Dodgerbet >
Belgian Cup Table
Belgian Cup
Utakmice: 357
Domaćini: 171 (48%)Gosti: 119 (33%)
Nerješeno: 67 (19%)
OVER/UNDER
OVER 1,5: 301 (84%)OVER 2,5: 237 (66%)
OVER 3,5: 173 (48%)
Domaćini
OVER 0,5: 286 (80%)OVER 1,5: 201 (56%)
OVER 2,5: 109 (31%)
Gosti
OVER 0,5: 255 (71%)OVER 1,5: 139 (39%)
OVER 2,5: 81 (23%)
Next matches Belgian Cup
Pregled utakmice Belgian Cup
29.2. 19:45
Antwerp
3:0 (2-0)
KV Oostende
29.2.
19:45
19:45
Antwerp
KV Oostende
KV Oostende
3
0
0
28.2. 19:30
Union Saint-Gilloise
2:0 (0-0)
Club Brugge
28.2.
19:30
19:30
Union Saint-Gilloise
Club Brugge
Club Brugge
2
0
0
8.2. 19:00
KV Oostende
1:1 (1-1)
Antwerp
8.2.
19:00
19:00
KV Oostende
Antwerp
Antwerp
1
1
1
7.2. 19:45
Club Brugge
2:1 (1-0)
Union Saint-Gilloise
7.2.
19:45
19:45
Club Brugge
Union Saint-Gilloise
Union Saint-Gilloise
2
1
1
25.1. 19:30
Union Saint-Gilloise
2:1 (1-0)
Anderlecht
25.1.
19:30
19:30
Union Saint-Gilloise
Anderlecht
Anderlecht
2
1
1
24.1. 19:30
OH Leuven
2:3 (1-2)
Antwerp
24.1.
19:30
19:30
OH Leuven
Antwerp
Antwerp
2
3
3
17.1. 19:15
KV Oostende
2:0 (1-0)
RWDM
17.1.
19:15
19:15
KV Oostende
RWDM
RWDM
2
0
0
16.1. 19:45
Gent
0:1 (0-1)
Club Brugge
16.1.
19:45
19:45
Gent
Club Brugge
Club Brugge
0
1
1
7.12. 19:30
Anderlecht
2:0 (1-0)
Standard Liège
7.12.
19:30
19:30
Anderlecht
Standard Liège
Standard Liège
2
0
0
7.12. 19:00
Waasland-Beveren
0:2 (0-0)
Union Saint-Gilloise
7.12.
19:00
19:00
Waasland-Beveren
Union Saint-Gilloise
Union Saint-Gilloise
0
2
2
6.12. 19:45
Club Brugge
4:0 (2-0)
Zulte-Waregem
6.12.
19:45
19:45
Club Brugge
Zulte-Waregem
Zulte-Waregem
4
0
0
6.12. 19:30
Sint-Truiden
0:1 (0-1)
Gent
6.12.
19:30
19:30
Sint-Truiden
Gent
Gent
0
1
1
6.12. 19:30
Antwerp
5:2 (1-2)
Sporting Charleroi
6.12.
19:30
19:30
Antwerp
Sporting Charleroi
Sporting Charleroi
5
2
2
6.12. 19:00
KV Oostende
3:1 (0-0)
Genk
6.12.
19:00
19:00
KV Oostende
Genk
Genk
3
1
1
6.12. 19:00
Knokke
1:1 (1-1)
OH Leuven
6.12.
19:00
19:00
Knokke
OH Leuven
OH Leuven
1
1
1
5.12. 19:00
Kortrijk
0:1 (0-0)
RWDM
5.12.
19:00
19:00
Kortrijk
RWDM
RWDM
0
1
1
1.11. 19:45
Beerschot-Wilrijk
0:6 (0-5)
Club Brugge
1.11.
19:45
19:45
Beerschot-Wilrijk
Club Brugge
Club Brugge
0
6
6
1.11. 19:30
Standard Liège
5:0 (1-0)
Harelbeke
1.11.
19:30
19:30
Standard Liège
Harelbeke
Harelbeke
5
0
0
1.11. 19:00
Waasland-Beveren
3:1 (2-0)
Westerlo
1.11.
19:00
19:00
Waasland-Beveren
Westerlo
Westerlo
3
1
1
1.11. 19:00
RWDM
1:0 (0-0)
Olympic Charleroi
1.11.
19:00
19:00
RWDM
Olympic Charleroi
Olympic Charleroi
1
0
0
1.11. 18:00
Patro Eisden
1:3 (0-1)
Gent
1.11.
18:00
18:00
Patro Eisden
Gent
Gent
1
3
3
1.11. 18:00
Dender
1:1 (1-1)
Kortrijk
1.11.
18:00
18:00
Dender
Kortrijk
Kortrijk
1
1
1
1.11. 17:00
OH Leuven
5:0 (3-0)
Elene-Grotenberge
1.11.
17:00
17:00
OH Leuven
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
5
0
0
1.11. 15:00
URSL Visé
0:4 (0-1)
Genk
1.11.
15:00
15:00
URSL Visé
Genk
Genk
0
4
4
1.11. 14:45
Lierse Kempenzonen
1:4 (1-3)
Antwerp
1.11.
14:45
14:45
Lierse Kempenzonen
Antwerp
Antwerp
1
4
4
1.11. 14:00
Union Saint-Gilloise
2:1 (1-0)
Meux
1.11.
14:00
14:00
Union Saint-Gilloise
Meux
Meux
2
1
1
31.10. 19:30
Sint-Truiden
3:0 (0-0)
Francs Borains
31.10.
19:30
19:30
Sint-Truiden
Francs Borains
Francs Borains
3
0
0
31.10. 19:30
La Louvière
0:1 (0-1)
Anderlecht
31.10.
19:30
19:30
La Louvière
Anderlecht
Anderlecht
0
1
1
31.10. 19:30
Cercle Brugge
2:2 (1-1)
Zulte-Waregem
31.10.
19:30
19:30
Cercle Brugge
Zulte-Waregem
Zulte-Waregem
2
2
2
31.10. 19:30
Thes Sport
0:3 (0-1)
Sporting Charleroi
31.10.
19:30
19:30
Thes Sport
Sporting Charleroi
Sporting Charleroi
0
3
3
31.10. 19:00
Knokke
1:1 (0-0)
Mechelen
31.10.
19:00
19:00
Knokke
Mechelen
Mechelen
1
1
1
31.10. 17:30
AS Eupen
0:2 (0-1)
KV Oostende
31.10.
17:30
17:30
AS Eupen
KV Oostende
KV Oostende
0
2
2
10.9. 14:00
Knokke
3:1 (0-0)
RFC Seraing
10.9.
14:00
14:00
Knokke
RFC Seraing
RFC Seraing
3
1
1
10.9. 14:00
Albert Quévy-Mons
0:1 (0-0)
Dender
10.9.
14:00
14:00
Albert Quévy-Mons
Dender
Dender
0
1
1
10.9. 14:00
URSL Visé
2:0 (1-0)
Lommel United
10.9.
14:00
14:00
URSL Visé
Lommel United
Lommel United
2
0
0
10.9. 14:00
Onhaye
1:1 (0-0)
Harelbeke
10.9.
14:00
14:00
Onhaye
Harelbeke
Harelbeke
1
1
1
10.9. 14:00
Elene-Grotenberge
4:3 (1-1)
Schaerbeek-Evere
10.9.
14:00
14:00
Elene-Grotenberge
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
4
3
3
9.9. 18:00
Lokeren-Temse
3:3 (0-1)
Beerschot-Wilrijk
9.9.
18:00
18:00
Lokeren-Temse
Beerschot-Wilrijk
Beerschot-Wilrijk
3
3
3
9.9. 18:00
Lierse Kempenzonen
3:0 (3-0)
Ninove
9.9.
18:00
18:00
Lierse Kempenzonen
Ninove
Ninove
3
0
0
9.9. 18:00
Olympic Charleroi
1:1 (0-0)
Deinze
9.9.
18:00
18:00
Olympic Charleroi
Deinze
Deinze
1
1
1
9.9. 18:00
Hoogstraten
0:2 (0-1)
Patro Eisden
9.9.
18:00
18:00
Hoogstraten
Patro Eisden
Patro Eisden
0
2
2
9.9. 18:00
La Louvière
2:0 (0-0)
Liège
9.9.
18:00
18:00
La Louvière
Liège
Liège
2
0
0
9.9. 18:00
Thes Sport
2:0 (0-0)
Racing Mechelen
9.9.
