro League Pro League Belgian Cup Belgian Cup Fortuna Liga Fortuna Liga Superliga Superliga Ligue 1 Ligue 1 Ligue 2 Ligue 2 Coupe de France Coupe de France Super League Super League Greek Cup Greek Cup Serie A Serie A Serie B Serie B Primeira Liga Primeira Liga Segunda Liga Segunda Liga Premier League Premier League Premiership Premiership La Liga La Liga La Liga 2 La Liga 2 Super League Super League Swiss Cup Swiss Cup Super Lig Super Lig Serie A Serie A FIFA Club World Cup FIFA Club World Cup

dodgerbet Dodgerbet >

Belgian Cup Table

Belgian Cup

Belgian Cup

Matches: 355

Home team: 169 (48%)
Away team: 119 (34%)
Draws: 67 (19%)

OVER/UNDER

OVER 1,5: 299 (84%)
OVER 2,5: 236 (66%)
OVER 3,5: 173 (49%)

Home team

OVER 0,5: 284 (80%)
OVER 1,5: 199 (56%)
OVER 2,5: 108 (30%)

Away team

OVER 0,5: 255 (72%)
OVER 1,5: 139 (39%)
OVER 2,5: 81 (23%)

Belgian Cup Match review Belgian Cup

8.2. 19:00
KV Oostende
KV Oostende
1:1 (1-1)
Antwerp
Antwerp
8.2.
19:00
KV Oostende
Antwerp
KV Oostende
Antwerp
1
1
7.2. 19:45
Club Brugge
Club Brugge
2:1 (1-0)
Union Saint-Gilloise
Union Saint-Gilloise
7.2.
19:45
Club Brugge
Union Saint-Gilloise
Club Brugge
Union Saint-Gilloise
2
1
25.1. 19:30
Union Saint-Gilloise
Union Saint-Gilloise
2:1 (1-0)
Anderlecht
Anderlecht
25.1.
19:30
Union Saint-Gilloise
Anderlecht
Union Saint-Gilloise
Anderlecht
2
1
24.1. 19:30
OH Leuven
OH Leuven
2:3 (1-2)
Antwerp
Antwerp
24.1.
19:30
OH Leuven
Antwerp
OH Leuven
Antwerp
2
3
17.1. 19:15
KV Oostende
KV Oostende
2:0 (1-0)
RWDM
RWDM
17.1.
19:15
KV Oostende
RWDM
KV Oostende
RWDM
2
0
16.1. 19:45
Gent
Gent
0:1 (0-1)
Club Brugge
Club Brugge
16.1.
19:45
Gent
Club Brugge
Gent
Club Brugge
0
1
7.12. 19:30
Anderlecht
Anderlecht
2:0 (1-0)
Standard Liège
Standard Liège
7.12.
19:30
Anderlecht
Standard Liège
Anderlecht
Standard Liège
2
0
7.12. 19:00
Waasland-Beveren
Waasland-Beveren
0:2 (0-0)
Union Saint-Gilloise
Union Saint-Gilloise
7.12.
19:00
Waasland-Beveren
Union Saint-Gilloise
Waasland-Beveren
Union Saint-Gilloise
0
2
6.12. 19:45
Club Brugge
Club Brugge
4:0 (2-0)
Zulte-Waregem
Zulte-Waregem
6.12.
19:45
Club Brugge
Zulte-Waregem
Club Brugge
Zulte-Waregem
4
0
6.12. 19:30
Sint-Truiden
Sint-Truiden
0:1 (0-1)
Gent
Gent
6.12.
19:30
Sint-Truiden
Gent
Sint-Truiden
Gent
0
1
6.12. 19:30
Antwerp
Antwerp
5:2 (1-2)
Sporting Charleroi
Sporting Charleroi
6.12.
19:30
Antwerp
Sporting Charleroi
Antwerp
Sporting Charleroi
5
2
6.12. 19:00
KV Oostende
KV Oostende
3:1 (0-0)
Genk
Genk
6.12.
19:00
KV Oostende
Genk
KV Oostende
Genk
3
1
6.12. 19:00
Knokke
Knokke
1:1 (1-1)
OH Leuven
OH Leuven
6.12.
19:00
Knokke
OH Leuven
Knokke
OH Leuven
1
1
5.12. 19:00
Kortrijk
Kortrijk
0:1 (0-0)
RWDM
RWDM
5.12.
19:00
Kortrijk
RWDM
Kortrijk
RWDM
0
1
1.11. 19:45
Beerschot-Wilrijk
Beerschot-Wilrijk
0:6 (0-5)
Club Brugge
Club Brugge
1.11.
19:45
Beerschot-Wilrijk
Club Brugge
Beerschot-Wilrijk
Club Brugge
0
6
1.11. 19:30
Standard Liège
Standard Liège
5:0 (1-0)
Harelbeke
Harelbeke
1.11.
19:30
Standard Liège
Harelbeke
Standard Liège
Harelbeke
5
0
1.11. 19:00
Waasland-Beveren
Waasland-Beveren
3:1 (2-0)
Westerlo
Westerlo
1.11.
19:00
Waasland-Beveren
Westerlo
Waasland-Beveren
Westerlo
3
1
1.11. 19:00
RWDM
RWDM
1:0 (0-0)
Olympic Charleroi
Olympic Charleroi
1.11.
19:00
RWDM
Olympic Charleroi
RWDM
Olympic Charleroi
1
0
1.11. 18:00
Patro Eisden
Patro Eisden
1:3 (0-1)
Gent
Gent
1.11.
18:00
Patro Eisden
Gent
Patro Eisden
Gent
1
3
1.11. 18:00
Dender
Dender
1:1 (1-1)
Kortrijk
Kortrijk
1.11.
18:00
Dender
Kortrijk
Dender
Kortrijk
1
1
1.11. 17:00
OH Leuven
OH Leuven
5:0 (3-0)
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
1.11.
17:00
OH Leuven
Elene-Grotenberge
OH Leuven
Elene-Grotenberge
5
0
1.11. 15:00
URSL Visé
URSL Visé
0:4 (0-1)
Genk
Genk
1.11.
15:00
URSL Visé
Genk
URSL Visé
Genk
0
4
1.11. 14:45
Lierse Kempenzonen
Lierse Kempenzonen
1:4 (1-3)
Antwerp
Antwerp
1.11.
14:45
Lierse Kempenzonen
Antwerp
Lierse Kempenzonen
Antwerp
1
4
1.11. 14:00
Union Saint-Gilloise
Union Saint-Gilloise
2:1 (1-0)
Meux
Meux
1.11.
14:00
Union Saint-Gilloise
Meux
Union Saint-Gilloise
Meux
2
1
31.10. 19:30
Sint-Truiden
Sint-Truiden
3:0 (0-0)
Francs Borains
Francs Borains
31.10.
19:30
Sint-Truiden
Francs Borains
Sint-Truiden
Francs Borains
3
0
31.10. 19:30
La Louvière
La Louvière
0:1 (0-1)
Anderlecht
Anderlecht
31.10.
19:30
La Louvière
Anderlecht
La Louvière
Anderlecht
0
1
31.10. 19:30
Cercle Brugge
Cercle Brugge
2:2 (1-1)
Zulte-Waregem
Zulte-Waregem
31.10.
19:30
Cercle Brugge
Zulte-Waregem
Cercle Brugge
Zulte-Waregem
2
2
31.10. 19:30
Thes Sport
Thes Sport
0:3 (0-1)
Sporting Charleroi
Sporting Charleroi
31.10.
19:30
Thes Sport
Sporting Charleroi
Thes Sport
Sporting Charleroi
0
3
31.10. 19:00
Knokke
Knokke
1:1 (0-0)
Mechelen
Mechelen
31.10.
19:00
Knokke
Mechelen
Knokke
Mechelen
1
1
31.10. 17:30
AS Eupen
AS Eupen
0:2 (0-1)
KV Oostende
KV Oostende
31.10.
17:30
AS Eupen
KV Oostende
AS Eupen
KV Oostende
0
2
10.9. 14:00
Knokke
Knokke
3:1 (0-0)
RFC Seraing
RFC Seraing
10.9.
14:00
Knokke
RFC Seraing
Knokke
RFC Seraing
3
1
10.9. 14:00
Albert Quévy-Mons
Albert Quévy-Mons
0:1 (0-0)
Dender
Dender
10.9.
14:00
Albert Quévy-Mons
Dender
Albert Quévy-Mons
Dender
0
1
10.9. 14:00
URSL Visé
URSL Visé
2:0 (1-0)
Lommel United
Lommel United
10.9.
14:00
URSL Visé
Lommel United
URSL Visé
Lommel United
2
0
10.9. 14:00
Onhaye
Onhaye
1:1 (0-0)
Harelbeke
Harelbeke
10.9.
14:00
Onhaye
Harelbeke
Onhaye
Harelbeke
1
1
10.9. 14:00
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
4:3 (1-1)
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
10.9.
14:00
Elene-Grotenberge
Schaerbeek-Evere
Elene-Grotenberge
Schaerbeek-Evere
4
3
9.9. 18:00
Lokeren-Temse
Lokeren-Temse
3:3 (0-1)
Beerschot-Wilrijk
Beerschot-Wilrijk
9.9.
18:00
Lokeren-Temse
Beerschot-Wilrijk
Lokeren-Temse
Beerschot-Wilrijk
3
3
9.9. 18:00
Lierse Kempenzonen
Lierse Kempenzonen
3:0 (3-0)
Ninove
Ninove
9.9.
18:00
Lierse Kempenzonen
Ninove
Lierse Kempenzonen
Ninove
3
0
9.9. 18:00
Olympic Charleroi
Olympic Charleroi
1:1 (0-0)
Deinze
Deinze
9.9.
18:00
Olympic Charleroi
Deinze
Olympic Charleroi
Deinze
1
1
9.9. 18:00
Hoogstraten
Hoogstraten
0:2 (0-1)
Patro Eisden
Patro Eisden
9.9.
18:00
Hoogstraten
Patro Eisden
Hoogstraten
Patro Eisden
0
2
9.9. 18:00
La Louvière
La Louvière
2:0 (0-0)
Liège
Liège
9.9.
18:00
La Louvière
Liège
La Louvière
Liège
2
0
9.9. 18:00
Thes Sport
Thes Sport
2:0 (0-0)
Racing Mechelen
Racing Mechelen
9.9.