18:00
18:00
Thes Sport
Racing Mechelen
Racing Mechelen
2
0
0
9.9. 17:00
Excelsior Virton
0:1 (0-1)
Waasland-Beveren
9.9.
17:00
17:00
Excelsior Virton
Waasland-Beveren
Waasland-Beveren
0
1
1
9.9. 16:00
Zulte-Waregem
4:1 (0-0)
Sint-Lenaarts
9.9.
16:00
16:00
Zulte-Waregem
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
4
1
1
9.9. 16:00
Tongeren
1:4 (1-1)
Francs Borains
9.9.
16:00
16:00
Tongeren
Francs Borains
Francs Borains
1
4
4
9.9. 16:00
Habay-la-Neuve
1:2 (1-1)
Meux
9.9.
16:00
16:00
Habay-la-Neuve
Meux
Meux
1
2
2
8.9. 18:00
KV Oostende
5:0 (2-0)
Ganshoren
8.9.
18:00
18:00
KV Oostende
Ganshoren
Ganshoren
5
0
0
27.8. 14:00
Eendracht Aalst
0:1 (0-0)
Albert Quévy-Mons
27.8.
14:00
14:00
Eendracht Aalst
Albert Quévy-Mons
Albert Quévy-Mons
0
1
1
27.8. 14:00
URSL Visé
2:1 (0-0)
Rus Binche
27.8.
14:00
14:00
URSL Visé
Rus Binche
Rus Binche
2
1
1
27.8. 14:00
RAS Monceau
2:3 (1-1)
Ganshoren
27.8.
14:00
14:00
RAS Monceau
Ganshoren
Ganshoren
2
3
3
27.8. 14:00
Stade Verviers
2:3 (0-0)
Schaerbeek-Evere
27.8.
14:00
14:00
Stade Verviers
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
2
3
3
27.8. 14:00
Elene-Grotenberge
4:3 (2-1)
Wezel
27.8.
14:00
14:00
Elene-Grotenberge
Wezel
Wezel
4
3
3
27.8. 14:00
Lokeren-Temse
1:0 (0-0)
Warnant
27.8.
14:00
14:00
Lokeren-Temse
Warnant
Warnant
1
0
0
26.8. 18:00
Rochefort
1:2 (0-0)
Racing Mechelen
26.8.
18:00
18:00
Rochefort
Racing Mechelen
Racing Mechelen
1
2
2
26.8. 18:00
Knokke
3:0 (0-0)
Merelbeke
26.8.
18:00
18:00
Knokke
Merelbeke
Merelbeke
3
0
0
26.8. 18:00
Thes Sport
4:0 (0-0)
Hamoir
26.8.
18:00
18:00
Thes Sport
Hamoir
Hamoir
4
0
0
26.8. 18:00
Ninove
2:0 (0-0)
Roeselare Daisel
26.8.
18:00
18:00
Ninove
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
2
0
0
26.8. 18:00
Onhaye
3:0 (0-0)
Rebecq
26.8.
18:00
18:00
Onhaye
Rebecq
Rebecq
3
0
0
26.8. 18:00
La Louvière
2:1 (0-0)
Sprimont-Comblain
26.8.
18:00
18:00
La Louvière
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
2
1
1
26.8. 17:30
Sint-Lenaarts
1:0 (0-0)
Berchem Sport
26.8.
17:30
17:30
Sint-Lenaarts
Berchem Sport
Berchem Sport
1
0
0
26.8. 17:30
Hoogstraten
3:2 (0-0)
Spouwen-Mopertingen
26.8.
17:30
17:30
Hoogstraten
Spouwen-Mopertingen
Spouwen-Mopertingen
3
2
2
26.8. 17:00
Esperanza Pelt
2:2 (0-0)
Excelsior Virton
26.8.
17:00
17:00
Esperanza Pelt
Excelsior Virton
Excelsior Virton
2
2
2
26.8. 17:00
Harelbeke
2:1 (0-0)
VW Hamme
26.8.
17:00
17:00
Harelbeke
VW Hamme
VW Hamme
2
1
1
26.8. 16:00
Habay-la-Neuve
0:0 (0-0)
Oudenaarde
26.8.
16:00
16:00
Habay-la-Neuve
Oudenaarde
Oudenaarde
0
0
0
26.8. 15:30
Rupel Boom
2:3 (0-0)
Olympic Charleroi
26.8.
15:30
15:30
Rupel Boom
Olympic Charleroi
Olympic Charleroi
2
3
3
25.8. 18:30
Meux
4:1 (1-0)
Marloie Sport
25.8.
18:30
18:30
Meux
Marloie Sport
Marloie Sport
4
1
1
25.8. 18:30
Dessel Sport
1:2 (1-0)
Tongeren
25.8.
18:30
18:30
Dessel Sport
Tongeren
Tongeren
1
2
2
20.8. 14:00
Houtvenne
2:2 (1-0)
Esperanza Pelt
20.8.
14:00
14:00
Houtvenne
Esperanza Pelt
Esperanza Pelt
2
2
2
20.8. 14:00
Meux
2:0 (1-0)
Achel
20.8.
14:00
14:00
Meux
Achel
Achel
2
0
0
20.8. 14:00
Cappellen
1:1 (0-0)
Stade Verviers
20.8.
14:00
14:00
Cappellen
Stade Verviers
Stade Verviers
1
1
1
20.8. 14:00
Schaerbeek-Evere
4:1 (2-1)
Heist
20.8.
14:00
14:00
Schaerbeek-Evere
Heist
Heist
4
1
1
20.8. 14:00
Olympic Charleroi
1:0 (0-0)
La Louvière Centre
20.8.
14:00
14:00
Olympic Charleroi
La Louvière Centre
La Louvière Centre
1
0
0
20.8. 14:00
Tienen
2:2 (0-0)
Albert Quévy-Mons
20.8.
14:00
14:00
Tienen
Albert Quévy-Mons
Albert Quévy-Mons
2
2
2
20.8. 14:00
Acren
1:3 (1-1)
Thes Sport
20.8.
14:00
14:00
Acren
Thes Sport
Thes Sport
1
3
3
20.8. 14:00
Knokke
2:1 (1-1)
La Calamine
20.8.
14:00
14:00
Knokke
La Calamine
La Calamine
2
1
1
20.8. 14:00
Wanze / Bas-Oha
0:8 (0-4)
La Louvière
20.8.
14:00
14:00
Wanze / Bas-Oha
La Louvière
La Louvière
0
8
8
20.8. 14:00
URSL Visé
3:0 (2-0)
Tournai
20.8.
14:00
14:00
URSL Visé
Tournai
Tournai
3
0
0
20.8. 14:00
Sint-Eloois-Winkel
1:1 (1-1)
Rochefort
20.8.
14:00
14:00
Sint-Eloois-Winkel
Rochefort
Rochefort
1
1
1
20.8. 14:00
Lokeren-Temse
6:0 (2-0)
Verlaine
20.8.
14:00
14:00
Lokeren-Temse
Verlaine
Verlaine
6
0
0
20.8. 14:00
KSC City Pirates
2:3 (0-1)
Sprimont-Comblain
20.8.
14:00
14:00
KSC City Pirates
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
2
3
3
20.8. 14:00
Oostkamp
1:2 (1-0)
Rupel Boom
20.8.
14:00
14:00
Oostkamp
Rupel Boom
Rupel Boom
1
2
2
20.8. 14:00
Racing Mechelen
10:0 (3-0)
Montignies
20.8.
14:00
14:00
Racing Mechelen
Montignies
Montignies
10
0
0
20.8. 14:00
Diest
0:1 (0-0)
Marloie Sport
20.8.
14:00
14:00
Diest
Marloie Sport
Marloie Sport
0
1
1
20.8. 14:00
Spouwen-Mopertingen
1:1 (0-1)
Wolvertem Merchtem
20.8.
14:00
14:00
Spouwen-Mopertingen
Wolvertem Merchtem
Wolvertem Merchtem
1
1
1
20.8. 14:00
Jette
2:3 (1-1)
Onhaye
20.8.
14:00
14:00
Jette
Onhaye
Onhaye
2
3
3
20.8. 14:00
Stockay-Warfusée
0:1 (0-0)
Hamoir
20.8.
14:00
14:00
Stockay-Warfusée
Hamoir
Hamoir
0
1
1
20.8. 14:00
Perwez
1:5 (0-0)
Merelbeke
20.8.
14:00
14:00
Perwez
Merelbeke
Merelbeke
1
5
5
20.8. 14:00
Diegem Sport
3:2 (3-2)
Eendracht Aalst
20.8.