18:00
Thes Sport
Racing Mechelen
Thes Sport
Racing Mechelen
2
0
9.9. 17:00
Excelsior Virton
Excelsior Virton
0:1 (0-1)
Waasland-Beveren
Waasland-Beveren
9.9.
17:00
Excelsior Virton
Waasland-Beveren
Excelsior Virton
Waasland-Beveren
0
1
9.9. 16:00
Zulte-Waregem
Zulte-Waregem
4:1 (0-0)
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
9.9.
16:00
Zulte-Waregem
Sint-Lenaarts
Zulte-Waregem
Sint-Lenaarts
4
1
9.9. 16:00
Tongeren
Tongeren
1:4 (1-1)
Francs Borains
Francs Borains
9.9.
16:00
Tongeren
Francs Borains
Tongeren
Francs Borains
1
4
9.9. 16:00
Habay-la-Neuve
Habay-la-Neuve
1:2 (1-1)
Meux
Meux
9.9.
16:00
Habay-la-Neuve
Meux
Habay-la-Neuve
Meux
1
2
8.9. 18:00
KV Oostende
KV Oostende
5:0 (2-0)
Ganshoren
Ganshoren
8.9.
18:00
KV Oostende
Ganshoren
KV Oostende
Ganshoren
5
0
27.8. 14:00
Eendracht Aalst
Eendracht Aalst
0:1 (0-0)
Albert Quévy-Mons
Albert Quévy-Mons
27.8.
14:00
Eendracht Aalst
Albert Quévy-Mons
Eendracht Aalst
Albert Quévy-Mons
0
1
27.8. 14:00
URSL Visé
URSL Visé
2:1 (0-0)
Rus Binche
Rus Binche
27.8.
14:00
URSL Visé
Rus Binche
URSL Visé
Rus Binche
2
1
27.8. 14:00
RAS Monceau
RAS Monceau
2:3 (1-1)
Ganshoren
Ganshoren
27.8.
14:00
RAS Monceau
Ganshoren
RAS Monceau
Ganshoren
2
3
27.8. 14:00
Stade Verviers
Stade Verviers
2:3 (0-0)
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
27.8.
14:00
Stade Verviers
Schaerbeek-Evere
Stade Verviers
Schaerbeek-Evere
2
3
27.8. 14:00
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
4:3 (2-1)
Wezel
Wezel
27.8.
14:00
Elene-Grotenberge
Wezel
Elene-Grotenberge
Wezel
4
3
27.8. 14:00
Lokeren-Temse
Lokeren-Temse
1:0 (0-0)
Warnant
Warnant
27.8.
14:00
Lokeren-Temse
Warnant
Lokeren-Temse
Warnant
1
0
26.8. 18:00
Rochefort
Rochefort
1:2 (0-0)
Racing Mechelen
Racing Mechelen
26.8.
18:00
Rochefort
Racing Mechelen
Rochefort
Racing Mechelen
1
2
26.8. 18:00
Knokke
Knokke
3:0 (0-0)
Merelbeke
Merelbeke
26.8.
18:00
Knokke
Merelbeke
Knokke
Merelbeke
3
0
26.8. 18:00
Thes Sport
Thes Sport
4:0 (0-0)
Hamoir
Hamoir
26.8.
18:00
Thes Sport
Hamoir
Thes Sport
Hamoir
4
0
26.8. 18:00
Ninove
Ninove
2:0 (0-0)
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
26.8.
18:00
Ninove
Roeselare Daisel
Ninove
Roeselare Daisel
2
0
26.8. 18:00
Onhaye
Onhaye
3:0 (0-0)
Rebecq
Rebecq
26.8.
18:00
Onhaye
Rebecq
Onhaye
Rebecq
3
0
26.8. 18:00
La Louvière
La Louvière
2:1 (0-0)
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
26.8.
18:00
La Louvière
Sprimont-Comblain
La Louvière
Sprimont-Comblain
2
1
26.8. 17:30
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
1:0 (0-0)
Berchem Sport
Berchem Sport
26.8.
17:30
Sint-Lenaarts
Berchem Sport
Sint-Lenaarts
Berchem Sport
1
0
26.8. 17:30
Hoogstraten
Hoogstraten
3:2 (0-0)
Spouwen-Mopertingen
Spouwen-Mopertingen
26.8.
17:30
Hoogstraten
Spouwen-Mopertingen
Hoogstraten
Spouwen-Mopertingen
3
2
26.8. 17:00
Esperanza Pelt
Esperanza Pelt
2:2 (0-0)
Excelsior Virton
Excelsior Virton
26.8.
17:00
Esperanza Pelt
Excelsior Virton
Esperanza Pelt
Excelsior Virton
2
2
26.8. 17:00
Harelbeke
Harelbeke
2:1 (0-0)
VW Hamme
VW Hamme
26.8.
17:00
Harelbeke
VW Hamme
Harelbeke
VW Hamme
2
1
26.8. 16:00
Habay-la-Neuve
Habay-la-Neuve
0:0 (0-0)
Oudenaarde
Oudenaarde
26.8.
16:00
Habay-la-Neuve
Oudenaarde
Habay-la-Neuve
Oudenaarde
0
0
26.8. 15:30
Rupel Boom
Rupel Boom
2:3 (0-0)
Olympic Charleroi
Olympic Charleroi
26.8.
15:30
Rupel Boom
Olympic Charleroi
Rupel Boom
Olympic Charleroi
2
3
25.8. 18:30
Meux
Meux
4:1 (1-0)
Marloie Sport
Marloie Sport
25.8.
18:30
Meux
Marloie Sport
Meux
Marloie Sport
4
1
25.8. 18:30
Dessel Sport
Dessel Sport
1:2 (1-0)
Tongeren
Tongeren
25.8.
18:30
Dessel Sport
Tongeren
Dessel Sport
Tongeren
1
2
20.8. 14:00
Houtvenne
Houtvenne
2:2 (1-0)
Esperanza Pelt
Esperanza Pelt
20.8.
14:00
Houtvenne
Esperanza Pelt
Houtvenne
Esperanza Pelt
2
2
20.8. 14:00
Meux
Meux
2:0 (1-0)
Achel
Achel
20.8.
14:00
Meux
Achel
Meux
Achel
2
0
20.8. 14:00
Cappellen
Cappellen
1:1 (0-0)
Stade Verviers
Stade Verviers
20.8.
14:00
Cappellen
Stade Verviers
Cappellen
Stade Verviers
1
1
20.8. 14:00
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
4:1 (2-1)
Heist
Heist
20.8.
14:00
Schaerbeek-Evere
Heist
Schaerbeek-Evere
Heist
4
1
20.8. 14:00
Olympic Charleroi
Olympic Charleroi
1:0 (0-0)
La Louvière Centre
La Louvière Centre
20.8.
14:00
Olympic Charleroi
La Louvière Centre
Olympic Charleroi
La Louvière Centre
1
0
20.8. 14:00
Tienen
Tienen
2:2 (0-0)
Albert Quévy-Mons
Albert Quévy-Mons
20.8.
14:00
Tienen
Albert Quévy-Mons
Tienen
Albert Quévy-Mons
2
2
20.8. 14:00
Acren
Acren
1:3 (1-1)
Thes Sport
Thes Sport
20.8.
14:00
Acren
Thes Sport
Acren
Thes Sport
1
3
20.8. 14:00
Knokke
Knokke
2:1 (1-1)
La Calamine
La Calamine
20.8.
14:00
Knokke
La Calamine
Knokke
La Calamine
2
1
20.8. 14:00
Wanze / Bas-Oha
Wanze / Bas-Oha
0:8 (0-4)
La Louvière
La Louvière
20.8.
14:00
Wanze / Bas-Oha
La Louvière
Wanze / Bas-Oha
La Louvière
0
8
20.8. 14:00
URSL Visé
URSL Visé
3:0 (2-0)
Tournai
Tournai
20.8.
14:00
URSL Visé
Tournai
URSL Visé
Tournai
3
0
20.8. 14:00
Sint-Eloois-Winkel
Sint-Eloois-Winkel
1:1 (1-1)
Rochefort
Rochefort
20.8.
14:00
Sint-Eloois-Winkel
Rochefort
Sint-Eloois-Winkel
Rochefort
1
1
20.8. 14:00
Lokeren-Temse
Lokeren-Temse
6:0 (2-0)
Verlaine
Verlaine
20.8.
14:00
Lokeren-Temse
Verlaine
Lokeren-Temse
Verlaine
6
0
20.8. 14:00
KSC City Pirates
KSC City Pirates
2:3 (0-1)
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
20.8.
14:00
KSC City Pirates
Sprimont-Comblain
KSC City Pirates
Sprimont-Comblain
2
3
20.8. 14:00
Oostkamp
Oostkamp
1:2 (1-0)
Rupel Boom
Rupel Boom
20.8.
14:00
Oostkamp
Rupel Boom
Oostkamp
Rupel Boom
1
2
20.8. 14:00
Racing Mechelen
Racing Mechelen
10:0 (3-0)
Montignies
Montignies
20.8.
14:00
Racing Mechelen
Montignies
Racing Mechelen
Montignies
10
0
20.8. 14:00
Diest
Diest
0:1 (0-0)
Marloie Sport
Marloie Sport
20.8.
14:00
Diest
Marloie Sport
Diest
Marloie Sport
0
1
20.8. 14:00
Spouwen-Mopertingen
Spouwen-Mopertingen
1:1 (0-1)
Wolvertem Merchtem
Wolvertem Merchtem
20.8.
14:00
Spouwen-Mopertingen
Wolvertem Merchtem
Spouwen-Mopertingen
Wolvertem Merchtem
1
1
20.8. 14:00
Jette
Jette
2:3 (1-1)
Onhaye
Onhaye
20.8.
14:00
Jette
Onhaye
Jette
Onhaye
2
3
20.8. 14:00
Stockay-Warfusée
Stockay-Warfusée
0:1 (0-0)
Hamoir
Hamoir
20.8.
14:00
Stockay-Warfusée
Hamoir
Stockay-Warfusée
Hamoir
0
1
20.8. 14:00
Perwez
Perwez
1:5 (0-0)
Merelbeke
Merelbeke
20.8.