14:00
14:00
Diegem Sport
Eendracht Aalst
Eendracht Aalst
3
2
2
20.8. 14:00
Rus Binche
8:0 (0-0)
Haasdonk
20.8.
14:00
14:00
Rus Binche
Haasdonk
Haasdonk
8
0
0
20.8. 14:00
Ganshoren
2:2 (0-1)
Zelzate
20.8.
14:00
14:00
Ganshoren
Zelzate
Zelzate
2
2
2
20.8. 14:00
Rebecq
1:0 (1-0)
FC Lebbeke
20.8.
14:00
14:00
Rebecq
FC Lebbeke
FC Lebbeke
1
0
0
20.8. 14:00
Wezel
4:2 (2-1)
Olsa Brakel
20.8.
14:00
14:00
Wezel
Olsa Brakel
Olsa Brakel
4
2
2
20.8. 14:00
Oudenaarde
4:0 (0-0)
Beaufays
20.8.
14:00
14:00
Oudenaarde
Beaufays
Beaufays
4
0
0
20.8. 14:00
Tongeren
2:1 (1-0)
Hades
20.8.
14:00
14:00
Tongeren
Hades
Hades
2
1
1
20.8. 14:00
Ninove
3:1 (1-1)
Erpe-Mere United
20.8.
14:00
14:00
Ninove
Erpe-Mere United
Erpe-Mere United
3
1
1
20.8. 14:00
Wellen
0:1 (0-0)
RAS Monceau
20.8.
14:00
14:00
Wellen
RAS Monceau
RAS Monceau
0
1
1
20.8. 14:00
Warnant
5:0 (3-0)
Tempo Overijse
20.8.
14:00
14:00
Warnant
Tempo Overijse
Tempo Overijse
5
0
0
20.8. 13:00
Ethe Belmont
0:4 (0-2)
Berchem Sport
20.8.
13:00
13:00
Ethe Belmont
Berchem Sport
Berchem Sport
0
4
4
19.8. 18:00
Union Namur
0:5 (0-0)
Roeselare Daisel
19.8.
18:00
18:00
Union Namur
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
0
5
5
19.8. 18:00
Hoogstraten
1:1 (0-0)
Ostiches
19.8.
18:00
18:00
Hoogstraten
Ostiches
Ostiches
1
1
1
19.8. 18:00
Habay-la-Neuve
2:0 (0-0)
Destelbergen
19.8.
18:00
18:00
Habay-la-Neuve
Destelbergen
Destelbergen
2
0
0
19.8. 17:30
Dessel Sport
4:2 (0-0)
RFC Wetteren
19.8.
17:30
17:30
Dessel Sport
RFC Wetteren
RFC Wetteren
4
2
2
19.8. 17:30
Sint-Lenaarts
1:0 (0-0)
Gent-Zeehaven
19.8.
17:30
17:30
Sint-Lenaarts
Gent-Zeehaven
Gent-Zeehaven
1
0
0
19.8. 17:00
Dikkelvenne
1:3 (0-0)
Harelbeke
19.8.
17:00
17:00
Dikkelvenne
Harelbeke
Harelbeke
1
3
3
19.8. 17:00
Elene-Grotenberge
5:4 (0-0)
Sparta Petegem
19.8.
17:00
17:00
Elene-Grotenberge
Sparta Petegem
Sparta Petegem
5
4
4
19.8. 16:00
Bocholt
3:3 (0-0)
Excelsior Virton
19.8.
16:00
16:00
Bocholt
Excelsior Virton
Excelsior Virton
3
3
3
13.8. 15:00
Sporting Tisselt
2:2 (1-1)
VW Hamme
13.8.
15:00
15:00
Sporting Tisselt
VW Hamme
VW Hamme
2
2
2
13.8. 14:00
Diest
2:0 (2-0)
Meix-Devant-Virton
13.8.
14:00
14:00
Diest
Meix-Devant-Virton
Meix-Devant-Virton
2
0
0
13.8. 14:00
Tempo Overijse
1:1 (0-1)
Herent
13.8.
14:00
14:00
Tempo Overijse
Herent
Herent
1
1
1
13.8. 14:00
Meux
2:0 (1-0)
HO Kalken
13.8.
14:00
14:00
Meux
HO Kalken
HO Kalken
2
0
0
13.8. 14:00
Ostiches
3:1 (2-1)
Londerzeel
13.8.
14:00
14:00
Ostiches
Londerzeel
Londerzeel
3
1
1
13.8. 14:00
La Calamine
1:1 (1-0)
Lauwe
13.8.
14:00
14:00
La Calamine
Lauwe
Lauwe
1
1
1
13.8. 14:00
Rochefort
5:0 (2-0)
Villers-La-Ville
13.8.
14:00
14:00
Rochefort
Villers-La-Ville
Villers-La-Ville
5
0
0
13.8. 14:00
Wanze / Bas-Oha
0:0 (0-0)
Voorde Appelterre
13.8.
14:00
14:00
Wanze / Bas-Oha
Voorde Appelterre
Voorde Appelterre
0
0
0
13.8. 14:00
Eendracht Aalst
1:0 (1-0)
Gouvy
13.8.
14:00
14:00
Eendracht Aalst
Gouvy
Gouvy
1
0
0
13.8. 14:00
Rupel Boom
3:1 (2-0)
JS Fizoise
13.8.
14:00
14:00
Rupel Boom
JS Fizoise
JS Fizoise
3
1
1
13.8. 14:00
RAS Monceau
3:2 (1-1)
Lille
13.8.
14:00
14:00
RAS Monceau
Lille
Lille
3
2
2
13.8. 14:00
Verlaine
0:0 (0-0)
Landen
13.8.
14:00
14:00
Verlaine
Landen
Landen
0
0
0
13.8. 14:00
Belœil
0:6 (0-2)
Acren
13.8.
14:00
14:00
Belœil
Acren
Acren
0
6
6
13.8. 14:00
Bocholt
1:1 (1-0)
Blankenberge
13.8.
14:00
14:00
Bocholt
Blankenberge
Blankenberge
1
1
1
13.8. 14:00
Rus Binche
4:1 (0-0)
Fortuna Smeermaas
13.8.
14:00
14:00
Rus Binche
Fortuna Smeermaas
Fortuna Smeermaas
4
1
1
13.8. 14:00
Wezel
10:0 (5-0)
Jodoigne
13.8.
14:00
14:00
Wezel
Jodoigne
Jodoigne
10
0
0
13.8. 14:00
Torhout
1:3 (1-1)
Esperanza Pelt
13.8.
14:00
14:00
Torhout
Esperanza Pelt
Esperanza Pelt
1
3
3
13.8. 14:00
Gent-Zeehaven
3:0 (1-0)
Houdinois
13.8.
14:00
14:00
Gent-Zeehaven
Houdinois
Houdinois
3
0
0
13.8. 14:00
Schaerbeek-Evere
2:1 (2-0)
Sporting Hasselt
13.8.
14:00
14:00
Schaerbeek-Evere
Sporting Hasselt
Sporting Hasselt
2
1
1
13.8. 14:00
Ster-Francorchamps
2:2 (0-1)
FC Lebbeke
13.8.
14:00
14:00
Ster-Francorchamps
FC Lebbeke
FC Lebbeke
2
2
2
13.8. 14:00
Spy
2:4 (0-3)
Ganshoren
13.8.
14:00
14:00
Spy
Ganshoren
Ganshoren
2
4
4
13.8. 14:00
Rebecq
10:0 (4-0)
Kalfort Puursica
13.8.
14:00
14:00
Rebecq
Kalfort Puursica
Kalfort Puursica
10
0
0
13.8. 14:00
Haasdonk
2:2 (1-0)
Tubize
13.8.
14:00
14:00
Haasdonk
Tubize
Tubize
2
2
2
13.8. 14:00
Mandel United
1:1 (0-1)
Elene-Grotenberge
13.8.
14:00
14:00
Mandel United
Elene-Grotenberge
Elene-Grotenberge
1
1
1
13.8. 14:00
Houtvenne
2:1 (0-0)
Avanti
13.8.
14:00
14:00
Houtvenne
Avanti
Avanti
2
1
1
13.8. 14:00
Eppegem
0:3 (0-2)
Tongeren
13.8.
14:00
14:00
Eppegem
Tongeren
Tongeren
0
3
3
13.8. 14:00
Merelbeke
2:0 (2-0)
Turnhout
13.8.