14:00
Perwez
Merelbeke
Perwez
Merelbeke
1
5
20.8. 14:00
Diegem Sport
Diegem Sport
3:2 (3-2)
Eendracht Aalst
Eendracht Aalst
20.8.
14:00
Diegem Sport
Eendracht Aalst
Diegem Sport
Eendracht Aalst
3
2
20.8. 14:00
Rus Binche
Rus Binche
8:0 (0-0)
Haasdonk
Haasdonk
20.8.
14:00
Rus Binche
Haasdonk
Rus Binche
Haasdonk
8
0
20.8. 14:00
Ganshoren
Ganshoren
2:2 (0-1)
Zelzate
Zelzate
20.8.
14:00
Ganshoren
Zelzate
Ganshoren
Zelzate
2
2
20.8. 14:00
Rebecq
Rebecq
1:0 (1-0)
FC Lebbeke
FC Lebbeke
20.8.
14:00
Rebecq
FC Lebbeke
Rebecq
FC Lebbeke
1
0
20.8. 14:00
Wezel
Wezel
4:2 (2-1)
Olsa Brakel
Olsa Brakel
20.8.
14:00
Wezel
Olsa Brakel
Wezel
Olsa Brakel
4
2
20.8. 14:00
Oudenaarde
Oudenaarde
4:0 (0-0)
Beaufays
Beaufays
20.8.
14:00
Oudenaarde
Beaufays
Oudenaarde
Beaufays
4
0
20.8. 14:00
Tongeren
Tongeren
2:1 (1-0)
Hades
Hades
20.8.
14:00
Tongeren
Hades
Tongeren
Hades
2
1
20.8. 14:00
Ninove
Ninove
3:1 (1-1)
Erpe-Mere United
Erpe-Mere United
20.8.
14:00
Ninove
Erpe-Mere United
Ninove
Erpe-Mere United
3
1
20.8. 14:00
Wellen
Wellen
0:1 (0-0)
RAS Monceau
RAS Monceau
20.8.
14:00
Wellen
RAS Monceau
Wellen
RAS Monceau
0
1
20.8. 14:00
Warnant
Warnant
5:0 (3-0)
Tempo Overijse
Tempo Overijse
20.8.
14:00
Warnant
Tempo Overijse
Warnant
Tempo Overijse
5
0
20.8. 13:00
Ethe Belmont
Ethe Belmont
0:4 (0-2)
Berchem Sport
Berchem Sport
20.8.
13:00
Ethe Belmont
Berchem Sport
Ethe Belmont
Berchem Sport
0
4
19.8. 18:00
Union Namur
Union Namur
0:5 (0-0)
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
19.8.
18:00
Union Namur
Roeselare Daisel
Union Namur
Roeselare Daisel
0
5
19.8. 18:00
Hoogstraten
Hoogstraten
1:1 (0-0)
Ostiches
Ostiches
19.8.
18:00
Hoogstraten
Ostiches
Hoogstraten
Ostiches
1
1
19.8. 18:00
Habay-la-Neuve
Habay-la-Neuve
2:0 (0-0)
Destelbergen
Destelbergen
19.8.
18:00
Habay-la-Neuve
Destelbergen
Habay-la-Neuve
Destelbergen
2
0
19.8. 17:30
Dessel Sport
Dessel Sport
4:2 (0-0)
RFC Wetteren
RFC Wetteren
19.8.
17:30
Dessel Sport
RFC Wetteren
Dessel Sport
RFC Wetteren
4
2
19.8. 17:30
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
1:0 (0-0)
Gent-Zeehaven
Gent-Zeehaven
19.8.
17:30
Sint-Lenaarts
Gent-Zeehaven
Sint-Lenaarts
Gent-Zeehaven
1
0
19.8. 17:00
Dikkelvenne
Dikkelvenne
1:3 (0-0)
Harelbeke
Harelbeke
19.8.
17:00
Dikkelvenne
Harelbeke
Dikkelvenne
Harelbeke
1
3
19.8. 17:00
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
5:4 (0-0)
Sparta Petegem
Sparta Petegem
19.8.
17:00
Elene-Grotenberge
Sparta Petegem
Elene-Grotenberge
Sparta Petegem
5
4
19.8. 16:00
Bocholt
Bocholt
3:3 (0-0)
Excelsior Virton
Excelsior Virton
19.8.
16:00
Bocholt
Excelsior Virton
Bocholt
Excelsior Virton
3
3
13.8. 15:00
Sporting Tisselt
Sporting Tisselt
2:2 (1-1)
VW Hamme
VW Hamme
13.8.
15:00
Sporting Tisselt
VW Hamme
Sporting Tisselt
VW Hamme
2
2
13.8. 14:00
Diest
Diest
2:0 (2-0)
Meix-Devant-Virton
Meix-Devant-Virton
13.8.
14:00
Diest
Meix-Devant-Virton
Diest
Meix-Devant-Virton
2
0
13.8. 14:00
Tempo Overijse
Tempo Overijse
1:1 (0-1)
Herent
Herent
13.8.
14:00
Tempo Overijse
Herent
Tempo Overijse
Herent
1
1
13.8. 14:00
Meux
Meux
2:0 (1-0)
HO Kalken
HO Kalken
13.8.
14:00
Meux
HO Kalken
Meux
HO Kalken
2
0
13.8. 14:00
Ostiches
Ostiches
3:1 (2-1)
Londerzeel
Londerzeel
13.8.
14:00
Ostiches
Londerzeel
Ostiches
Londerzeel
3
1
13.8. 14:00
La Calamine
La Calamine
1:1 (1-0)
Lauwe
Lauwe
13.8.
14:00
La Calamine
Lauwe
La Calamine
Lauwe
1
1
13.8. 14:00
Rochefort
Rochefort
5:0 (2-0)
Villers-La-Ville
Villers-La-Ville
13.8.
14:00
Rochefort
Villers-La-Ville
Rochefort
Villers-La-Ville
5
0
13.8. 14:00
Wanze / Bas-Oha
Wanze / Bas-Oha
0:0 (0-0)
Voorde Appelterre
Voorde Appelterre
13.8.
14:00
Wanze / Bas-Oha
Voorde Appelterre
Wanze / Bas-Oha
Voorde Appelterre
0
0
13.8. 14:00
Eendracht Aalst
Eendracht Aalst
1:0 (1-0)
Gouvy
Gouvy
13.8.
14:00
Eendracht Aalst
Gouvy
Eendracht Aalst
Gouvy
1
0
13.8. 14:00
Rupel Boom
Rupel Boom
3:1 (2-0)
JS Fizoise
JS Fizoise
13.8.
14:00
Rupel Boom
JS Fizoise
Rupel Boom
JS Fizoise
3
1
13.8. 14:00
RAS Monceau
RAS Monceau
3:2 (1-1)
Lille
Lille
13.8.
14:00
RAS Monceau
Lille
RAS Monceau
Lille
3
2
13.8. 14:00
Verlaine
Verlaine
0:0 (0-0)
Landen
Landen
13.8.
14:00
Verlaine
Landen
Verlaine
Landen
0
0
13.8. 14:00
Belœil
Belœil
0:6 (0-2)
Acren
Acren
13.8.
14:00
Belœil
Acren
Belœil
Acren
0
6
13.8. 14:00
Bocholt
Bocholt
1:1 (1-0)
Blankenberge
Blankenberge
13.8.
14:00
Bocholt
Blankenberge
Bocholt
Blankenberge
1
1
13.8. 14:00
Rus Binche
Rus Binche
4:1 (0-0)
Fortuna Smeermaas
Fortuna Smeermaas
13.8.
14:00
Rus Binche
Fortuna Smeermaas
Rus Binche
Fortuna Smeermaas
4
1
13.8. 14:00
Wezel
Wezel
10:0 (5-0)
Jodoigne
Jodoigne
13.8.
14:00
Wezel
Jodoigne
Wezel
Jodoigne
10
0
13.8. 14:00
Torhout
Torhout
1:3 (1-1)
Esperanza Pelt
Esperanza Pelt
13.8.
14:00
Torhout
Esperanza Pelt
Torhout
Esperanza Pelt
1
3
13.8. 14:00
Gent-Zeehaven
Gent-Zeehaven
3:0 (1-0)
Houdinois
Houdinois
13.8.
14:00
Gent-Zeehaven
Houdinois
Gent-Zeehaven
Houdinois
3
0
13.8. 14:00
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
2:1 (2-0)
Sporting Hasselt
Sporting Hasselt
13.8.
14:00
Schaerbeek-Evere
Sporting Hasselt
Schaerbeek-Evere
Sporting Hasselt
2
1
13.8. 14:00
Ster-Francorchamps
Ster-Francorchamps
2:2 (0-1)
FC Lebbeke
FC Lebbeke
13.8.
14:00
Ster-Francorchamps
FC Lebbeke
Ster-Francorchamps
FC Lebbeke
2
2
13.8. 14:00
Spy
Spy
2:4 (0-3)
Ganshoren
Ganshoren
13.8.
14:00
Spy
Ganshoren
Spy
Ganshoren
2
4
13.8. 14:00
Rebecq
Rebecq
10:0 (4-0)
Kalfort Puursica
Kalfort Puursica
13.8.
14:00
Rebecq
Kalfort Puursica
Rebecq
Kalfort Puursica
10
0
13.8. 14:00
Haasdonk
Haasdonk
2:2 (1-0)
Tubize
Tubize
13.8.
14:00
Haasdonk
Tubize
Haasdonk
Tubize
2
2
13.8. 14:00
Mandel United
Mandel United
1:1 (0-1)
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
13.8.
14:00
Mandel United
Elene-Grotenberge
Mandel United
Elene-Grotenberge
1
1
13.8. 14:00
Houtvenne
Houtvenne
2:1 (0-0)
Avanti
Avanti
13.8.
14:00
Houtvenne
Avanti
Houtvenne
Avanti
2
1
13.8. 14:00
Eppegem
Eppegem
0:3 (0-2)
Tongeren
Tongeren
13.8.
14:00
Eppegem
Tongeren
Eppegem
Tongeren
0
3
13.8. 14:00
Merelbeke
Merelbeke
2:0 (2-0)
Turnhout
Turnhout
13.8.
14:00
Merelbeke
Turnhout
Merelbeke
Turnhout
2
0
13.8. 14:00
Diksmuide
Diksmuide
2:3 (1-0)
RFC Wetteren
RFC Wetteren
13.8.
14:00
Diksmuide
RFC Wetteren
Diksmuide
RFC Wetteren
2
3
13.8. 14:00
Richelle United
Richelle United
2:5 (2-0)
Oostkamp
Oostkamp
13.8.
14:00
Richelle United
Oostkamp
Richelle United
Oostkamp
2
5
13.8. 14:00
Wielsbeke
Wielsbeke
1:5 (1-3)
Dikkelvenne
Dikkelvenne
13.8.
14:00
Wielsbeke
Dikkelvenne
Wielsbeke
Dikkelvenne
1
5
13.8. 14:00
Sparta Petegem
Sparta Petegem
1:0 (0-0)
Aywaille
Aywaille
13.8.
14:00
Sparta Petegem
Aywaille
Sparta Petegem
Aywaille
1
0
13.8. 14:00
Eendracht Aalter
Eendracht Aalter
0:1 (0-0)
Stockay-Warfusée
Stockay-Warfusée
13.8.
14:00
Eendracht Aalter
Stockay-Warfusée
Eendracht Aalter
Stockay-Warfusée
0
1
13.8. 14:00
RESC Houffaloise
RESC Houffaloise
0:5 (0-1)
Racing Mechelen
Racing Mechelen
13.8.
14:00
RESC Houffaloise
Racing Mechelen
RESC Houffaloise
Racing Mechelen
0
5
13.8. 14:00
Stade Verviers
Stade Verviers
1:0 (0-0)
Biesme
Biesme
13.8.
14:00
Stade Verviers
Biesme
Stade Verviers
Biesme
1
0
13.8. 14:00
Aische
Aische
1:1 (1-1)
KSC City Pirates
KSC City Pirates
13.8.
14:00
Aische
KSC City Pirates
Aische
KSC City Pirates
1
1
13.8. 14:00
Entité Manageoise
Entité Manageoise
2:2 (1-2)
La Louvière Centre
La Louvière Centre
13.8.
14:00
Entité Manageoise
La Louvière Centre
Entité Manageoise
La Louvière Centre
2
2
13.8. 14:00
Lyra-Lierse Berlaar
Lyra-Lierse Berlaar
1:1 (0-1)
Achel
Achel
13.8.
14:00
Lyra-Lierse Berlaar
Achel
Lyra-Lierse Berlaar
Achel
1
1
13.8. 14:00
Sint-Denijs Sport
Sint-Denijs Sport
0:1 (0-1)
Harelbeke
Harelbeke
13.8.
14:00
Sint-Denijs Sport
Harelbeke
Sint-Denijs Sport
Harelbeke
0
1
13.8. 14:00
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
3:2 (2-0)
Gullegem
Gullegem
13.8.
14:00
Sint-Lenaarts
Gullegem
Sint-Lenaarts
Gullegem
3
2
13.8. 14:00
Hades
Hades
3:0 (2-0)
Racing Waregem
Racing Waregem
13.8.
14:00
Hades
Racing Waregem
Hades
Racing Waregem
3
0
13.8. 14:00
Eendracht Termien
Eendracht Termien
1:2 (1-1)
Warnant
Warnant
13.8.
14:00
Eendracht Termien
Warnant
Eendracht Termien
Warnant
1
2
13.8. 14:00
Jette
Jette
2:0 (1-0)
's Gravenwezel-Schilde
's Gravenwezel-Schilde
13.8.
14:00
Jette
's Gravenwezel-Schilde
Jette
's Gravenwezel-Schilde
2
0
13.8. 14:00
Genappe
Genappe
1:1 (0-0)
Wolvertem Merchtem
Wolvertem Merchtem
13.8.
14:00
Genappe
Wolvertem Merchtem
Genappe
Wolvertem Merchtem
1
1
13.8. 14:00
Braine
Braine
1:1 (0-0)
Wambeek-Ternat
Wambeek-Ternat
13.8.
14:00
Braine
Wambeek-Ternat
Braine
Wambeek-Ternat
1
1
13.8. 14:00
Wellen
Wellen
2:1 (0-1)
Pepingen-Halle
Pepingen-Halle
13.8.
14:00
Wellen
Pepingen-Halle
Wellen
Pepingen-Halle
2
1
13.8. 14:00
Destelbergen
Destelbergen
2:1 (0-0)
Beauraing
Beauraing
13.8.
14:00
Destelbergen
Beauraing
Destelbergen
Beauraing
2
1
13.8. 14:00
Perwez
Perwez
0:0 (0-0)
Torpedo Hasselt
Torpedo Hasselt
13.8.
14:00
Perwez
Torpedo Hasselt
Perwez
Torpedo Hasselt
0
0
13.8. 14:00
Erpe-Mere United
Erpe-Mere United
2:2 (1-0)
Raeren-Eynatten
Raeren-Eynatten
13.8.
14:00
Erpe-Mere United
Raeren-Eynatten
Erpe-Mere United
Raeren-Eynatten
2
2
13.8. 14:00
Beaufays
Beaufays
2:1 (0-0)
Flavion-Morialmé
Flavion-Morialmé
13.8.
14:00
Beaufays
Flavion-Morialmé
Beaufays
Flavion-Morialmé
2
1
13.8. 14:00
Flenu
Flenu
1:3 (0-0)
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
13.8.
14:00
Flenu
Roeselare Daisel
Flenu
Roeselare Daisel
1
3
13.8. 14:00
Péruwelz
Péruwelz
1:2 (0-0)
Onhaye
Onhaye
13.8.
14:00
Péruwelz
Onhaye
Péruwelz
Onhaye
1
2
13.8. 14:00
Sottegem
Sottegem
2:3 (1-1)
Montignies
Montignies
13.8.
14:00
Sottegem
Montignies
Sottegem
Montignies
2
3
13.8. 13:00
Diegem Sport
Diegem Sport
3:0 (2-0)
Groen Star Beek
Groen Star Beek
13.8.
13:00
Diegem Sport
Groen Star Beek
Diegem Sport
Groen Star Beek
3
0
13.8. 13:00
Ethe Belmont
Ethe Belmont
2:1 (0-1)
Antoing
Antoing
13.8.
13:00
Ethe Belmont
Antoing
Ethe Belmont
Antoing
2
1
12.8. 18:00
Habay-la-Neuve
Habay-la-Neuve
2:2 (0-0)
Geel
Geel
12.8.
18:00
Habay-la-Neuve
Geel
Habay-la-Neuve
Geel
2
2
12.8. 18:00
Ninove
Ninove
2:0 (0-0)
Ciney
Ciney
12.8.
18:00
Ninove
Ciney
Ninove
Ciney
2
0
12.8. 18:00
Albert Quévy-Mons
Albert Quévy-Mons
11:0 (0-0)
Stade Bierbeek
Stade Bierbeek
12.8.
18:00
Albert Quévy-Mons
Stade Bierbeek
Albert Quévy-Mons
Stade Bierbeek
11
0
12.8. 18:00
Jodoigne
Jodoigne
0:1 (0-0)
Marloie Sport
Marloie Sport
12.8.
18:00
Jodoigne
Marloie Sport
Jodoigne
Marloie Sport
0
1
12.8. 18:00
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
3:1 (0-0)
Léopold
Léopold
12.8.
18:00
Sprimont-Comblain
Léopold
Sprimont-Comblain
Léopold
3
1
12.8. 17:30
Tournai
Tournai
5:0 (0-0)
Longlier
Longlier
12.8.
17:30
Tournai
Longlier
Tournai
Longlier
5
0
12.8. 17:30
De Kempen
De Kempen
1:5 (0-2)
Spouwen-Mopertingen
Spouwen-Mopertingen
12.8.
17:30
De Kempen
Spouwen-Mopertingen
De Kempen
Spouwen-Mopertingen
1
5
12.8. 17:00
Sint-Dymphna
Sint-Dymphna
0:5 (0-0)
Oudenaarde
Oudenaarde
12.8.
17:00
Sint-Dymphna
Oudenaarde
Sint-Dymphna
Oudenaarde
0
5
12.8. 16:30
Wilrijk
Wilrijk
1:2 (0-0)
Olsa Brakel
Olsa Brakel
12.8.
16:30
Wilrijk
Olsa Brakel
Wilrijk
Olsa Brakel
1
2
12.8. 16:00
Hamoir
Hamoir
2:1 (0-0)
KBSK Retie
KBSK Retie
12.8.
16:00
Hamoir
KBSK Retie
Hamoir
KBSK Retie
2
1
12.8. 16:00
Berchem Sport
Berchem Sport
2:1 (0-0)
Antonia
Antonia
12.8.
16:00
Berchem Sport
Antonia
Berchem Sport
Antonia
2
1
12.8. 14:00
Zelzate
Zelzate
8:1 (3-1)
Vlijtingen
Vlijtingen
12.8.
14:00
Zelzate
Vlijtingen
Zelzate
Vlijtingen
8
1
6.8. 16:00
Ternesse
Ternesse
0:1 (0-1)
Antonia
Antonia
6.8.
16:00
Ternesse
Antonia
Ternesse
Antonia
0
1
6.8. 16:00
Wilrijk
Wilrijk
3:2 (0-0)
PSV 1820
PSV 1820
6.8.
16:00
Wilrijk
PSV 1820
Wilrijk
PSV 1820
3
2
6.8. 16:00
Racing Waregem
Racing Waregem
1:1 (0-0)
Jong Lede
Jong Lede
6.8.
16:00
Racing Waregem
Jong Lede
Racing Waregem
Jong Lede
1
1
6.8. 16:00
Eendracht Aalter
Eendracht Aalter
4:1 (1-0)
Drongen
Drongen
6.8.
16:00
Eendracht Aalter
Drongen
Eendracht Aalter
Drongen
4
1
6.8. 15:00
Wevelgem City
Wevelgem City
1:1 (0-1)
Léopold
Léopold
6.8.
15:00
Wevelgem City
Léopold
Wevelgem City
Léopold
1
1
6.8. 15:00
Esperanza Pelt
Esperanza Pelt
3:2 (1-1)
K. Kontich
K. Kontich
6.8.
15:00
Esperanza Pelt
K. Kontich
Esperanza Pelt
K. Kontich
3
2
6.8. 14:00
JS Fizoise
JS Fizoise
2:1 (0-1)
Malmundaria
Malmundaria
6.8.