14:00
14:00
Merelbeke
Turnhout
Turnhout
2
0
0
13.8. 14:00
Diksmuide
2:3 (1-0)
RFC Wetteren
13.8.
14:00
14:00
Diksmuide
RFC Wetteren
RFC Wetteren
2
3
3
13.8. 14:00
Richelle United
2:5 (2-0)
Oostkamp
13.8.
14:00
14:00
Richelle United
Oostkamp
Oostkamp
2
5
5
13.8. 14:00
Wielsbeke
1:5 (1-3)
Dikkelvenne
13.8.
14:00
14:00
Wielsbeke
Dikkelvenne
Dikkelvenne
1
5
5
13.8. 14:00
Sparta Petegem
1:0 (0-0)
Aywaille
13.8.
14:00
14:00
Sparta Petegem
Aywaille
Aywaille
1
0
0
13.8. 14:00
Eendracht Aalter
0:1 (0-0)
Stockay-Warfusée
13.8.
14:00
14:00
Eendracht Aalter
Stockay-Warfusée
Stockay-Warfusée
0
1
1
13.8. 14:00
RESC Houffaloise
0:5 (0-1)
Racing Mechelen
13.8.
14:00
14:00
RESC Houffaloise
Racing Mechelen
Racing Mechelen
0
5
5
13.8. 14:00
Stade Verviers
1:0 (0-0)
Biesme
13.8.
14:00
14:00
Stade Verviers
Biesme
Biesme
1
0
0
13.8. 14:00
Aische
1:1 (1-1)
KSC City Pirates
13.8.
14:00
14:00
Aische
KSC City Pirates
KSC City Pirates
1
1
1
13.8. 14:00
Entité Manageoise
2:2 (1-2)
La Louvière Centre
13.8.
14:00
14:00
Entité Manageoise
La Louvière Centre
La Louvière Centre
2
2
2
13.8. 14:00
Lyra-Lierse Berlaar
1:1 (0-1)
Achel
13.8.
14:00
14:00
Lyra-Lierse Berlaar
Achel
Achel
1
1
1
13.8. 14:00
Sint-Denijs Sport
0:1 (0-1)
Harelbeke
13.8.
14:00
14:00
Sint-Denijs Sport
Harelbeke
Harelbeke
0
1
1
13.8. 14:00
Sint-Lenaarts
3:2 (2-0)
Gullegem
13.8.
14:00
14:00
Sint-Lenaarts
Gullegem
Gullegem
3
2
2
13.8. 14:00
Hades
3:0 (2-0)
Racing Waregem
13.8.
14:00
14:00
Hades
Racing Waregem
Racing Waregem
3
0
0
13.8. 14:00
Eendracht Termien
1:2 (1-1)
Warnant
13.8.
14:00
14:00
Eendracht Termien
Warnant
Warnant
1
2
2
13.8. 14:00
Jette
2:0 (1-0)
's Gravenwezel-Schilde
13.8.
14:00
14:00
Jette
's Gravenwezel-Schilde
's Gravenwezel-Schilde
2
0
0
13.8. 14:00
Genappe
1:1 (0-0)
Wolvertem Merchtem
13.8.
14:00
14:00
Genappe
Wolvertem Merchtem
Wolvertem Merchtem
1
1
1
13.8. 14:00
Braine
1:1 (0-0)
Wambeek-Ternat
13.8.
14:00
14:00
Braine
Wambeek-Ternat
Wambeek-Ternat
1
1
1
13.8. 14:00
Wellen
2:1 (0-1)
Pepingen-Halle
13.8.
14:00
14:00
Wellen
Pepingen-Halle
Pepingen-Halle
2
1
1
13.8. 14:00
Destelbergen
2:1 (0-0)
Beauraing
13.8.
14:00
14:00
Destelbergen
Beauraing
Beauraing
2
1
1
13.8. 14:00
Perwez
0:0 (0-0)
Torpedo Hasselt
13.8.
14:00
14:00
Perwez
Torpedo Hasselt
Torpedo Hasselt
0
0
0
13.8. 14:00
Erpe-Mere United
2:2 (1-0)
Raeren-Eynatten
13.8.
14:00
14:00
Erpe-Mere United
Raeren-Eynatten
Raeren-Eynatten
2
2
2
13.8. 14:00
Beaufays
2:1 (0-0)
Flavion-Morialmé
13.8.
14:00
14:00
Beaufays
Flavion-Morialmé
Flavion-Morialmé
2
1
1
13.8. 14:00
Flenu
1:3 (0-0)
Roeselare Daisel
13.8.
14:00
14:00
Flenu
Roeselare Daisel
Roeselare Daisel
1
3
3
13.8. 14:00
Péruwelz
1:2 (0-0)
Onhaye
13.8.
14:00
14:00
Péruwelz
Onhaye
Onhaye
1
2
2
13.8. 14:00
Sottegem
2:3 (1-1)
Montignies
13.8.
14:00
14:00
Sottegem
Montignies
Montignies
2
3
3
13.8. 13:00
Diegem Sport
3:0 (2-0)
Groen Star Beek
13.8.
13:00
13:00
Diegem Sport
Groen Star Beek
Groen Star Beek
3
0
0
13.8. 13:00
Ethe Belmont
2:1 (0-1)
Antoing
13.8.
13:00
13:00
Ethe Belmont
Antoing
Antoing
2
1
1
12.8. 18:00
Habay-la-Neuve
2:2 (0-0)
Geel
12.8.
18:00
18:00
Habay-la-Neuve
Geel
Geel
2
2
2
12.8. 18:00
Ninove
2:0 (0-0)
Ciney
12.8.
18:00
18:00
Ninove
Ciney
Ciney
2
0
0
12.8. 18:00
Albert Quévy-Mons
11:0 (0-0)
Stade Bierbeek
12.8.
18:00
18:00
Albert Quévy-Mons
Stade Bierbeek
Stade Bierbeek
11
0
0
12.8. 18:00
Jodoigne
0:1 (0-0)
Marloie Sport
12.8.
18:00
18:00
Jodoigne
Marloie Sport
Marloie Sport
0
1
1
12.8. 18:00
Sprimont-Comblain
3:1 (0-0)
Léopold
12.8.
18:00
18:00
Sprimont-Comblain
Léopold
Léopold
3
1
1
12.8. 17:30
Tournai
5:0 (0-0)
Longlier
12.8.
17:30
17:30
Tournai
Longlier
Longlier
5
0
0
12.8. 17:30
De Kempen
1:5 (0-2)
Spouwen-Mopertingen
12.8.
17:30
17:30
De Kempen
Spouwen-Mopertingen
Spouwen-Mopertingen
1
5
5
12.8. 17:00
Sint-Dymphna
0:5 (0-0)
Oudenaarde
12.8.
17:00
17:00
Sint-Dymphna
Oudenaarde
Oudenaarde
0
5
5
12.8. 16:30
Wilrijk
1:2 (0-0)
Olsa Brakel
12.8.
16:30
16:30
Wilrijk
Olsa Brakel
Olsa Brakel
1
2
2
12.8. 16:00
Hamoir
2:1 (0-0)
KBSK Retie
12.8.
16:00
16:00
Hamoir
KBSK Retie
KBSK Retie
2
1
1
12.8. 16:00
Berchem Sport
2:1 (0-0)
Antonia
12.8.
16:00
16:00
Berchem Sport
Antonia
Antonia
2
1
1
12.8. 14:00
Zelzate
8:1 (3-1)
Vlijtingen
12.8.
14:00
14:00
Zelzate
Vlijtingen
Vlijtingen
8
1
1
6.8. 16:00
Ternesse
0:1 (0-1)
Antonia
6.8.
16:00
16:00
Ternesse
Antonia
Antonia
0
1
1
6.8. 16:00
Wilrijk
3:2 (0-0)
PSV 1820
6.8.
16:00
16:00
Wilrijk
PSV 1820
PSV 1820
3
2
2
6.8. 16:00
Racing Waregem
1:1 (0-0)
Jong Lede
6.8.
16:00
16:00
Racing Waregem
Jong Lede
Jong Lede
1
1
1
6.8. 16:00
Eendracht Aalter
4:1 (1-0)
Drongen
6.8.
16:00
16:00
Eendracht Aalter
Drongen
Drongen
4
1
1
6.8. 15:00
Wevelgem City
1:1 (0-1)
Léopold
6.8.
15:00
15:00
Wevelgem City
Léopold
Léopold
1
1
1
6.8. 15:00
Esperanza Pelt
3:2 (1-1)
K. Kontich
6.8.
15:00
15:00
Esperanza Pelt
K. Kontich
K. Kontich
3
2
2
6.8. 14:00
JS Fizoise
2:1 (0-1)
Malmundaria
6.8.
14:00
14:00
JS Fizoise
Malmundaria
Malmundaria
2
1
1
6.8. 14:00
Flavion-Morialmé
6:1 (2-0)
WSAC Fleurus
6.8.
14:00
14:00
Flavion-Morialmé
WSAC Fleurus
WSAC Fleurus
6
1
1
6.8. 14:00
Spy
2:1 (1-0)
Estaimbourg
6.8.
14:00
14:00
Spy
Estaimbourg
Estaimbourg
2
1
1
6.8. 14:00
Houdinois
2:2 (1-0)
Hornu
6.8.
14:00
14:00
Houdinois
Hornu
Hornu
2
2
2
6.8. 14:00
Profondeville
0:4 (0-3)
Biesme
6.8.
14:00
14:00
Profondeville
Biesme
Biesme
0
4
4
6.8. 14:00
Oostnieuwkerke
0:4 (0-0)
Genappe
6.8.
14:00
14:00
Oostnieuwkerke
Genappe
Genappe
0
4
4
6.8. 14:00
Dottignies
0:1 (0-0)
Lauwe
6.8.
14:00
14:00
Dottignies
Lauwe
Lauwe
0
1
1
6.8. 14:00
Kosova Schaerbeek
0:1 (0-0)
Sottegem
6.8.
14:00
14:00
Kosova Schaerbeek
Sottegem
Sottegem
0
1
1
6.8. 14:00
SC Zonnebeke
1:1 (0-0)
Jodoigne
6.8.
14:00
14:00
SC Zonnebeke
Jodoigne
Jodoigne
1
1
1
6.8. 14:00
Eppegem
2:1 (1-1)
Veltem
6.8.
14:00
14:00
Eppegem
Veltem
Veltem
2
1
1
6.8. 14:00
SK Denderhoutem
1:1 (0-0)
Vlijtingen
6.8.
14:00
14:00
SK Denderhoutem
Vlijtingen
Vlijtingen
1
1
1
6.8. 14:00
Alken
0:2 (0-2)
's Gravenwezel-Schilde
6.8.
14:00
14:00
Alken
's Gravenwezel-Schilde
's Gravenwezel-Schilde
0
2
2
6.8. 14:00
Sint-Dymphna
0:0 (0-0)
Zwijndrecht
6.8.
14:00
14:00
Sint-Dymphna
Zwijndrecht
Zwijndrecht
0
0
0
6.8. 14:00
Galmaarden
0:2 (0-1)
Diest
6.8.
14:00
14:00
Galmaarden
Diest
Diest
0
2
2
6.8. 14:00
Stade Bierbeek
2:1 (1-0)
KFC Eksel
6.8.
14:00
14:00
Stade Bierbeek
KFC Eksel
KFC Eksel
2
1
1
6.8. 14:00
Eendracht Termien
5:0 (0-0)
Ekeren Donk
6.8.
14:00
14:00
Eendracht Termien
Ekeren Donk
Ekeren Donk
5
0
0
6.8. 14:00
Sporting Kampenhout
1:3 (0-0)
Wellen
6.8.
14:00
14:00
Sporting Kampenhout
Wellen
Wellen
1
3
3
6.8. 14:00
Rhodienne-De Hoek
0:1 (0-0)
Geel
6.8.
14:00
14:00
Rhodienne-De Hoek
Geel
Geel
0
1
1
6.8. 14:00
Rotselaar
0:3 (0-1)
Sint-Lenaarts
6.8.
14:00
14:00
Rotselaar
Sint-Lenaarts
Sint-Lenaarts
0
3
3
6.8. 14:00
Torpedo Hasselt
2:2 (1-2)
Zepperen-Brustem
6.8.
14:00
14:00
Torpedo Hasselt
Zepperen-Brustem
Zepperen-Brustem
2
2
2
6.8. 14:00
Fortuna Smeermaas
0:0 (0-0)
Betekom
6.8.
14:00
14:00
Fortuna Smeermaas
Betekom
Betekom
0
0
0
6.8. 14:00
WIK Eine
0:5 (0-2)
Schaerbeek-Evere
6.8.
14:00
14:00
WIK Eine
Schaerbeek-Evere
Schaerbeek-Evere
0
5
5
6.8. 14:00
Pepingen-Halle
2:0 (2-0)
Berlare
6.8.
14:00
14:00
Pepingen-Halle
Berlare
Berlare
2
0
0
6.8. 14:00
Svelta Melsele II
1:5 (0-0)
Jodoigne
6.8.
14:00
14:00
Svelta Melsele II
Jodoigne
Jodoigne
1
5
5
6.8. 14:00
Jeunesse Tamines
0:1 (0-1)
Haasdonk
6.8.
14:00
14:00
Jeunesse Tamines
Haasdonk
Haasdonk
0
1
1
6.8. 14:00
Entité Manageoise
3:2 (0-0)
DT Borsbeke
6.8.
14:00
14:00
Entité Manageoise
DT Borsbeke
DT Borsbeke
3
2
2
6.8. 14:00
Beringen
0:2 (0-1)
Perwez
6.8.
14:00
14:00
Beringen
Perwez
Perwez
0
2
2
6.8. 14:00
Braine
1:0 (1-0)
Verbroedering Maasmechelen
6.8.
14:00
14:00
Braine
Verbroedering Maasmechelen
Verbroedering Maasmechelen
1
0
0
6.8. 14:00
Wambeek-Ternat
2:1 (0-0)
Herk
6.8.
14:00
14:00
Wambeek-Ternat
Herk
Herk
2
1
1
6.8. 14:00
Elene-Grotenberge
3:0 (1-0)
BX Brussels
6.8.
14:00
14:00
Elene-Grotenberge
BX Brussels
BX Brussels
3
0
0
6.8. 14:00
Wielsbeke
4:0 (2-0)
Ardooie
6.8.
14:00
14:00
Wielsbeke
Ardooie
Ardooie
4
0
0
6.8. 14:00
Wolvertem Merchtem
4:0 (3-0)
Lokeren Doorslaar
6.8.
14:00
14:00
Wolvertem Merchtem
Lokeren Doorslaar
Lokeren Doorslaar
4
0
0
6.8. 14:00
VW Hamme
2:0 (1-0)
Rumbeke
6.8.
14:00
14:00
VW Hamme
Rumbeke
Rumbeke
2
0
0
6.8. 14:00
Westhoek
3:3 (2-1)
Villers-La-Ville
6.8.
14:00
14:00
Westhoek
Villers-La-Ville
Villers-La-Ville
3
3
3
6.8. 14:00
Eendracht Wervik
1:2 (1-1)
Diksmuide
6.8.
14:00
14:00
Eendracht Wervik
Diksmuide
Diksmuide
1
2
2
6.8. 14:00
Sassport Boezinge
0:1 (0-0)
Blankenberge
6.8.
14:00
14:00
Sassport Boezinge
Blankenberge
Blankenberge
0
1
1
6.8. 14:00
Roeselare Daisel
3:0 (0-0)
Grembergen
6.8.
14:00
14:00
Roeselare Daisel
Grembergen
Grembergen
3
0
0
6.8. 14:00
HO Kalken
3:1 (1-1)
Ardennen
6.8.
14:00
14:00
HO Kalken
Ardennen
Ardennen
3
1
1
6.8. 14:00
Walhain
1:2 (0-0)
Erpe-Mere United
6.8.
14:00
14:00
Walhain
Erpe-Mere United
Erpe-Mere United
1
2
2
6.8. 14:00
Gilly
0:1 (0-1)
Belœil
6.8.
14:00
14:00
Gilly
Belœil
Belœil
0
1
1
6.8. 14:00
Isièroise
0:4 (0-1)
Flenu
6.8.
14:00
14:00
Isièroise
Flenu
Flenu
0
4
4
6.8. 14:00
Aische
5:1 (1-0)
Evelette-Jallet
6.8.
14:00
14:00
Aische
Evelette-Jallet
Evelette-Jallet
5
1
1
6.8. 14:00
Ostiches
2:0 (0-0)
US Dinantaise
6.8.
14:00
14:00
Ostiches
US Dinantaise
US Dinantaise
2
0
0
6.8. 14:00
Péruwelz
3:1 (0-0)
Couvin-Mariembourg
6.8.
14:00
14:00
Péruwelz
Couvin-Mariembourg
Couvin-Mariembourg
3
1
1
6.8. 14:00
Onhaye
10:0 (2-0)
Anvaing
6.8.