14:00
JS Fizoise
Malmundaria
JS Fizoise
Malmundaria
2
1
6.8. 14:00
Flavion-Morialmé
Flavion-Morialmé
6:1 (2-0)
WSAC Fleurus
WSAC Fleurus
6.8.
14:00
Flavion-Morialmé
WSAC Fleurus
Flavion-Morialmé
WSAC Fleurus
6
1
6.8. 14:00
Spy
Spy
2:1 (1-0)
Estaimbourg
Estaimbourg
6.8.
14:00
Spy
Estaimbourg
Spy
Estaimbourg
2
1
6.8. 14:00
Houdinois
Houdinois
2:2 (1-0)
Hornu
Hornu
6.8.
14:00
Houdinois
Hornu
Houdinois
Hornu
2
2
6.8. 14:00
Profondeville
Profondeville
0:4 (0-3)
Biesme
Biesme
6.8.
14:00
Profondeville
Biesme
Profondeville
Biesme
0
4
6.8. 14:00
Oostnieuwkerke
Oostnieuwkerke
0:4 (0-0)
Genappe
Genappe
6.8.
14:00
Oostnieuwkerke
Genappe
Oostnieuwkerke
Genappe
0
4
6.8. 14:00
Dottignies
Dottignies
0:1 (0-0)
Lauwe
Lauwe
6.8.
14:00
Dottignies
Lauwe
Dottignies
Lauwe
0
1
6.8. 14:00
Kosova Schaerbeek
Kosova Schaerbeek
0:1 (0-0)
Sottegem
Sottegem
6.8.
14:00
Kosova Schaerbeek
Sottegem
Kosova Schaerbeek
Sottegem
0
1
6.8. 14:00
SC Zonnebeke
SC Zonnebeke
1:1 (0-0)
Jodoigne
Jodoigne
6.8.
14:00
SC Zonnebeke
Jodoigne
SC Zonnebeke
Jodoigne
1
1
6.8. 14:00
Eppegem
Eppegem
2:1 (1-1)
Veltem
Veltem
6.8.
14:00
Eppegem
Veltem
Eppegem
Veltem
2
1
6.8. 14:00
SK Denderhoutem
SK Denderhoutem
1:1 (0-0)
Vlijtingen
Vlijtingen
6.8.
14:00
SK Denderhoutem
Vlijtingen
SK Denderhoutem
Vlijtingen
1
1
6.8. 14:00
Alken
Alken
0:2 (0-2)
's Gravenwezel-Schilde
's Gravenwezel-Schilde
6.8.
14:00
Alken
's Gravenwezel-Schilde
Alken
's Gravenwezel-Schilde
0
2
6.8. 14:00
Sint-Dymphna
Sint-Dymphna
0:0 (0-0)
Zwijndrecht
Zwijndrecht
6.8.
14:00
Sint-Dymphna
Zwijndrecht
Sint-Dymphna
Zwijndrecht
0
0
6.8. 14:00
Galmaarden
Galmaarden
0:2 (0-1)
Diest
Diest
6.8.
14:00
Galmaarden
Diest
Galmaarden
Diest
0
2
6.8. 14:00
Stade Bierbeek
Stade Bierbeek
2:1 (1-0)
KFC Eksel
KFC Eksel
6.8.
14:00
Stade Bierbeek
KFC Eksel
Stade Bierbeek
KFC Eksel
2
1
6.8. 14:00
Eendracht Termien
Eendracht Termien
5:0 (0-0)
Ekeren Donk
Ekeren Donk
6.8.
14:00
Eendracht Termien
Ekeren Donk
Eendracht Termien
Ekeren Donk
5
0
6.8. 14:00
Sporting Kampenhout
Sporting Kampenhout
1:3 (0-0)
Wellen
Wellen
6.8.
14:00
Sporting Kampenhout
Wellen
Sporting Kampenhout
Wellen
1
3
6.8. 14:00
Rhodienne-De Hoek
Rhodienne-De Hoek
0:1 (0-0)
Geel
Geel
6.8.
14:00
Rhodienne-De Hoek
Geel
Rhodienne-De Hoek
Geel
0
1
6.8. 14:00
Rotselaar
Rotselaar
0:3 (0-1)
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
6.8.
14:00
Rotselaar
Sint-Lenaarts
Rotselaar
Sint-Lenaarts
0
3
6.8. 14:00
Torpedo Hasselt
Torpedo Hasselt
2:2 (1-2)
Zepperen-Brustem
Zepperen-Brustem
6.8.
14:00
Torpedo Hasselt
Zepperen-Brustem
Torpedo Hasselt
Zepperen-Brustem
2
2
6.8. 14:00
Fortuna Smeermaas
Fortuna Smeermaas
0:0 (0-0)
Betekom
Betekom
6.8.
14:00
Fortuna Smeermaas
Betekom
Fortuna Smeermaas
Betekom
0
0
6.8. 14:00
WIK Eine
WIK Eine
0:5 (0-2)
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
6.8.
14:00
WIK Eine
Schaerbeek-Evere
WIK Eine
Schaerbeek-Evere
0
5
6.8. 14:00
Pepingen-Halle
Pepingen-Halle
2:0 (2-0)
Berlare
Berlare
6.8.
14:00
Pepingen-Halle
Berlare
Pepingen-Halle
Berlare
2
0
6.8. 14:00
Svelta Melsele II
Svelta Melsele II
1:5 (0-0)
Jodoigne
Jodoigne
6.8.
14:00
Svelta Melsele II
Jodoigne
Svelta Melsele II
Jodoigne
1
5
6.8. 14:00
Jeunesse Tamines
Jeunesse Tamines
0:1 (0-1)
Haasdonk
Haasdonk
6.8.
14:00
Jeunesse Tamines
Haasdonk
Jeunesse Tamines
Haasdonk
0
1
6.8. 14:00
Entité Manageoise
Entité Manageoise
3:2 (0-0)
DT Borsbeke
DT Borsbeke
6.8.
14:00
Entité Manageoise
DT Borsbeke
Entité Manageoise
DT Borsbeke
3
2
6.8. 14:00
Beringen
Beringen
0:2 (0-1)
Perwez
Perwez
6.8.
14:00
Beringen
Perwez
Beringen
Perwez
0
2
6.8. 14:00
Braine
Braine
1:0 (1-0)
Verbroedering Maasmechelen
Verbroedering Maasmechelen
6.8.
14:00
Braine
Verbroedering Maasmechelen
Braine
Verbroedering Maasmechelen
1
0
6.8. 14:00
Wambeek-Ternat
Wambeek-Ternat
2:1 (0-0)
Herk
Herk
6.8.
14:00
Wambeek-Ternat
Herk
Wambeek-Ternat
Herk
2
1
6.8. 14:00
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
3:0 (1-0)
BX Brussels
BX Brussels
6.8.
14:00
Elene-Grotenberge
BX Brussels
Elene-Grotenberge
BX Brussels
3
0
6.8. 14:00
Wielsbeke
Wielsbeke
4:0 (2-0)
Ardooie
Ardooie
6.8.
14:00
Wielsbeke
Ardooie
Wielsbeke
Ardooie
4
0
6.8. 14:00
Wolvertem Merchtem
Wolvertem Merchtem
4:0 (3-0)
Lokeren Doorslaar
Lokeren Doorslaar
6.8.
14:00
Wolvertem Merchtem
Lokeren Doorslaar
Wolvertem Merchtem
Lokeren Doorslaar
4
0
6.8. 14:00
VW Hamme
VW Hamme
2:0 (1-0)
Rumbeke
Rumbeke
6.8.
14:00
VW Hamme
Rumbeke
VW Hamme
Rumbeke
2
0
6.8. 14:00
Westhoek
Westhoek
3:3 (2-1)
Villers-La-Ville
Villers-La-Ville
6.8.
14:00
Westhoek
Villers-La-Ville
Westhoek
Villers-La-Ville
3
3
6.8. 14:00
Eendracht Wervik
Eendracht Wervik
1:2 (1-1)
Diksmuide
Diksmuide
6.8.
14:00
Eendracht Wervik
Diksmuide
Eendracht Wervik
Diksmuide
1
2
6.8. 14:00
Sassport Boezinge
Sassport Boezinge
0:1 (0-0)
Blankenberge
Blankenberge
6.8.
14:00
Sassport Boezinge
Blankenberge
Sassport Boezinge
Blankenberge
0
1
6.8. 14:00
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
3:0 (0-0)
Grembergen
Grembergen
6.8.
14:00
Roeselare Daisel
Grembergen
Roeselare Daisel
Grembergen
3
0
6.8. 14:00
HO Kalken
HO Kalken
3:1 (1-1)
Ardennen
Ardennen
6.8.
14:00
HO Kalken
Ardennen
HO Kalken
Ardennen
3
1
6.8. 14:00
Walhain
Walhain
1:2 (0-0)
Erpe-Mere United
Erpe-Mere United
6.8.
14:00
Walhain
Erpe-Mere United
Walhain
Erpe-Mere United
1
2
6.8. 14:00
Gilly
Gilly
0:1 (0-1)
Belœil
Belœil
6.8.
14:00
Gilly
Belœil
Gilly
Belœil
0
1
6.8. 14:00
Isièroise
Isièroise
0:4 (0-1)
Flenu
Flenu
6.8.
14:00
Isièroise
Flenu
Isièroise
Flenu
0
4
6.8. 14:00
Aische
Aische
5:1 (1-0)
Evelette-Jallet
Evelette-Jallet
6.8.
14:00
Aische
Evelette-Jallet
Aische
Evelette-Jallet
5
1
6.8. 14:00
Ostiches
Ostiches
2:0 (0-0)
US Dinantaise
US Dinantaise
6.8.
14:00
Ostiches
US Dinantaise
Ostiches
US Dinantaise
2
0
6.8. 14:00
Péruwelz
Péruwelz
3:1 (0-0)
Couvin-Mariembourg
Couvin-Mariembourg
6.8.
14:00
Péruwelz
Couvin-Mariembourg
Péruwelz
Couvin-Mariembourg
3
1
6.8. 14:00
Onhaye
Onhaye
10:0 (2-0)
Anvaing
Anvaing
6.8.
14:00
Onhaye
Anvaing
Onhaye
Anvaing
10
0
6.8. 14:00
Arquet
Arquet
1:3 (0-0)
Montignies
Montignies
6.8.
14:00
Arquet
Montignies
Arquet
Montignies
1
3
6.8. 14:00
Antoing
Antoing
3:1 (0-0)
Rapid Symphorinois
Rapid Symphorinois
6.8.
14:00
Antoing
Rapid Symphorinois
Antoing
Rapid Symphorinois
3
1
6.8. 14:00
Grand-Leez
Grand-Leez
1:3 (0-1)
RAS Monceau
RAS Monceau
6.8.
14:00
Grand-Leez
RAS Monceau
Grand-Leez
RAS Monceau
1
3
6.8. 14:00
Wanze / Bas-Oha II
Wanze / Bas-Oha II
1:10 (0-0)
Richelle United
Richelle United
6.8.
14:00
Wanze / Bas-Oha II
Richelle United
Wanze / Bas-Oha II
Richelle United
1
10
6.8. 14:00
Richelle United II
Richelle United II
0:7 (0-0)
Wanze / Bas-Oha
Wanze / Bas-Oha
6.8.
14:00
Richelle United II
Wanze / Bas-Oha
Richelle United II
Wanze / Bas-Oha
0
7
6.8. 14:00
Raeren-Eynatten
Raeren-Eynatten
7:3 (2-1)
Heusy Rouheid
Heusy Rouheid
6.8.
14:00
Raeren-Eynatten
Heusy Rouheid
Raeren-Eynatten
Heusy Rouheid
7
3
6.8. 14:00
Ster-Francorchamps
Ster-Francorchamps
1:0 (1-0)
Waremme
Waremme
6.8.
14:00
Ster-Francorchamps
Waremme
Ster-Francorchamps
Waremme
1
0
6.8. 14:00
Ciney
Ciney
2:1 (1-0)
Saive
Saive
6.8.
14:00
Ciney
Saive
Ciney
Saive
2
1
6.8. 14:00
Marloie Sport
Marloie Sport
7:3 (0-0)
Bleid
Bleid
6.8.
14:00
Marloie Sport
Bleid
Marloie Sport
Bleid
7
3
6.8. 14:00
Elsautoise
Elsautoise
2:5 (1-4)
Beauraing
Beauraing
6.8.
14:00
Elsautoise
Beauraing
Elsautoise
Beauraing
2
5
6.8. 14:00
FC Du Geer
FC Du Geer
0:4 (0-1)
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
6.8.
14:00
FC Du Geer
Sprimont-Comblain
FC Du Geer
Sprimont-Comblain
0
4
6.8. 14:00
Gouvy
Gouvy
4:0 (0-0)
Roy-Lignieres
Roy-Lignieres
6.8.
14:00
Gouvy
Roy-Lignieres
Gouvy
Roy-Lignieres
4
0
6.8. 14:00
Herstal
Herstal
0:1 (0-0)
Beaufays
Beaufays
6.8.
14:00
Herstal
Beaufays
Herstal
Beaufays
0
1
6.8. 14:00
Ethe Belmont
Ethe Belmont
2:1 (1-1)
Huy
Huy
6.8.
14:00
Ethe Belmont
Huy
Ethe Belmont
Huy
2
1
6.8. 14:00
Aywaille
Aywaille
1:1 (1-0)
Hannut
Hannut
6.8.
14:00
Aywaille
Hannut
Aywaille
Hannut
1
1
6.8. 14:00
Habay-la-Neuve
Habay-la-Neuve
6:2 (1-1)
Messancy
Messancy
6.8.
14:00
Habay-la-Neuve
Messancy
Habay-la-Neuve
Messancy
6
2
6.8. 14:00
Longlier
Longlier
4:1 (3-0)
Paliseulois
Paliseulois
6.8.
14:00
Longlier
Paliseulois
Longlier
Paliseulois
4
1
6.8. 13:00
Zwarte Leeuw
Zwarte Leeuw
1:2 (0-1)
Herent
Herent
6.8.
13:00
Zwarte Leeuw
Herent
Zwarte Leeuw
Herent
1
2
6.8. 11:30
Svelta Melsele
Svelta Melsele
2:3 (0-3)
Destelbergen
Destelbergen
6.8.
11:30
Svelta Melsele
Destelbergen
Svelta Melsele
Destelbergen
2
3
5.8. 18:00
Nijlen
Nijlen
1:2 (0-0)
Landen
Landen
5.8.
18:00
Nijlen
Landen
Nijlen
Landen
1
2
5.8. 18:00
RESC Houffaloise
RESC Houffaloise
2:2 (0-0)
Mormont
Mormont
5.8.
18:00
RESC Houffaloise
Mormont
RESC Houffaloise
Mormont
2
2
5.8. 18:00
Libramont
Libramont
1:3 (0-0)
Meix-Devant-Virton
Meix-Devant-Virton
5.8.
18:00
Libramont
Meix-Devant-Virton
Libramont
Meix-Devant-Virton
1
3
5.8. 17:30
De Kempen
De Kempen
8:1 (0-0)
Tielt-Winge 3000
Tielt-Winge 3000
5.8.
17:30
De Kempen
Tielt-Winge 3000
De Kempen
Tielt-Winge 3000
8
1
5.8. 17:30
Turnhout
Turnhout
5:0 (3-0)
Wijnegem
Wijnegem
5.8.
17:30
Turnhout
Wijnegem
Turnhout
Wijnegem
5
0
5.8. 17:30
KBSK Retie
KBSK Retie
2:2 (0-0)
Schoonbeek-Beverst
Schoonbeek-Beverst
5.8.
17:30
KBSK Retie
Schoonbeek-Beverst
KBSK Retie
Schoonbeek-Beverst
2
2
5.8. 17:30
Witgoor Sport
Witgoor Sport
1:2 (0-0)
Sporting Tisselt
Sporting Tisselt
5.8.
17:30
Witgoor Sport
Sporting Tisselt
Witgoor Sport
Sporting Tisselt
1
2
5.8. 17:30
Avanti
Avanti
1:1 (0-0)
Sparta Heestert
Sparta Heestert
5.8.
17:30
Avanti
Sparta Heestert
Avanti
Sparta Heestert
1
1
5.8. 17:00
Groen Star Beek
Groen Star Beek
7:1 (0-0)
Nieuwerkerken
Nieuwerkerken
5.8.
17:00
Groen Star Beek
Nieuwerkerken
Groen Star Beek
Nieuwerkerken
7
1
5.8. 16:30
Kalfort Puursica
Kalfort Puursica
3:2 (0-0)
Berg en Dal
Berg en Dal
5.8.
16:30
Kalfort Puursica
Berg en Dal
Kalfort Puursica
Berg en Dal
3
2
5.8. 16:00
Kadijk Overpelt
Kadijk Overpelt
2:4 (0-0)
Achel
Achel
5.8.
16:00
Kadijk Overpelt
Achel
Kadijk Overpelt
Achel
2
4
5.8. 15:00
Sint-Denijs Sport
Sint-Denijs Sport
4:0 (2-0)
NSeth Berchem
NSeth Berchem
5.8.
15:00
Sint-Denijs Sport
NSeth Berchem
Sint-Denijs Sport
NSeth Berchem
4
0
30.7. 18:00
Boutersem United
Boutersem United
2:2 (0-0)
Veltem
Veltem
30.7.
18:00
Boutersem United
Veltem
Boutersem United
Veltem
2
2
30.7. 17:30
Eendracht Houthalen
Eendracht Houthalen
1:15 (0-0)
Torpedo Hasselt
Torpedo Hasselt
30.7.
17:30
Eendracht Houthalen
Torpedo Hasselt
Eendracht Houthalen
Torpedo Hasselt
1
15
30.7. 17:00
Fortuna Smeermaas
Fortuna Smeermaas
2:0 (0-0)
KMR Biesen II
KMR Biesen II
30.7.
17:00
Fortuna Smeermaas
KMR Biesen II
Fortuna Smeermaas
KMR Biesen II
2
0
30.7. 16:30
Grand-Leez
Grand-Leez
3:3 (0-0)
Loyers
Loyers
30.7.
16:30
Grand-Leez
Loyers
Grand-Leez
Loyers
3
3
30.7. 16:00
Antoing
Antoing
2:1 (0-0)
Obigies
Obigies
30.7.
16:00
Antoing
Obigies
Antoing
Obigies
2
1
30.7. 16:00
Malmundaria
Malmundaria
5:4 (0-0)
Croatia Wandre
Croatia Wandre
30.7.
16:00
Malmundaria
Croatia Wandre
Malmundaria
Croatia Wandre
5
4
30.7. 16:00
Landen
Landen
3:1 (0-0)
Stormvogels Drieslinter
Stormvogels Drieslinter
30.7.
16:00
Landen
Stormvogels Drieslinter
Landen
Stormvogels Drieslinter
3
1
30.7. 16:00
Racing Waregem
Racing Waregem
5:0 (0-0)
Westrozebeke
Westrozebeke
30.7.
16:00
Racing Waregem
Westrozebeke
Racing Waregem
Westrozebeke
5
0
30.7. 15:30
Volkegem
Volkegem
2:4 (0-0)
DT Borsbeke
DT Borsbeke
30.7.
15:30
Volkegem
DT Borsbeke
Volkegem
DT Borsbeke
2
4
30.7. 15:00
Geluwe
Geluwe
0:2 (0-0)
Oostnieuwkerke
Oostnieuwkerke
30.7.
15:00
Geluwe
Oostnieuwkerke
Geluwe
Oostnieuwkerke
0
2
30.7. 14:00
Anvaing
Anvaing
1:0 (0-0)
Molenbaix
Molenbaix
30.7.
14:00
Anvaing
Molenbaix
Anvaing
Molenbaix
1
0
30.7. 14:00
Hornu
Hornu
2:0 (0-0)
Naastois
Naastois
30.7.
14:00
Hornu
Naastois
Hornu
Naastois
2
0
30.7. 14:00
Montignies
Montignies
3:0 (0-0)
Albert Quevy-Mons II
Albert Quevy-Mons II
30.7.
14:00
Montignies
Albert Quevy-Mons II
Montignies
Albert Quevy-Mons II
3
0
30.7. 14:00
Estaimbourg
Estaimbourg
5:1 (0-0)
Morlanwelz
Morlanwelz
30.7.
14:00
Estaimbourg
Morlanwelz
Estaimbourg
Morlanwelz
5
1
30.7. 14:00
Paliseulois
Paliseulois
3:1 (0-0)
Jeunesse Freylangeoise
Jeunesse Freylangeoise
30.7.