14:00
14:00
Onhaye
Anvaing
Anvaing
10
0
0
6.8. 14:00
Arquet
1:3 (0-0)
Montignies
6.8.
14:00
14:00
Arquet
Montignies
Montignies
1
3
3
6.8. 14:00
Antoing
3:1 (0-0)
Rapid Symphorinois
6.8.
14:00
14:00
Antoing
Rapid Symphorinois
Rapid Symphorinois
3
1
1
6.8. 14:00
Grand-Leez
1:3 (0-1)
RAS Monceau
6.8.
14:00
14:00
Grand-Leez
RAS Monceau
RAS Monceau
1
3
3
6.8. 14:00
Wanze / Bas-Oha II
1:10 (0-0)
Richelle United
6.8.
14:00
14:00
Wanze / Bas-Oha II
Richelle United
Richelle United
1
10
10
6.8. 14:00
Richelle United II
0:7 (0-0)
Wanze / Bas-Oha
6.8.
14:00
14:00
Richelle United II
Wanze / Bas-Oha
Wanze / Bas-Oha
0
7
7
6.8. 14:00
Raeren-Eynatten
7:3 (2-1)
Heusy Rouheid
6.8.
14:00
14:00
Raeren-Eynatten
Heusy Rouheid
Heusy Rouheid
7
3
3
6.8. 14:00
Ster-Francorchamps
1:0 (1-0)
Waremme
6.8.
14:00
14:00
Ster-Francorchamps
Waremme
Waremme
1
0
0
6.8. 14:00
Ciney
2:1 (1-0)
Saive
6.8.
14:00
14:00
Ciney
Saive
Saive
2
1
1
6.8. 14:00
Marloie Sport
7:3 (0-0)
Bleid
6.8.
14:00
14:00
Marloie Sport
Bleid
Bleid
7
3
3
6.8. 14:00
Elsautoise
2:5 (1-4)
Beauraing
6.8.
14:00
14:00
Elsautoise
Beauraing
Beauraing
2
5
5
6.8. 14:00
FC Du Geer
0:4 (0-1)
Sprimont-Comblain
6.8.
14:00
14:00
FC Du Geer
Sprimont-Comblain
Sprimont-Comblain
0
4
4
6.8. 14:00
Gouvy
4:0 (0-0)
Roy-Lignieres
6.8.
14:00
14:00
Gouvy
Roy-Lignieres
Roy-Lignieres
4
0
0
6.8. 14:00
Herstal
0:1 (0-0)
Beaufays
6.8.
14:00
14:00
Herstal
Beaufays
Beaufays
0
1
1
6.8. 14:00
Ethe Belmont
2:1 (1-1)
Huy
6.8.
14:00
14:00
Ethe Belmont
Huy
Huy
2
1
1
6.8. 14:00
Aywaille
1:1 (1-0)
Hannut
6.8.
14:00
14:00
Aywaille
Hannut
Hannut
1
1
1
6.8. 14:00
Habay-la-Neuve
6:2 (1-1)
Messancy
6.8.
14:00
14:00
Habay-la-Neuve
Messancy
Messancy
6
2
2
6.8. 14:00
Longlier
4:1 (3-0)
Paliseulois
6.8.
14:00
14:00
Longlier
Paliseulois
Paliseulois
4
1
1
6.8. 13:00
Zwarte Leeuw
1:2 (0-1)
Herent
6.8.
13:00
13:00
Zwarte Leeuw
Herent
Herent
1
2
2
6.8. 11:30
Svelta Melsele
2:3 (0-3)
Destelbergen
6.8.
11:30
11:30
Svelta Melsele
Destelbergen
Destelbergen
2
3
3
5.8. 18:00
Nijlen
1:2 (0-0)
Landen
5.8.
18:00
18:00
Nijlen
Landen
Landen
1
2
2
5.8. 18:00
RESC Houffaloise
2:2 (0-0)
Mormont
5.8.
18:00
18:00
RESC Houffaloise
Mormont
Mormont
2
2
2
5.8. 18:00
Libramont
1:3 (0-0)
Meix-Devant-Virton
5.8.
18:00
18:00
Libramont
Meix-Devant-Virton
Meix-Devant-Virton
1
3
3
5.8. 17:30
De Kempen
8:1 (0-0)
Tielt-Winge 3000
5.8.
17:30
17:30
De Kempen
Tielt-Winge 3000
Tielt-Winge 3000
8
1
1
5.8. 17:30
Turnhout
5:0 (3-0)
Wijnegem
5.8.
17:30
17:30
Turnhout
Wijnegem
Wijnegem
5
0
0
5.8. 17:30
KBSK Retie
2:2 (0-0)
Schoonbeek-Beverst
5.8.
17:30
17:30
KBSK Retie
Schoonbeek-Beverst
Schoonbeek-Beverst
2
2
2
5.8. 17:30
Witgoor Sport
1:2 (0-0)
Sporting Tisselt
5.8.
17:30
17:30
Witgoor Sport
Sporting Tisselt
Sporting Tisselt
1
2
2
5.8. 17:30
Avanti
1:1 (0-0)
Sparta Heestert
5.8.
17:30
17:30
Avanti
Sparta Heestert
Sparta Heestert
1
1
1
5.8. 17:00
Groen Star Beek
7:1 (0-0)
Nieuwerkerken
5.8.
17:00
17:00
Groen Star Beek
Nieuwerkerken
Nieuwerkerken
7
1
1
5.8. 16:30
Kalfort Puursica
3:2 (0-0)
Berg en Dal
5.8.
16:30
16:30
Kalfort Puursica
Berg en Dal
Berg en Dal
3
2
2
5.8. 16:00
Kadijk Overpelt
2:4 (0-0)
Achel
5.8.
16:00
16:00
Kadijk Overpelt
Achel
Achel
2
4
4
5.8. 15:00
Sint-Denijs Sport
4:0 (2-0)
NSeth Berchem
5.8.
15:00
15:00
Sint-Denijs Sport
NSeth Berchem
NSeth Berchem
4
0
0
30.7. 18:00
Boutersem United
2:2 (0-0)
Veltem
30.7.
18:00
18:00
Boutersem United
Veltem
Veltem
2
2
2
30.7. 17:30
Eendracht Houthalen
1:15 (0-0)
Torpedo Hasselt
30.7.
17:30
17:30
Eendracht Houthalen
Torpedo Hasselt
Torpedo Hasselt
1
15
15
30.7. 17:00
Fortuna Smeermaas
2:0 (0-0)
KMR Biesen II
30.7.
17:00
17:00
Fortuna Smeermaas
KMR Biesen II
KMR Biesen II
2
0
0
30.7. 16:30
Grand-Leez
3:3 (0-0)
Loyers
30.7.
16:30
16:30
Grand-Leez
Loyers
Loyers
3
3
3
30.7. 16:00
Antoing
2:1 (0-0)
Obigies
30.7.
16:00
16:00
Antoing
Obigies
Obigies
2
1
1
30.7. 16:00
Malmundaria
5:4 (0-0)
Croatia Wandre
30.7.
16:00
16:00
Malmundaria
Croatia Wandre
Croatia Wandre
5
4
4
30.7. 16:00
Landen
3:1 (0-0)
Stormvogels Drieslinter
30.7.
16:00
16:00
Landen
Stormvogels Drieslinter
Stormvogels Drieslinter
3
1
1
30.7. 16:00
Racing Waregem
5:0 (0-0)
Westrozebeke
30.7.
16:00
16:00
Racing Waregem
Westrozebeke
Westrozebeke
5
0
0
30.7. 15:30
Volkegem
2:4 (0-0)
DT Borsbeke
30.7.
15:30
15:30
Volkegem
DT Borsbeke
DT Borsbeke
2
4
4
30.7. 15:00
Geluwe
0:2 (0-0)
Oostnieuwkerke
30.7.
15:00
15:00
Geluwe
Oostnieuwkerke
Oostnieuwkerke
0
2
2
30.7. 14:00
Anvaing
1:0 (0-0)
Molenbaix
30.7.
14:00
14:00
Anvaing
Molenbaix
Molenbaix
1
0
0
30.7. 14:00
Hornu
2:0 (0-0)
Naastois
30.7.
14:00
14:00
Hornu
Naastois
Naastois
2
0
0
30.7. 14:00
Montignies
3:0 (0-0)
Albert Quevy-Mons II
30.7.
14:00
14:00
Montignies
Albert Quevy-Mons II
Albert Quevy-Mons II
3
0
0
30.7. 14:00
Estaimbourg
5:1 (0-0)
Morlanwelz
30.7.