14:00
Paliseulois
Jeunesse Freylangeoise
Paliseulois
Jeunesse Freylangeoise
3
1
30.7. 14:00
Beauraing
Beauraing
2:0 (0-0)
RAC Saint-Mard
RAC Saint-Mard
30.7.
14:00
Beauraing
RAC Saint-Mard
Beauraing
RAC Saint-Mard
2
0
30.7. 14:00
Bleid
Bleid
0:0 (0-0)
Bastogne
Bastogne
30.7.
14:00
Bleid
Bastogne
Bleid
Bastogne
0
0
30.7. 14:00
Oppagne-Wéris
Oppagne-Wéris
2:2 (0-0)
RESC Houffaloise
RESC Houffaloise
30.7.
14:00
Oppagne-Wéris
RESC Houffaloise
Oppagne-Wéris
RESC Houffaloise
2
2
30.7. 14:00
Ethe Belmont
Ethe Belmont
5:0 (0-0)
Vaux-Noville
Vaux-Noville
30.7.
14:00
Ethe Belmont
Vaux-Noville
Ethe Belmont
Vaux-Noville
5
0
30.7. 14:00
Heusy Rouheid
Heusy Rouheid
4:1 (0-0)
Seraing Athlétique
Seraing Athlétique
30.7.
14:00
Heusy Rouheid
Seraing Athlétique
Heusy Rouheid
Seraing Athlétique
4
1
30.7. 14:00
Oreye Union
Oreye Union
1:4 (0-0)
Saive
Saive
30.7.
14:00
Oreye Union
Saive
Oreye Union
Saive
1
4
30.7. 14:00
Ans Montegnée
Ans Montegnée
1:1 (0-0)
Richelle United II
Richelle United II
30.7.
14:00
Ans Montegnée
Richelle United II
Ans Montegnée
Richelle United II
1
1
30.7. 14:00
Aubel
Aubel
1:3 (0-0)
FC Du Geer
FC Du Geer
30.7.
14:00
Aubel
FC Du Geer
Aubel
FC Du Geer
1
3
30.7. 14:00
Honsfeld
Honsfeld
2:3 (0-0)
Hannut
Hannut
30.7.
14:00
Honsfeld
Hannut
Honsfeld
Hannut
2
3
30.7. 14:00
Bütgenbach
Bütgenbach
0:1 (0-0)
Wanze / Bas-Oha II
Wanze / Bas-Oha II
30.7.
14:00
Bütgenbach
Wanze / Bas-Oha II
Bütgenbach
Wanze / Bas-Oha II
0
1
30.7. 14:00
Entité Wasseiges
Entité Wasseiges
1:2 (0-0)
Beaufays
Beaufays
30.7.
14:00
Entité Wasseiges
Beaufays
Entité Wasseiges
Beaufays
1
2
30.7. 14:00
Mortsel
Mortsel
0:4 (0-0)
Sporting Tisselt
Sporting Tisselt
30.7.
14:00
Mortsel
Sporting Tisselt
Mortsel
Sporting Tisselt
0
4
30.7. 14:00
KBSK Retie
KBSK Retie
2:1 (0-0)
Loenhout
Loenhout
30.7.
14:00
KBSK Retie
Loenhout
KBSK Retie
Loenhout
2
1
30.7. 14:00
K. Kontich
K. Kontich
3:0 (0-0)
KFC Zammel
KFC Zammel
30.7.
14:00
K. Kontich
KFC Zammel
K. Kontich
KFC Zammel
3
0
30.7. 14:00
Brasschaat
Brasschaat
2:3 (0-0)
's Gravenwezel-Schilde
's Gravenwezel-Schilde
30.7.
14:00
Brasschaat
's Gravenwezel-Schilde
Brasschaat
's Gravenwezel-Schilde
2
3
30.7. 14:00
SC Duffel
SC Duffel
2:3 (0-0)
Ternesse
Ternesse
30.7.
14:00
SC Duffel
Ternesse
SC Duffel
Ternesse
2
3
30.7. 14:00
Hoboken
Hoboken
2:3 (0-0)
Ekeren Donk
Ekeren Donk
30.7.
14:00
Hoboken
Ekeren Donk
Hoboken
Ekeren Donk
2
3
30.7. 14:00
De Kempen
De Kempen
4:1 (0-0)
Zwaluwen Olmen
Zwaluwen Olmen
30.7.
14:00
De Kempen
Zwaluwen Olmen
De Kempen
Zwaluwen Olmen
4
1
30.7. 14:00
Sint-Dymphna
Sint-Dymphna
1:1 (0-0)
Zandhovense
Zandhovense
30.7.
14:00
Sint-Dymphna
Zandhovense
Sint-Dymphna
Zandhovense
1
1
30.7. 14:00
Olen United
Olen United
2:3 (0-0)
Zwijndrecht
Zwijndrecht
30.7.
14:00
Olen United
Zwijndrecht
Olen United
Zwijndrecht
2
3
30.7. 14:00
Schriek
Schriek
0:0 (0-0)
Kalfort Puursica
Kalfort Puursica
30.7.
14:00
Schriek
Kalfort Puursica
Schriek
Kalfort Puursica
0
0
30.7. 14:00
Binkom
Binkom
0:7 (0-0)
Rotselaar
Rotselaar
30.7.
14:00
Binkom
Rotselaar
Binkom
Rotselaar
0
7
30.7. 14:00
Olympia Wijgmaal
Olympia Wijgmaal
2:3 (0-0)
Stade Bierbeek
Stade Bierbeek
30.7.
14:00
Olympia Wijgmaal
Stade Bierbeek
Olympia Wijgmaal
Stade Bierbeek
2
3
30.7. 14:00
Sterrebeek
Sterrebeek
3:3 (0-0)
Tielt-Winge 3000
Tielt-Winge 3000
30.7.
14:00
Sterrebeek
Tielt-Winge 3000
Sterrebeek
Tielt-Winge 3000
3
3
30.7. 14:00
Alken
Alken
3:2 (0-0)
Ritterklub Jette
Ritterklub Jette
30.7.
14:00
Alken
Ritterklub Jette
Alken
Ritterklub Jette
3
2
30.7. 14:00
Linden
Linden
0:1 (0-0)
Herent
Herent
30.7.
14:00
Linden
Herent
Linden
Herent
0
1
30.7. 14:00
Sporting Kampenhout
Sporting Kampenhout
6:1 (0-0)
Eendracht Hekelgem
Eendracht Hekelgem
30.7.
14:00
Sporting Kampenhout
Eendracht Hekelgem
Sporting Kampenhout
Eendracht Hekelgem
6
1
30.7. 14:00
Rhodienne-De Hoek
Rhodienne-De Hoek
4:0 (0-0)
FC Vilvoorde
FC Vilvoorde
30.7.
14:00
Rhodienne-De Hoek
FC Vilvoorde
Rhodienne-De Hoek
FC Vilvoorde
4
0
30.7. 14:00
Eendracht Mazenzele
Eendracht Mazenzele
2:3 (0-0)
Galmaarden
Galmaarden
30.7.
14:00
Eendracht Mazenzele
Galmaarden
Eendracht Mazenzele
Galmaarden
2
3
30.7. 14:00
PSV 1820
PSV 1820
0:0 (0-0)
Zuun
Zuun
30.7.
14:00
PSV 1820
Zuun
PSV 1820
Zuun
0
0
30.7. 14:00
Fenixx BeigHum
Fenixx BeigHum
2:2 (0-0)
Eppegem
Eppegem
30.7.
14:00
Fenixx BeigHum
Eppegem
Fenixx BeigHum
Eppegem
2
2
30.7. 14:00
Nieuwerkerken
Nieuwerkerken
0:0 (0-0)
's Herenelderen
's Herenelderen
30.7.
14:00
Nieuwerkerken
's Herenelderen
Nieuwerkerken
's Herenelderen
0
0
30.7. 14:00
Achel
Achel
2:0 (0-0)
Genker
Genker
30.7.
14:00
Achel
Genker
Achel
Genker
2
0
30.7. 14:00
Halvenweg Zonhoven
Halvenweg Zonhoven
0:3 (0-0)
Vlijtingen
Vlijtingen
30.7.
14:00
Halvenweg Zonhoven
Vlijtingen
Halvenweg Zonhoven
Vlijtingen
0
3
30.7. 14:00
WIK Eine
WIK Eine
3:1 (0-0)
Poesele
Poesele
30.7.
14:00
WIK Eine
Poesele
WIK Eine
Poesele
3
1
30.7. 14:00
SK Denderhoutem
SK Denderhoutem
3:1 (0-0)
Bellem
Bellem
30.7.
14:00
SK Denderhoutem
Bellem
SK Denderhoutem
Bellem
3
1
30.7. 14:00
Svelta Melsele II
Svelta Melsele II
8:0 (0-0)
Eendracht Zele
Eendracht Zele
30.7.
14:00
Svelta Melsele II
Eendracht Zele
Svelta Melsele II
Eendracht Zele
8
0
30.7. 14:00
Haasdonk
Haasdonk
1:0 (0-0)
Kleit Maldegem
Kleit Maldegem
30.7.
14:00
Haasdonk
Kleit Maldegem
Haasdonk
Kleit Maldegem
1
0
30.7. 14:00
Voorwaarts Gijzel
Voorwaarts Gijzel
0:4 (0-0)
Destelbergen
Destelbergen
30.7.
14:00
Voorwaarts Gijzel
Destelbergen
Voorwaarts Gijzel
Destelbergen
0
4
30.7. 14:00
Ardennen
Ardennen
1:0 (0-0)
Jong Zulte
Jong Zulte
30.7.
14:00
Ardennen
Jong Zulte
Ardennen
Jong Zulte
1
0
30.7. 14:00
Heikant Zele
Heikant Zele
1:2 (0-0)
Grembergen
Grembergen
30.7.
14:00
Heikant Zele
Grembergen
Heikant Zele
Grembergen
1
2
30.7. 14:00
Zeveren Sportief
Zeveren Sportief
1:7 (0-0)
Sottegem
Sottegem
30.7.
14:00
Zeveren Sportief
Sottegem
Zeveren Sportief
Sottegem
1
7
30.7. 14:00
Lokeren Doorslaar
Lokeren Doorslaar
4:2 (0-0)
Munkzwalm
Munkzwalm
30.7.