14:00
14:00
Estaimbourg
Morlanwelz
Morlanwelz
5
1
1
30.7. 14:00
Paliseulois
3:1 (0-0)
Jeunesse Freylangeoise
30.7.
14:00
14:00
Paliseulois
Jeunesse Freylangeoise
Jeunesse Freylangeoise
3
1
1
30.7. 14:00
Beauraing
2:0 (0-0)
RAC Saint-Mard
30.7.
14:00
14:00
Beauraing
RAC Saint-Mard
RAC Saint-Mard
2
0
0
30.7. 14:00
Bleid
0:0 (0-0)
Bastogne
30.7.
14:00
14:00
Bleid
Bastogne
Bastogne
0
0
0
30.7. 14:00
Oppagne-Wéris
2:2 (0-0)
RESC Houffaloise
30.7.
14:00
14:00
Oppagne-Wéris
RESC Houffaloise
RESC Houffaloise
2
2
2
30.7. 14:00
Ethe Belmont
5:0 (0-0)
Vaux-Noville
30.7.
14:00
14:00
Ethe Belmont
Vaux-Noville
Vaux-Noville
5
0
0
30.7. 14:00
Heusy Rouheid
4:1 (0-0)
Seraing Athlétique
30.7.
14:00
14:00
Heusy Rouheid
Seraing Athlétique
Seraing Athlétique
4
1
1
30.7. 14:00
Oreye Union
1:4 (0-0)
Saive
30.7.
14:00
14:00
Oreye Union
Saive
Saive
1
4
4
30.7. 14:00
Ans Montegnée
1:1 (0-0)
Richelle United II
30.7.
14:00
14:00
Ans Montegnée
Richelle United II
Richelle United II
1
1
1
30.7. 14:00
Aubel
1:3 (0-0)
FC Du Geer
30.7.
14:00
14:00
Aubel
FC Du Geer
FC Du Geer
1
3
3
30.7. 14:00
Honsfeld
2:3 (0-0)
Hannut
30.7.
14:00
14:00
Honsfeld
Hannut
Hannut
2
3
3
30.7. 14:00
Bütgenbach
0:1 (0-0)
Wanze / Bas-Oha II
30.7.
14:00
14:00
Bütgenbach
Wanze / Bas-Oha II
Wanze / Bas-Oha II
0
1
1
30.7. 14:00
Entité Wasseiges
1:2 (0-0)
Beaufays
30.7.
14:00
14:00
Entité Wasseiges
Beaufays
Beaufays
1
2
2
30.7. 14:00
Mortsel
0:4 (0-0)
Sporting Tisselt
30.7.
14:00
14:00
Mortsel
Sporting Tisselt
Sporting Tisselt
0
4
4
30.7. 14:00
KBSK Retie
2:1 (0-0)
Loenhout
30.7.
14:00
14:00
KBSK Retie
Loenhout
Loenhout
2
1
1
30.7. 14:00
K. Kontich
3:0 (0-0)
KFC Zammel
30.7.
14:00
14:00
K. Kontich
KFC Zammel
KFC Zammel
3
0
0
30.7. 14:00
Brasschaat
2:3 (0-0)
's Gravenwezel-Schilde
30.7.
14:00
14:00
Brasschaat
's Gravenwezel-Schilde
's Gravenwezel-Schilde
2
3
3
30.7. 14:00
SC Duffel
2:3 (0-0)
Ternesse
30.7.
14:00
14:00
SC Duffel
Ternesse
Ternesse
2
3
3
30.7. 14:00
Hoboken
2:3 (0-0)
Ekeren Donk
30.7.
14:00
14:00
Hoboken
Ekeren Donk
Ekeren Donk
2
3
3
30.7. 14:00
De Kempen
4:1 (0-0)
Zwaluwen Olmen
30.7.
14:00
14:00
De Kempen
Zwaluwen Olmen
Zwaluwen Olmen
4
1
1
30.7. 14:00
Sint-Dymphna
1:1 (0-0)
Zandhovense
30.7.
14:00
14:00
Sint-Dymphna
Zandhovense
Zandhovense
1
1
1
30.7. 14:00
Olen United
2:3 (0-0)
Zwijndrecht
30.7.
14:00
14:00
Olen United
Zwijndrecht
Zwijndrecht
2
3
3
30.7. 14:00
Schriek
0:0 (0-0)
Kalfort Puursica
30.7.
14:00
14:00
Schriek
Kalfort Puursica
Kalfort Puursica
0
0
0
30.7. 14:00
Binkom
0:7 (0-0)
Rotselaar
30.7.
14:00
14:00
Binkom
Rotselaar
Rotselaar
0
7
7
30.7. 14:00
Olympia Wijgmaal
2:3 (0-0)
Stade Bierbeek
30.7.
14:00
14:00
Olympia Wijgmaal
Stade Bierbeek
Stade Bierbeek
2
3
3
30.7. 14:00
Sterrebeek
3:3 (0-0)
Tielt-Winge 3000
30.7.
14:00
14:00
Sterrebeek
Tielt-Winge 3000
Tielt-Winge 3000
3
3
3
30.7. 14:00
Alken
3:2 (0-0)
Ritterklub Jette
30.7.
14:00
14:00
Alken
Ritterklub Jette
Ritterklub Jette
3
2
2
30.7. 14:00
Linden
0:1 (0-0)
Herent
30.7.
14:00
14:00
Linden
Herent
Herent
0
1
1
30.7. 14:00
Sporting Kampenhout
6:1 (0-0)
Eendracht Hekelgem
30.7.
14:00
14:00
Sporting Kampenhout
Eendracht Hekelgem
Eendracht Hekelgem
6
1
1
30.7. 14:00
Rhodienne-De Hoek
4:0 (0-0)
FC Vilvoorde
30.7.
14:00
14:00
Rhodienne-De Hoek
FC Vilvoorde
FC Vilvoorde
4
0
0
30.7. 14:00
Eendracht Mazenzele
2:3 (0-0)
Galmaarden
30.7.
14:00
14:00
Eendracht Mazenzele
Galmaarden
Galmaarden
2
3
3
30.7. 14:00
PSV 1820
0:0 (0-0)
Zuun
30.7.
14:00
14:00
PSV 1820
Zuun
Zuun
0
0
0
30.7. 14:00
Fenixx BeigHum
2:2 (0-0)
Eppegem
30.7.
14:00
14:00
Fenixx BeigHum
Eppegem
Eppegem
2
2
2
30.7. 14:00
Nieuwerkerken
0:0 (0-0)
's Herenelderen
30.7.
14:00
14:00
Nieuwerkerken
's Herenelderen
's Herenelderen
0
0
0
30.7. 14:00
Achel
2:0 (0-0)
Genker
30.7.
14:00
14:00
Achel
Genker
Genker
2
0
0
30.7. 14:00
Halvenweg Zonhoven
0:3 (0-0)
Vlijtingen
30.7.
14:00
14:00
Halvenweg Zonhoven
Vlijtingen
Vlijtingen
0
3
3
30.7. 14:00
WIK Eine
3:1 (0-0)
Poesele
30.7.
14:00
14:00
WIK Eine
Poesele
Poesele
3
1
1
30.7. 14:00
SK Denderhoutem
3:1 (0-0)
Bellem
30.7.
14:00
14:00
SK Denderhoutem
Bellem
Bellem
3
1
1
30.7. 14:00
Svelta Melsele II
8:0 (0-0)
Eendracht Zele
30.7.
14:00
14:00
Svelta Melsele II
Eendracht Zele
Eendracht Zele
8
0
0
30.7. 14:00
Haasdonk
1:0 (0-0)
Kleit Maldegem
30.7.
14:00
14:00
Haasdonk
Kleit Maldegem
Kleit Maldegem
1
0
0
30.7. 14:00
Voorwaarts Gijzel
0:4 (0-0)
Destelbergen
30.7.
14:00
14:00
Voorwaarts Gijzel
Destelbergen
Destelbergen
0
4
4
30.7. 14:00
Ardennen
1:0 (0-0)
Jong Zulte
30.7.
14:00
14:00
Ardennen
Jong Zulte
Jong Zulte
1
0
0
30.7. 14:00
Heikant Zele
1:2 (0-0)
Grembergen
30.7.
14:00
14:00
Heikant Zele
Grembergen
Grembergen
1
2
2
30.7. 14:00
Zeveren Sportief
1:7 (0-0)
Sottegem
30.7.