14:00
Lokeren Doorslaar
Munkzwalm
Lokeren Doorslaar
Munkzwalm
4
2
30.7. 14:00
Excelsior Mariakerke
Excelsior Mariakerke
0:8 (0-0)
Drongen
Drongen
30.7.
14:00
Excelsior Mariakerke
Drongen
Excelsior Mariakerke
Drongen
0
8
30.7. 14:00
Wevelgem City
Wevelgem City
3:2 (0-0)
Varsenare
Varsenare
30.7.
14:00
Wevelgem City
Varsenare
Wevelgem City
Varsenare
3
2
30.7. 14:00
Diksmuide
Diksmuide
5:0 (0-0)
Voorwaarts Zwevezele
Voorwaarts Zwevezele
30.7.
14:00
Diksmuide
Voorwaarts Zwevezele
Diksmuide
Voorwaarts Zwevezele
5
0
30.7. 14:00
SC Zonnebeke
SC Zonnebeke
1:0 (0-0)
Moen
Moen
30.7.
14:00
SC Zonnebeke
Moen
SC Zonnebeke
Moen
1
0
30.7. 14:00
Daring Brugge
Daring Brugge
3:5 (0-0)
Ardooie
Ardooie
30.7.
14:00
Daring Brugge
Ardooie
Daring Brugge
Ardooie
3
5
30.7. 14:00
Dottignies
Dottignies
3:1 (0-0)
Ruddervoorde II
Ruddervoorde II
30.7.
14:00
Dottignies
Ruddervoorde II
Dottignies
Ruddervoorde II
3
1
30.7. 14:00
Bredene
Bredene
1:2 (0-0)
Rumbeke
Rumbeke
30.7.
14:00
Bredene
Rumbeke
Bredene
Rumbeke
1
2
30.7. 14:00
Meulebeke
Meulebeke
1:2 (0-0)
Sparta Heestert
Sparta Heestert
30.7.
14:00
Meulebeke
Sparta Heestert
Meulebeke
Sparta Heestert
1
2
30.7. 14:00
Sassport Boezinge
Sassport Boezinge
4:2 (0-0)
Excelsior Zedelgem
Excelsior Zedelgem
30.7.
14:00
Sassport Boezinge
Excelsior Zedelgem
Sassport Boezinge
Excelsior Zedelgem
4
2
30.7. 14:00
BX Brussels
BX Brussels
2:0 (0-0)
Ixelles
Ixelles
30.7.
14:00
BX Brussels
Ixelles
BX Brussels
Ixelles
2
0
30.7. 14:00
Genappe
Genappe
0:0 (0-0)
Saint-Michel
Saint-Michel
30.7.
14:00
Genappe
Saint-Michel
Genappe
Saint-Michel
0
0
30.7. 14:00
NSeth Berchem
NSeth Berchem
5:0 (0-0)
AFC Evere
AFC Evere
30.7.
14:00
NSeth Berchem
AFC Evere
NSeth Berchem
AFC Evere
5
0
30.7. 14:00
Saint-Josse
Saint-Josse
0:1 (0-0)
Walhain
Walhain
30.7.
14:00
Saint-Josse
Walhain
Saint-Josse
Walhain
0
1
30.7. 14:00
Léopold
Léopold
1:1 (0-0)
Auderghem
Auderghem
30.7.
14:00
Léopold
Auderghem
Léopold
Auderghem
1
1
30.7. 14:00
Kosova Schaerbeek
Kosova Schaerbeek
1:1 (0-0)
Sporting Bruxelles
Sporting Bruxelles
30.7.
14:00
Kosova Schaerbeek
Sporting Bruxelles
Kosova Schaerbeek
Sporting Bruxelles
1
1
30.7. 14:00
Jodoigne
Jodoigne
3:1 (0-0)
Grez-Doiceau
Grez-Doiceau
30.7.
14:00
Jodoigne
Grez-Doiceau
Jodoigne
Grez-Doiceau
3
1
30.7. 14:00
Evelette-Jallet
Evelette-Jallet
1:0 (0-0)
Meux II
Meux II
30.7.
14:00
Evelette-Jallet
Meux II
Evelette-Jallet
Meux II
1
0
30.7. 14:00
Petigny-Frasnes
Petigny-Frasnes
1:1 (0-0)
Flavion-Morialmé
Flavion-Morialmé
30.7.
14:00
Petigny-Frasnes
Flavion-Morialmé
Petigny-Frasnes
Flavion-Morialmé
1
1
30.7. 14:00
US Dinantaise
US Dinantaise
2:0 (0-0)
Fernelmont-Hemptinne
Fernelmont-Hemptinne
30.7.
14:00
US Dinantaise
Fernelmont-Hemptinne
US Dinantaise
Fernelmont-Hemptinne
2
0
30.7. 14:00
Chevetogne
Chevetogne
0:1 (0-0)
Profondeville
Profondeville
30.7.
14:00
Chevetogne
Profondeville
Chevetogne
Profondeville
0
1
30.7. 14:00
Biesme
Biesme
3:0 (0-0)
Nismes
Nismes
30.7.
14:00
Biesme
Nismes
Biesme
Nismes
3
0
30.7. 14:00
Spy
Spy
2:2 (0-0)
Condruzien
Condruzien
30.7.
14:00
Spy
Condruzien
Spy
Condruzien
2
2
30.7. 14:00
Isièroise
Isièroise
1:1 (0-0)
Luingnois II
Luingnois II
30.7.
14:00
Isièroise
Luingnois II
Isièroise
Luingnois II
1
1
30.7. 14:00
WSAC Fleurus
WSAC Fleurus
1:0 (0-0)
Thumaide
Thumaide
30.7.
14:00
WSAC Fleurus
Thumaide
WSAC Fleurus
Thumaide
1
0
30.7. 14:00
Péruwelz
Péruwelz
4:0 (0-0)
Jumet
Jumet
30.7.
14:00
Péruwelz
Jumet
Péruwelz
Jumet
4
0
30.7. 14:00
AEDEC Hyon
AEDEC Hyon
0:4 (0-0)
Gilly
Gilly
30.7.
14:00
AEDEC Hyon
Gilly
AEDEC Hyon
Gilly
0
4
30.7. 14:00
Houdinois
Houdinois
2:0 (0-0)
Havré
Havré
30.7.
14:00
Houdinois
Havré
Houdinois
Havré
2
0
30.7. 13:30
Lauwe
Lauwe
2:0 (0-0)
Houthulst
Houthulst
30.7.
13:30
Lauwe
Houthulst
Lauwe
Houthulst
2
0
30.7. 12:30
Wilrijk
Wilrijk
3:0 (0-0)
Eendracht Zoersel
Eendracht Zoersel
30.7.
12:30
Wilrijk
Eendracht Zoersel
Wilrijk
Eendracht Zoersel
3
0
29.7. 18:15
Union La Calamine II
Union La Calamine II
0:1 (0-0)
Ster-Francorchamps
Ster-Francorchamps
29.7.
18:15
Union La Calamine II
Ster-Francorchamps
Union La Calamine II
Ster-Francorchamps
0
1
29.7. 18:00
Meeuwen
Meeuwen
0:1 (0-0)
Verbroedering Maasmechelen
Verbroedering Maasmechelen
29.7.
18:00
Meeuwen
Verbroedering Maasmechelen
Meeuwen
Verbroedering Maasmechelen
0
1
29.7. 18:00
SSD Opoeteren
SSD Opoeteren
0:6 (0-0)
Beringen
Beringen
29.7.
18:00
SSD Opoeteren
Beringen
SSD Opoeteren
Beringen
0
6
29.7. 18:00
Villers-La-Ville
Villers-La-Ville
5:0 (0-0)
Etterbeek
Etterbeek
29.7.
18:00
Villers-La-Ville
Etterbeek
Villers-La-Ville
Etterbeek
5
0
29.7. 17:30
JS Fizoise
JS Fizoise
6:4 (0-0)
Ambleve
Ambleve
29.7.
17:30
JS Fizoise
Ambleve
JS Fizoise
Ambleve
6
4
29.7. 17:30
Meer
Meer
1:3 (0-0)
Antonia
Antonia
29.7.
17:30
Meer
Antonia
Meer
Antonia
1
3
29.7. 17:30
Herkol
Herkol
0:3 (0-0)
Groen Star Beek
Groen Star Beek
29.7.
17:30
Herkol
Groen Star Beek
Herkol
Groen Star Beek
0
3
29.7. 17:30
Kadijk Overpelt
Kadijk Overpelt
3:0 (0-0)
Weerstand Koersel
Weerstand Koersel
29.7.
17:30
Kadijk Overpelt
Weerstand Koersel
Kadijk Overpelt
Weerstand Koersel
3
0
29.7. 17:30
Berlare
Berlare
3:0 (0-0)
Sint-Niklaas
Sint-Niklaas
29.7.
17:30
Berlare
Sint-Niklaas
Berlare
Sint-Niklaas
3
0
29.7. 17:30
Svelta Melsele
Svelta Melsele
1:1 (0-0)
Beveren
Beveren
29.7.
17:30
Svelta Melsele
Beveren
Svelta Melsele
Beveren
1
1
29.7. 17:00
Roy-Lignieres
Roy-Lignieres
2:1 (0-0)
RUS Assenois
RUS Assenois
29.7.
17:00
Roy-Lignieres
RUS Assenois
Roy-Lignieres
RUS Assenois
2
1
29.7. 17:00
Wijnegem
Wijnegem
2:0 (0-0)
Herselt
Herselt
29.7.
17:00
Wijnegem
Herselt
Wijnegem
Herselt
2
0
29.7. 13:00
Kattenbos
Kattenbos
0:0 (0-0)
Herk
Herk
29.7.
13:00
Kattenbos
Herk
Kattenbos
Herk
0
0
28.7. 18:30
Saint-André Ochamps
Saint-André Ochamps
3:4 (0-0)
Messancy
Messancy
28.7.
18:30
Saint-André Ochamps
Messancy
Saint-André Ochamps
Messancy
3
4
28.7. 18:30
Libramont
Libramont
3:1 (0-0)
Lorraine Arlon
Lorraine Arlon
28.7.
18:30
Libramont
Lorraine Arlon
Libramont
Lorraine Arlon
3
1