14:00
14:00
Zeveren Sportief
Sottegem
Sottegem
1
7
7
30.7. 14:00
Lokeren Doorslaar
4:2 (0-0)
Munkzwalm
30.7.
14:00
14:00
Lokeren Doorslaar
Munkzwalm
Munkzwalm
4
2
2
30.7. 14:00
Excelsior Mariakerke
0:8 (0-0)
Drongen
30.7.
14:00
14:00
Excelsior Mariakerke
Drongen
Drongen
0
8
8
30.7. 14:00
Wevelgem City
3:2 (0-0)
Varsenare
30.7.
14:00
14:00
Wevelgem City
Varsenare
Varsenare
3
2
2
30.7. 14:00
Diksmuide
5:0 (0-0)
Voorwaarts Zwevezele
30.7.
14:00
14:00
Diksmuide
Voorwaarts Zwevezele
Voorwaarts Zwevezele
5
0
0
30.7. 14:00
SC Zonnebeke
1:0 (0-0)
Moen
30.7.
14:00
14:00
SC Zonnebeke
Moen
Moen
1
0
0
30.7. 14:00
Daring Brugge
3:5 (0-0)
Ardooie
30.7.
14:00
14:00
Daring Brugge
Ardooie
Ardooie
3
5
5
30.7. 14:00
Dottignies
3:1 (0-0)
Ruddervoorde II
30.7.
14:00
14:00
Dottignies
Ruddervoorde II
Ruddervoorde II
3
1
1
30.7. 14:00
Bredene
1:2 (0-0)
Rumbeke
30.7.
14:00
14:00
Bredene
Rumbeke
Rumbeke
1
2
2
30.7. 14:00
Meulebeke
1:2 (0-0)
Sparta Heestert
30.7.
14:00
14:00
Meulebeke
Sparta Heestert
Sparta Heestert
1
2
2
30.7. 14:00
Sassport Boezinge
4:2 (0-0)
Excelsior Zedelgem
30.7.
14:00
14:00
Sassport Boezinge
Excelsior Zedelgem
Excelsior Zedelgem
4
2
2
30.7. 14:00
BX Brussels
2:0 (0-0)
Ixelles
30.7.
14:00
14:00
BX Brussels
Ixelles
Ixelles
2
0
0
30.7. 14:00
Genappe
0:0 (0-0)
Saint-Michel
30.7.
14:00
14:00
Genappe
Saint-Michel
Saint-Michel
0
0
0
30.7. 14:00
NSeth Berchem
5:0 (0-0)
AFC Evere
30.7.
14:00
14:00
NSeth Berchem
AFC Evere
AFC Evere
5
0
0
30.7. 14:00
Saint-Josse
0:1 (0-0)
Walhain
30.7.
14:00
14:00
Saint-Josse
Walhain
Walhain
0
1
1
30.7. 14:00
Léopold
1:1 (0-0)
Auderghem
30.7.
14:00
14:00
Léopold
Auderghem
Auderghem
1
1
1
30.7. 14:00
Kosova Schaerbeek
1:1 (0-0)
Sporting Bruxelles
30.7.
14:00
14:00
Kosova Schaerbeek
Sporting Bruxelles
Sporting Bruxelles
1
1
1
30.7. 14:00
Jodoigne
3:1 (0-0)
Grez-Doiceau
30.7.
14:00
14:00
Jodoigne
Grez-Doiceau
Grez-Doiceau
3
1
1
30.7. 14:00
Evelette-Jallet
1:0 (0-0)
Meux II
30.7.
14:00
14:00
Evelette-Jallet
Meux II
Meux II
1
0
0
30.7. 14:00
Petigny-Frasnes
1:1 (0-0)
Flavion-Morialmé
30.7.
14:00
14:00
Petigny-Frasnes
Flavion-Morialmé
Flavion-Morialmé
1
1
1
30.7. 14:00
US Dinantaise
2:0 (0-0)
Fernelmont-Hemptinne
30.7.
14:00
14:00
US Dinantaise
Fernelmont-Hemptinne
Fernelmont-Hemptinne
2
0
0
30.7. 14:00
Chevetogne
0:1 (0-0)
Profondeville
30.7.
14:00
14:00
Chevetogne
Profondeville
Profondeville
0
1
1
30.7. 14:00
Biesme
3:0 (0-0)
Nismes
30.7.
14:00
14:00
Biesme
Nismes
Nismes
3
0
0
30.7. 14:00
Spy
2:2 (0-0)
Condruzien
30.7.
14:00
14:00
Spy
Condruzien
Condruzien
2
2
2
30.7. 14:00
Isièroise
1:1 (0-0)
Luingnois II
30.7.
14:00
14:00
Isièroise
Luingnois II
Luingnois II
1
1
1
30.7. 14:00
WSAC Fleurus
1:0 (0-0)
Thumaide
30.7.
14:00
14:00
WSAC Fleurus
Thumaide
Thumaide
1
0
0
30.7. 14:00
Péruwelz
4:0 (0-0)
Jumet
30.7.
14:00
14:00
Péruwelz
Jumet
Jumet
4
0
0
30.7. 14:00
AEDEC Hyon
0:4 (0-0)
Gilly
30.7.
14:00
14:00
AEDEC Hyon
Gilly
Gilly
0
4
4
30.7. 14:00
Houdinois
2:0 (0-0)
Havré
30.7.
14:00
14:00
Houdinois
Havré
Havré
2
0
0
30.7. 13:30
Lauwe
2:0 (0-0)
Houthulst
30.7.
13:30
13:30
Lauwe
Houthulst
Houthulst
2
0
0
30.7. 12:30
Wilrijk
3:0 (0-0)
Eendracht Zoersel
30.7.
12:30
12:30
Wilrijk
Eendracht Zoersel
Eendracht Zoersel
3
0
0
29.7. 18:15
Union La Calamine II
0:1 (0-0)
Ster-Francorchamps
29.7.
18:15
18:15
Union La Calamine II
Ster-Francorchamps
Ster-Francorchamps
0
1
1
29.7. 18:00
Meeuwen
0:1 (0-0)
Verbroedering Maasmechelen
29.7.
18:00
18:00
Meeuwen
Verbroedering Maasmechelen
Verbroedering Maasmechelen
0
1
1
29.7. 18:00
SSD Opoeteren
0:6 (0-0)
Beringen
29.7.
18:00
18:00
SSD Opoeteren
Beringen
Beringen
0
6
6
29.7. 18:00
Villers-La-Ville
5:0 (0-0)
Etterbeek
29.7.
18:00
18:00
Villers-La-Ville
Etterbeek
Etterbeek
5
0
0
29.7. 17:30
JS Fizoise
6:4 (0-0)
Ambleve
29.7.
17:30
17:30
JS Fizoise
Ambleve
Ambleve
6
4
4
29.7. 17:30
Meer
1:3 (0-0)
Antonia
29.7.
17:30
17:30
Meer
Antonia
Antonia
1
3
3
29.7. 17:30
Herkol
0:3 (0-0)
Groen Star Beek
29.7.
17:30
17:30
Herkol
Groen Star Beek
Groen Star Beek
0
3
3
29.7. 17:30
Kadijk Overpelt
3:0 (0-0)
Weerstand Koersel
29.7.
17:30
17:30
Kadijk Overpelt
Weerstand Koersel
Weerstand Koersel
3
0
0
29.7. 17:30
Berlare
3:0 (0-0)
Sint-Niklaas
29.7.
17:30
17:30
Berlare
Sint-Niklaas
Sint-Niklaas
3
0
0
29.7. 17:30
Svelta Melsele
1:1 (0-0)
Beveren
29.7.
17:30
17:30
Svelta Melsele
Beveren
Beveren
1
1
1
29.7. 17:00
Roy-Lignieres
2:1 (0-0)
RUS Assenois
29.7.
17:00
17:00
Roy-Lignieres
RUS Assenois
RUS Assenois
2
1
1
29.7. 17:00
Wijnegem
2:0 (0-0)
Herselt
29.7.
17:00
17:00
Wijnegem
Herselt
Herselt
2
0
0
29.7. 13:00
Kattenbos
0:0 (0-0)
Herk
29.7.
13:00
13:00
Kattenbos
Herk
Herk
0
0
0
28.7. 18:30
Saint-André Ochamps
3:4 (0-0)
Messancy
28.7.
18:30
18:30
Saint-André Ochamps
Messancy
Messancy
3
4
4
28.7. 18:30
Libramont
3:1 (0-0)
Lorraine Arlon
28.7.
18:30
18:30
Libramont
Lorraine Arlon
Lorraine Arlon
3
1
1